Přejít na obsah

Kam na dovolenou - tipy


Doporučené příspěvky

My jsme chteli letet koncem unora na Kapverdi ale holka v cedtovce mi nasadila brouka do hlavy...dat za dovolenou pro 4 osoby pres kilo a nekoupat se v mori...Atlantik je pry v te dobe studeny a pak to vetrno tam takze vyrazime na pet dni do Budapeste do termalu. Tak snad to vse klapne jak ma :)

Upraveno uživatelem laskajefajn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zo skúseností sa mi javil kveten ako najkrajší najteplejsi a najslnecnejsi mesiac v roku pre Dublin. A Edinburgh je proste krása. Odporúčam obe.

 

Chlapci, chtěli bychom s manželkou na prodlouženej víkend (4 dny) do jednoho z následujících měst- Dublin, Edinburgh, Bergen, Amsterdam. Termín někdy začátkem května. Co byste zvolili vy (především ti, kteří nějakou z destinací navštívili)? Chtěl bych výlet spíš na pohodu (ne za každou cenu vidět všechno)...mě osobně láká ten Bergen, ale trochu se bojim počasí (to ale bude nestálý ve všech čtyřech)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte někdo tip na léto v ČR, na týdenní pobyt na moderní chatě pro dvě rodiny v krásném prostředí? Podmínkou je vyžití pro menší i větší děti, grilování a koupání, výlety do okolí a houbaření. Lokalita kdekoliv po republice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte někdo tip na léto v ČR, na týdenní pobyt na moderní chatě pro dvě rodiny v krásném prostředí? Podmínkou je vyžití pro menší i větší děti, grilování a koupání, výlety do okolí a houbaření. Lokalita kdekoliv po republice.

Třeba Pastviny nebo Bítov?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové nemáte někdo zkušenosti s horama v Rumunsku? Třeba pohoří Retezat?

Retezat nevím, byl jsem před lety (někde kolem r.2000) v pohoříčku Buzau. Je to nad Branem - tam je takový malý "Drákulův jakohrad". Jinak v té vesničce, krom trhu, nebylo prakticky nic. Měli jsme na to Rumunsko cca 10 dní a většinu jsme strávili ve vlaku - což byl dost dobrodružný zážitek sám o sobě. Příjezd přes maďarský Debrecín do rumunského Valea Lui Mihai stál za to. Obecně nedoporučovaná výměna peněz na ulici - jinde to stejně nešlo. Z veksláka se vyklubal místní velitel celníků. Nějaký bývalý armádní generál nás zase v hospodě hostil pálenkou... Pak pokračování přes Cluj-Napoca na Brašov (všechny ty městečka už si nepamatuju). Odtud na bahenní sopky u vesnice Berca (hezké). Pak ten Bran, výstup na nějaký kopec v tom Buzau, s noclehem nahoře. Druhý den dolů, myslím do Sinaia - krásný zámek. No a pak šup na vlak a zase tři dny domů

Bylo to fajn. Vycházeli jsme z nějaké reportáže v Koktejlu a jeli podle průvodce od Joty. Všechno bylo za hubičku, všude žebrali (mladí, staří, všichni - ale tak nějak snesitelně), všude nám pomohli. Od bahenních sopek nejel v dohledné době žádný bus...dostali jsme x nabídek na přenocování za pár drobných, povolení postavit si stan kde chceme a nakonec se sjelo asi 15 aut, že nás odvezou na vlak - asi za 50Kč. V Branu jsme bydleli na takové horské chajdě - majitelka nás potkala někde ve městě a nabídla nám to, taky za pár korun. Hory tam jsou všude podobné a hezké. Problém jsou pastevečtí psi, když na vás pastevec sere a neodvolá si je pořádně - kolem jednoho jsme prošli tak tak, jen za pomocí šutrů a klacků (posraný jsem byl až na záda)...jinde přišel na pokec, vyžebrat čokošku a cíga, psi se skoro lísali...

Určitě bych se někdy rád podíval do Banátu (krom všech ostatních hor, delty Dunaje a pobřeží obecně), ten je takový malebný a jeden si i promluví česky. Ideální je prej říjen, když se pálí Rumunsko je velké a chce to hodně času, nebo mnoho návštěv...

