Přejít na obsah

Výběr hodinek- tritium, safír, otočná luneta


Harak

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

hledám hodinky do 12 000 na běžné nošení, které ale snesou i hrubší zacházení. Vzhledově by měly být použitelné i k obleku. Chtěl bych, aby měly tritiově podsvícené ručičky a index, safírové sklíčko, otočnou lunetu a kožený nebo kovový řemínek. Je pro mě taky důležiteé aby byly dostatečně přesné, řekněme při nejhorším 1.5 minuty za měsíc. Co se pohonu týče mám raději automaty, ale obávám se nedostatečné přesnosti. Docela se mi líbí http://www.swisshodinky.cz/luminox-6251-i1484.html ale rád bych viděl i nějaké alternativy. Neřešit finance tak bych nejspíše vybral Ball Storm Chaser DLC.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri prumernem poctu dnu v mesici 30, by denni odchylku dle tveho pozadavku splnil chronometr a nebo hezky vyladene mechaniky, ale na ty bys musel narazit "nahodou". V dane cene nikdo tuhle presnost u mechanik nezaruci. Leda nejake pouzivanim overene a tedy zrejme z druhe ruky, nejpravdepodobneji zde v prodejnim vlakne. Zminovany Traser (quartz) se tam sem tam taky objevi. <br />Sportovne elegantni splnujici castecne tve pozadavky, ale taky quartzy a bez lunety, by mohly byt Mondaine.<br />Co si vzpomenu, tak dobre jmeno zde mají, co se tyce presnosti, hodinky Armida. Za tu cenu, ale leda nejake bazarovky.<br />S tritiem a automaty treba NauticFish H3GEN, ale "oblek" vzhled, presnost a ani cena (snad bazarovka) urcite tvoje pozadavky minou. I kdyz, co se tyce presnosti, tak bys treba s urcitou malou, ale moznou, pravdepodobnosti mohl narazit na nejaky hezky "zabehnuty" s pozadovanou presnosti.<br />Ale mozna nejmene bolestive bude vzdat se predstavy mechanik a zamerit se na quartzy a v dane cenove hladine uz par hezkych kusu urcite najdes. Traser, Luminox, vyse zmineny Mondaine, (asi jen bazarovka a zrejme ne k obleku) Marathon quartz TSAR<br />Kazdopadne preju hodne stesti!<br /><br />Posráno Tapatalkem z Ostružiny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesnost 1.5 min/měsíc je u automatu těžko dosažitelná (moje pečlivě vytuněné Orisy dělají min. +2 sec/denně), i když ne nereálná. Ovšem jak už bylo výše v diskusi naznačeno, rozpočet je v tomto případě dosti svazující :) Každopádně pokud automaty (já to rozhodně doporučuju, pocit z komplikovaného mechanického stroje je velice povznášející), zkus mrknout na:

* Deep Blue Daynight 65 - s japonským strojkem se do rozpočtu vejdou, ale do požadavku na přesnost patrně ne.

* Davosa Argonautic Lumis - mírně přes rozpočet, ale přesnost by se nejspíš podařila vytunit.

 

V quartzech se nevyznám...

post-1353-0-64744900-1374512299_thumb.jpeg

post-1353-0-48987900-1374512379_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počkéte ono to vůbec podle prvního popisu nevypadá zle (až na rozpočet a lunetu). V minulosti v prodejním vlákně byly hoďky u kterých sem málem hned letěl do banky pro love..

Krásný automat voblekovky s tritiem. Dají se najít (su na mobilu..), ale ty nikoho neomrzí, aby je poslal dál. Protože být třeba na oslavě oddání a mít oblekovky, v noci tritium=bomba. Nebo jednání s kumpánama co se protáhne do noci...MI 100%!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele za sebe bych doporučil dle požadavků ty Davosy. Jsou to automaty s ETOu, mají heliák, tritium, otočnou keramickou lunetu a kvalita zpracování o třídu výše než cenu. 

 

Sám jsem si je málem koupil......

 

Ještě mě napadají Vostoky třeba Erkanoplan. Jsou cenově níže a poměr cena/výkon jsou dobrá volba i kvalitou zpracování. Jenom nevím, jestli by ses vešel do té přesnosti.

Upraveno uživatelem SakalMarty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rady a tipy. Deep Blue Daynight 65 vypadají opravdu dobře, ale co jsem se dočetl přesnost u těchto hodinek s japonským strojkem je hodně mimo. Nějak v tom případě nechápu smysl automatů, když je stejně každý den musím seřizovat, mohl bych je zrovna i natáhnout. Davosy vypadají hodně dobře, pravda jsou o něco dražší, ale zaráží mě na nich stejné zdvojení trubic na 12., 6. a 9. hodnině, z logiky věci bych předpokládal, že by měla být 12. naprosto jasně rozpoznatelná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To co si napsal je pěkná blbost. Se zamysli. Když budeš mít hodinky na ruce tak logicky pokaždé zdvojení bude v nejvyšším bodu 12 hodin. Navíc pokud budeš mít seřízenou lunetu, tak přesně na 12.hodině máš velký lumi bod. 

 

Jinak u potápek jsou vždycky čtvrthodiny výrazně označeny. Nevím jestli se potápíš nebo ne, ale většinou se právě využívají čtvrthodiny. Má to svoje opodstatnění.

Jinak z toho co si psal, jsem usoudil, že potřebuješ a trváš na přesnosti. Jestli ti vadí + - 5 vteřin denně, tak si kup baterkáče a máš úplný klid a navíc ušetříš... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5 vteřin mi vážne nevadí, ale údajně to za den zvládne i 40 a skoro 5 minut za týden už mi přijde dost.

 

Šikovnej hodinář dokáže slušný (ETA, Unitas, Seiko, apod.) mechanický strojek vyladit tak, že dělá max. +- 4 sec/denně, podle toho, jak s nima divočíš :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počkéte ono to vůbec podle prvního popisu nevypadá zle (až na rozpočet a lunetu). V minulosti v prodejním vlákně byly hoďky u kterých sem málem hned letěl do banky pro love..

Krásný automat voblekovky s tritiem. Dají se najít (su na mobilu..), ale ty nikoho neomrzí, aby je poslal dál. Protože být třeba na oslavě oddání a mít oblekovky, v noci tritium=bomba. Nebo jednání s kumpánama co se protáhne do noci...MI 100%!

To bys musel počkat, až si s družičkou zhasnete ve tmavém pokoji... :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Valis mi ETU vyladil mikroregulací  tak, že když leží tak udělá za den 0-0,5 do minusu, při nošení za týden udělaly 1s

Tak u ETA strojků bych se toho nebál, navíc mají mikroregulaci a dá se to vychytat. Když leží jdou lehce do mínusu, když je nosíš jdou lehce do plusu, celkově plus minus akorát :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...