Přejít na obsah

Kam na dovolenou - tipy


Doporučené příspěvky

Kamarádi, mohli byste mi doporučit nějaký tip na dovolenou ? 

 

Manželka si vynutila týdenní válecí dovolenou, což je pro mě sice hrob, ale budiž.

 

U manželky je podmínka prakticky jen moře, pozvolný vstup do vody.

 

Budeme sebou brát 1,5 y.o. šrople, takže bez výletů, bez poznávaček a nějaká rozumně dlouhá cesta letadlem. 

 

Nemusím mít all inclusive - většinou je v tom stejně bídný jídlo a chlast co se nedá pít.

 

Nerad bych každé ráno platil za lehátka. To mi přijde úchylný.

 

Moje představa je něco jako klidné privátní ubytování, s balkónem, kde si budu moct pít pivo, číst knihy a uvidím na rodinu, jak se koupou v moři... 

 

Byli jsme kdysi v Nei Pori v Řecku, tam se mi to docela líbilo, spousta taveren, pláž hned vedle pensionu... Ale jinak na žádné destinaci netrvám, rád si nechám poradit (snad jen Kapverdy bych nemusel :D ) . Klidně Albánie, Černá Hora, Bulharsko, Itálie, Španělsko, je to celkem jedno. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než jsem dočetl dokonce, tak jsem chtěl ty Kapverdy navrhnout, je to populární destinace ;), ale shodou okolností jsme tak nějak nedávno vzpomínali na to, jak jsme byli v Bulharsku a s takhle starým dítětem máme vyzkoušenou destinaci Sol Nessebar Mare:

https://www.tripadvisor.cz/Hotel_Review-g303648-d604170-Reviews-Sol_Nessebar_Mare-Nessebar_Burgas_Province.html - tohle splňuje podmínky kromě toho, že z hotelu není vidět na pláž... ALE kousek je městečko Ravda, kde by se teoreticky dalo najít to, co hledáš. Je to tam ve stylu moře - pláž - promenáda (=chodník) - 5-10m - apartmán. A je jich tam opravdu hodně, takže by se třeba dalo něco vybrat.

 

A když by bylo nejhůř, tak i na výlet se dá - Nessebar je cca půl hodiny pěšky s kočárkem (cesta je sjízdná).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mrkni na Porto Angeli na Rhodosu https://www.tripadvisor.cz/Hotel_Review-g1191600-d478668-Reviews-Porto_Angeli_Beach_Resort_Hotel-Stegna_Rhodes_Dodecanese_South_Aegean.html

Byl jsem tam před 2 lety a dobré, když připlatíš, můžeš mít privát i s vlastním bazénem ve vrchní části. Hotel je přímo u pláže, z pokoje teda na ženu s potomkem na pláž neuvidíš, ale jinak je to hned u toho. Klidné místo, krátký let, vše v pohodě.

 

Španělsko jako takové bych asi úplně nebral, moc klidných míst tam není, leda pak Kanáry, ale to je zase delší cesta letadlem. Akorát jsem přiletěl z Fuerteventury a ta je jen na válečku škoda, chce to tam víc cestovat a taky tam dost fouká, což by se 1,5r dítěti nelíbilo, hlavně písek lítající do tváře ne :) Případně ještě Baleáry, ty nejsou tak daleko, ale jak na tom jsou nevím.

 

Btw: když už píšu, tak jelikož jsme se tu o kanárech s pár členy bavily, tak mám něco sepsané i s fotkami ve svém vlákně viz podpis, třeba to pomůže i jiným.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

my byly letos v NINu v Chrovatsku, pro male decko nejvic super pisecna plaz

 

bydleli jsme https://www.booking.com/hotel/hr/apartments-lucija-amp-helga.cs.html

 

pocetna-kraljicina-plaza-www.nin_.hr_.jp

 

 

Kamarádi, mohli byste mi doporučit nějaký tip na dovolenou ? 

 

Manželka si vynutila týdenní válecí dovolenou, což je pro mě sice hrob, ale budiž.

 

U manželky je podmínka prakticky jen moře, pozvolný vstup do vody.

 

Budeme sebou brát 1,5 y.o. šrople, takže bez výletů, bez poznávaček a nějaká rozumně dlouhá cesta letadlem. 

 

Nemusím mít all inclusive - většinou je v tom stejně bídný jídlo a chlast co se nedá pít.

 

Nerad bych každé ráno platil za lehátka. To mi přijde úchylný.

 

Moje představa je něco jako klidné privátní ubytování, s balkónem, kde si budu moct pít pivo, číst knihy a uvidím na rodinu, jak se koupou v moři... 