 

Edit: v horach bacha na znaceni! Kde neni vyslapany chodnicek, tak orientace podle mapy. Turisticke znacky tam jsou...zhruba co tri km a vzdy z druhe strany stromu/sutru :)

Upraveno uživatelem nickolas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chaticka.eu nebo ruzovachalupa.cz Byl jsem na obou, v ramci chaticky.eu na Vlcim doupeti. kazda je jina, i prostredi, ale na tyhle dve ubytovani vzpominam jako na skvela mista.

 

Majitel chaticek.eu nosi becka ;))

 

Nemáte někdo tip na léto v ČR, na týdenní pobyt na moderní chatě pro dvě rodiny v krásném prostředí? Podmínkou je vyžití pro menší i větší děti, grilování a koupání, výlety do okolí a houbaření. Lokalita kdekoliv po republice.

Upraveno uživatelem Mechac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chalupa u zvonicky Velke losiny

  

chaticka.eu nebo ruzovachalupa.cz Byl jsem na obou, v ramci chaticky.eu na Vlcim doupeti. kazda je jina, i prostredi, ale na tyhle dve ubytovani vzpominam jako na skvela mista.

Majitel chaticek.eu nosi becka ;))

  

Třeba Pastviny nebo Bítov?

Díky za tipy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové nemáte někdo zkušenosti s horama v Rumunsku? Třeba pohoří Retezat?

 

My jsme si udělali v létě trek přes část pohoří Fagaraš. Kromě Moldoveanu bylo na hřebeni málo turistů a příroda nádherná. Osobně mi přišel místy trochu těžší terén, ale asi mám jenom málo zkušeností. Jinak je to jak píše Nickolas, pro jistotu si vzít mapu a něco na chuť pro pastevce :-) Na hřebeni jsou i přístřešky, ale některé ve velmi špatném stavu, takže bez stanu bych si to asi neriskl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Zdravím, mám dotaz ohledně ubytování. Chtěl bych tip na nějakou chalupu k pronájmu. Bylo by to někdy příští rok na zimu (nejspíše ihned leden). Lokalitu preferuji Šumavu, Krušné hory...ale nebráním se i jiným. Hory jsou ale podmínka. Letos jsme byli v Chalupě pod Sviní horou v Jeseníkách. (pro inspiraci) http://podsvinihorou.cz/

 

Požadavky: 3 - 4 samostatné apartmány s WC a koupelnou. Vlastní kuchyň vítána, ale když bude společná, taky se nepo....a další podmínka je wellnes (rozuměj sauna)

 

Nemusí to bejt moc luxus, ale zase ne nějaká stará, zničená chalupa (interierově) Klidně bych znovu jel pod Sviní horu, ale chtěl bych sehnat něco blíže (západ Čech)

 

díky za tipy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám dotaz ohledně ubytování. Chtěl bych tip na nějakou chalupu k pronájmu. Bylo by to někdy příští rok na zimu (nejspíše ihned leden). Lokalitu preferuji Šumavu, Krušné hory...ale nebráním se i jiným. Hory jsou ale podmínka. Letos jsme byli v Chalupě pod Sviní horou v Jeseníkách. (pro inspiraci) http://podsvinihorou.cz/

 

Požadavky: 3 - 4 samostatné apartmány s WC a koupelnou. Vlastní kuchyň vítána, ale když bude společná, taky se nepo....a další podmínka je wellnes (rozuměj sauna)

 

Nemusí to bejt moc luxus, ale zase ne nějaká stará, zničená chalupa (interierově) Klidně bych znovu jel pod Sviní horu, ale chtěl bych sehnat něco blíže (západ Čech)

 

díky za tipy...

Loučná pod Klínovcem, tam jsou takové chalupy asi 4, mrkni na net

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak sem něco projel, ale bohužel nic, co by odpovídalo mým požadavkům. Vím, že na e-chalupy je toho plno, ale to bych strávil celý rok pročítáním nabídek. Spíš bych uvítal nějaký osobní tip, kde už někdo byl a má to prověřené. Hledám něco podobného jako tu Sviní horu....ale blíž....No a když bude i něco podobného dál, tak to také beru v úvahu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...