Přejít na obsah

Mühle-Glashütte Seebataillon GMT


StanoBare

Doporučené příspěvky

Hľadal som alternatívu k Marinus GMT, kde by však neboli tak veľké číslice a došiel som k Seebataillon. Nie je to sice plná alterntíva (nastavovanie druhého časového pásma cez lunetu mi príde praktickejšie), puzdro z titánu, sklíčko bude tiež zrejme hrubšie. Zaujme však rovnako. Ak by sa dala, vymeniť luneta za 24h, tak pre mňa účel pre druhý a tretí čas ako lusk.

 

info - http://www.muehle-glashuette.de/en/wristwatches/new-muehle-watches-2013/seebataillon-gmt.html

info + reál fotky - http://www.ablogtowatch.com/hands-on-with-the-muhle-glashutte-seebataillon-gmt/ (kliknite v odkaze aj na druhú stranu)

 

Edit: pozerám, že už je aj na chronoshope. Neviem, aká horúca je to novinka, tak ak sa tu už tento model objavil, pardon za duplicitné vlákno.

post-6829-0-95985800-1375046728_thumb.jpg

post-6829-0-40862000-1375046954_thumb.jpg

Upraveno uživatelem StanoBare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Boli predstavené tento rok v Bazileji, je tu už vlákno od Snowa. Veľmi sa mi páčia a hneď som si povedal, že si ich raz kúpim, aj keď sú to vlastne iba prestrojené Marinusy GMT, ktoré už mám. Trochu ma ale schladila cena. Už Marinusy sú v tejto chvíli posadené dosť vysoko a pri Seebataillone sa mi 2400 EUR vidí celkom drsných, titan-netitan. Za tie peniaze sa dajú už kúpiť aj zaujímavejšie hodinky.

 

ETA 2893-2 v Mühle verzii mi chodí v Marinusoch výborne, ľahučko sa naťahujú aj v "šikmom" winderi, tu to zrejme bude rovnako. Seebataillon je o pol mm vyšší, nepodarilo sa mi ale zistiť, či je hrubšie sklíčko, dno vyzerá byť rovnaké. To je ale jedno, pol mm nehrá úlohu.

 

Inak mi je táto firma veľmi sympatická, aj sú to milí a ochotní ľudia. Trochu som s nimi pokecal na poslednom Viennatime. Mal som aj nejaké pripomienky k Marinusom, prekvapujúco ich to zaujímalo, dokonca starý pán Mühle chcel všetko vedieť a museli mu prekladať, keďže debata prebiehala v angličtine. Pozvali ma aj do fabriky, vraj hocikedy, len sa treba dopredu ozvať. Príjemné stretnutie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Rovnaké DNA, asi sa to sem hodí:

 

Die limitierte U-Boot-Uhr wurde ausschließlich für das U-Boot-Geschwader konzipiert und wird nicht im freien Handel verfügbar sein. Trotzdem würden wir gern eure Meinung zu spannenden GMT-Variante wissen.

The limited submarine wristwatch is only designed for the submarine squadron and will be not available in free market. However we are interested in your opinion on that special GMT wristwatch.

 


post-957-0-41415300-1487049280_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:eek: Hele to datum je tam namalované?

 

On to bude jenom render vytvořený v PC. I ta červená a žlutá ručka je jen namalovaná. Jen u hodinové a minutové ručky se jim povedlo hezké zdání "levitace" ;)

Upraveno uživatelem JaRooN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekny jsou sakra!!! Pekne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Já jsem je viděl naživo na SEW 2019 a jsou parádní. Mühle měli stánek hned vedle Sinn, na které jsem se těšil nejvíc kvůli jejich EZM řadám hodinek a musím říct, že tyhle mi nakonec seděli mnohem víc. Ta luneta je vyloženě radost používat. S tou bych si vydržel hrát celý den.  :lol2:

Škoda jen, že nejsou trochu cenově dostupnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pár živých fotek, který jsou tak hrozný, že jsem je chtěl nejdřiv smazat, ale nakonec... třeba se někomu bude hodit vidět batalijóny z boku.

 

post-30813-0-71267200-1576503407.jpg

 

post-30813-0-27186800-1576503446.jpg

 

post-30813-0-18870700-1576503480.jpg

 

Na mým 19cm zapěstí sedí dobře, rozhodně líp než MG Rasmus. A jsou příjemně nizký.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
V 3. 11. 2019 v 18:16, (eco)Driver napsal:

Já jsem je viděl naživo na SEW 2019 a jsou parádní. Mühle měli stánek hned vedle Sinn, na které jsem se těšil nejvíc kvůli jejich EZM řadám hodinek a musím říct, že tyhle mi nakonec seděli mnohem víc. Ta luneta je vyloženě radost používat. S tou bych si vydržel hrát celý den.  :lol2:

Škoda jen, že nejsou trochu cenově dostupnější.

Velka pravda,

 

V 3. 11. 2019 v 18:16, (eco)Driver napsal:

Já jsem je viděl naživo na SEW 2019 a jsou parádní. Mühle měli stánek hned vedle Sinn, na které jsem se těšil nejvíc kvůli jejich EZM řadám hodinek a musím říct, že tyhle mi nakonec seděli mnohem víc. Ta luneta je vyloženě radost používat. S tou bych si vydržel hrát celý den.  :lol2:

Škoda jen, že nejsou trochu cenově dostupnější.

Velka pravda,obojstranna luneta je doslova navykova.Vyrezy su presne na prsty a chod necvakavy a uplne presny.Mnam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...