Přejít na obsah

Kam na dovolenou - tipy


Doporučené příspěvky

Auta si půjčují zásadně od https://www.billiger-mietwagen.de. Jednak mají dle mých zkušeností nejnižší ceny, zejména při plném pojistném krytí, a hlavně v případě připadných problémů je řeším s Němci, což považuji za výhodu.

 

Loni jsem se potřeboval po příletu přiblížit ke svému autu z Dusseldorfu do Lipska, což jsem vyřešil poučením auta ve výchozím místě a vrácením v cílové destinaci. Konkrétně v Německu stala tato služba 20? navíc k půjčovnému. Vše proběhlo k plné spokojenosti, dokonce když viděli naši bagáž dostal jsem místo objednaného Focuse, fungl nové Mondeo bez příplatku

 

Tehdy se konkrétně jednalo o společnost Global Rent, ale stejně kladné zkušenosti mám s Europcar, Interrent a Enterprise. Jediný případ kdy jsem nebyl úplně spokojen s kvalitou vozu byla společnost Cyprus Car Hire. To byla vážně hrozná plečka.

 

Vše výše popsané jsou čerstvé reference z posledního roku a všechna půjčení šla přes Billigera, což jen zprostředkovatel zapůjčení vozu. Který Ti jen dohodí konkrétní nabídky a díky objemům svých obchodů má lepší ceny než při půjčení napřímo. Vlastní smlouvu na zapůjčení vozu uzavíráš přímo s konkrétní půjčovnou, jen pojištění s Billigerem, který má znovu díky svým objemům zajímavé ceny.

Upraveno uživatelem bubo.cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Letos jsme byli v Chalupě pod Sviní horou v Jeseníkách. (pro inspiraci) http://podsvinihorou.cz/

 

Jejda, Podsviníhoru znám jako svoje boty. Díra u Hanušovic :) Byli jsme tam s rodinou snad čtyřikrát. Vždy květen/červen, nebo září/říjen. Chalupa je super. Sauna, terasa s grilem, písek, bedna s hračkama  pro děcka, louka za chalupou... A hlavně svatý klid. Dokonce jsem tam jednou byl s putovními Archimede, tam si užily - od čištění pstruhů v řece až po fajfku v houpací síti :D

Škoda že průběžně zdražují, léto je pro mě už neakceptovatelné a jaro/podzim už se školákem nemůžu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, chystám se v létě poprvé na Fuerteventura s dětmi (10 a 7). Nějaké tipy na pěkné pláže, místa, aktivity od těch, co už tam byli?

Určitě si půjčte auto a jeďte na nejjižnější pláž Coffete.. moc pěkný, na koupání to moc není... dost proudy a velké vlny ale krásný místo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Určitě si půjčte auto a jeďte na nejjižnější pláž Coffete.. moc pěkný, na koupání to moc není... dost proudy a velké vlny ale krásný místo

 

Chce to teréňáka. Absolvoval jsem to s půjčeným Citroenem C3 a byl jsem rád, že jsem dojel. Je to sice pár let, ale 

pochybuji, že by se něco změnilo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, díky za tip. Nerad bych se někde vrtal ve veteránovi. Zvážím čtyřkolku. Nějakou Vitaru nebo tak něco. 

 

Osobně jsem si na Fuerte vždycky vystačil s klasickým osobákem, ať už poslední Golf nebo Peugeot Partner Tepee. Silnice jsou v pohodě, jenom když člověk chce zajet k pláži, tak je prašná cesta a občas to chce jet pomaleji :-)

Jinak v Cotillu doporučuju pláž(zátoku) s černým pískem, jsou u ní hospůdky a je to tam prima. Severně od mestečka je pak krásný maják, ten určitě stojí za návštěvu. Dál můžu doporučit město Corralejo na východním pobřeží, vždycky jsem tam bydlel a vyjížděl odtud na spoty. Je tam sice víc turistů, ale pro děcka třeba aquapark a jiná vyžití, jezdí z něj např. trajekt na blízký ostrůvek Los Lobos. Kousek od Corraleja je národní park s písečnými dunami návatými ze Sahary, je tam i pěkná plážička, na východní straně jsme měli vždycky menší vlny, takže asi i pro děti lepší na koupání. Dál můžu doporučit ve vnitrozemí Mirador De Morro Velosa, je to jeden z vyšších kopců, s restaurací, a je odtud krásný výhled do okolí. Dál např. městečko Ajuy s krásnou pláží a vesnice Pajára, která leží na cestě k té pláži.

 

Je tam toho vcelku dost k vidění, kdyby Tě ještě něco zajímalo klidně se ptej :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jejda, Podsviníhoru znám jako svoje boty. Díra u Hanušovic :) Byli jsme tam s rodinou snad čtyřikrát. Vždy květen/červen, nebo září/říjen. Chalupa je super. Sauna, terasa s grilem, písek, bedna s hračkama pro děcka, louka za chalupou... A hlavně svatý klid. Dokonce jsem tam jednou byl s putovními Archimede, tam si užily - od čištění pstruhů v řece až po fajfku v houpací síti :D

Škoda že průběžně zdražují, léto je pro mě už neakceptovatelné a jaro/podzim už se školákem nemůžu.

no vida, já tam byl s rodinkou v lednu, takže venkovních aktivit si moc neuzili, ale bobovacka byla, procházky, lyžování na kralicaku. No a sauna luxus a pak do vinného sklípku :D cena v lednu byla super. Léto nevím
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějaké doporučení na penzion v Českém Ráji?

2x dospěláci; 2x děti; kola; podmínkou hospoda :-) u nosu (na večeře samozřejmě)

zatím jsem dostal tip např.: "Na krásné vyhlídce", 

Spolužák provozuje tenhle penzion, restaurace hnedle vedle - http://www.hanauer.cz/penzion_v_raji/cz_raj_frameset.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, díky za tip. Nerad bych se někde vrtal ve veteránovi. Zvážím čtyřkolku. Nějakou Vitaru nebo tak něco. 

My to absolvovali v pohodě VW Beetle...a bezproblémů...jen byla blbost jet se staženou střechou po těch prašných cestách...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, chystám se v létě poprvé na Fuerteventura s dětmi (10 a 7). Nějaké tipy na pěkné pláže, místa, aktivity od těch, co už tam byli?

 

Kdy tam budeš? Mohli bychom dát chronopivo, protože tam budu taky :) To by byla už druhá dovolená, na které bych potkal někoho z magu, mám na to nějaké štěstí :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Láká me Gruzie. Prej to je paradni dovča cenove hodne prijatelna. Byl tam nekdo od Vas? Letenka zpatecni cca za 7 papiru a ubytovani na tyden cca 200 dolaru. Paradni priroda a relax. Podle me lepsi nez špinavý Egypt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem sólo. Leť s Emirates. Rezervace Atlantis přímo u nich na webu.

 

Atlantis pokoje standard v dané třídě, akvárium dole super, vodní park skvělý.

Restaurace v hotelu rozhodně Ronda a Ayamna. Plavání s delfíny dopředu ideálně rovnou při rezervaci hotelu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...