 

Byli jsme kdysi v Nei Pori v Řecku, tam se mi to docela líbilo, spousta taveren, pláž hned vedle pensionu... Ale jinak na žádné destinaci netrvám, rád si nechám poradit (snad jen Kapverdy bych nemusel :D ) . Klidně Albánie, Černá Hora, Bulharsko, Itálie, Španělsko, je to celkem jedno. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som zažil animátora ktorý v istom okamihu zabudol ze je animátor. Živo diskutoval a vtipkoval s partickou pripitych chalanov z ohaja a po polhodine ho hodili do bazénu. Velmi sa na tom bavili. On sa nebavil lebo bol oblečený a mal mobil. Evidentne to nebolo súčasťou animacneho programu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pratele, zvazujeme v parte 6 dospelych ve druhe polovine rijna Kanary. Na 8 dnu.

Ano, ano, ja vim, jsem jedinej, kdo uplne neskace metr do vejsky, ale jednou za cas a s dobrymi kamarady, navic, kdyz tady uz bude "sychravo" - proc ne...

Prosim, ma nekdo KONKRETNI tip na ostrov a jeste lepe hotel, kde byl fakt spokojenej a idealne to dokaze posoudit i vzhledem k terminu, kdy se chystame (teploty vzduchu a vody, vetrnost, ...)

Moc dik!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mrkni na Porto Angeli na Rhodosu https://www.tripadvisor.cz/Hotel_Review-g1191600-d478668-Reviews-Porto_Angeli_Beach_Resort_Hotel-Stegna_Rhodes_Dodecanese_South_Aegean.html

Byl jsem tam před 2 lety a dobré, když připlatíš, můžeš mít privát i s vlastním bazénem ve vrchní části. Hotel je přímo u pláže, z pokoje teda na ženu s potomkem na pláž neuvidíš, ale jinak je to hned u toho. Klidné místo, krátký let, vše v pohodě.

Porto Angeli 2 roky po sobě na Bellsovo doporučení s 2 dětmi a super. Jen to moře u hotelu stojí dost za houby, bazény jsou ale super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tematu; letos jsme podnikli Tour de Portugal na 14 dnu. Pobyli jsme na 4 mistech a z nich vyrazeli do blizkeho i vzdalenejsiho okoli.

 

Kdyby nekdo neco takoveho planoval, rad se podelim o dojmy.

 Tak Portugalsko by mě zajímalo. Pokud se podělíš o itirinář, byl bych rád :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pratele, zvazujeme v parte 6 dospelych ve druhe polovine rijna Kanary. Na 8 dnu.

Ano, ano, ja vim, jsem jedinej, kdo uplne neskace metr do vejsky, ale jednou za cas a s dobrymi kamarady, navic, kdyz tady uz bude "sychravo" - proc ne...

Prosim, ma nekdo KONKRETNI tip na ostrov a jeste lepe hotel, kde byl fakt spokojenej a idealne to dokaze posoudit i vzhledem k terminu, kdy se chystame (teploty vzduchu a vody, vetrnost, ...)

Moc dik!

Lopesan Villa del Conde na Gran Canarii. Par set metru od Faro, tam je Rolex, Panerai - tam sem kupoval svoje LVcka :) Nebo je fajn Occidental na Fuerte. Ale vedro uz tam nebude, teplo snad jo, tam je to kazdej rok jinak. Bejt tebou zvazim Oman trebas. Nebo Abu Dhabi. Nebo Katar. A tak.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud byste hledali něco klidnějšího, nedám dopustit na hotel IFA FARO MASPALOMAS na Gran Canaria. 

Nevýhodou pro partu asi bude, že tam chcíp pes. Pokud byste chtěli pařit, dá se zajet do Playa de Ingles - taxi ca 8 ojro, 10 minut jízdy. 

 

 

Pratele, zvazujeme v parte 6 dospelych ve druhe polovine rijna Kanary. Na 8 dnu.
Ano, ano, ja vim, jsem jedinej, kdo uplne neskace metr do vejsky, ale jednou za cas a s dobrymi kamarady, navic, kdyz tady uz bude "sychravo" - proc ne...
Prosim, ma nekdo KONKRETNI tip na ostrov a jeste lepe hotel, kde byl fakt spokojenej a idealne to dokaze posoudit i vzhledem k terminu, kdy se chystame (teploty vzduchu a vody, vetrnost, ...)
Moc dik!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Tak Portugalsko by mě zajímalo. Pokud se podělíš o itirinář, byl bych rád :-)

SZ 

 

Lopesan Villa del Conde na Gran Canarii. Par set metru od Faro, tam je Rolex, Panerai - tam sem kupoval svoje LVcka :) Nebo je fajn Occidental na Fuerte. Ale vedro uz tam nebude, teplo snad jo, tam je to kazdej rok jinak. Bejt tebou zvazim Oman trebas. Nebo Abu Dhabi. Nebo Katar. A tak.

  

 

Diky, Honzo, mrknu na to. Vedro urcite nehledame, jedeme vorazit, popovidat si, najist, napit, povalet u more/bazenu.

 

Pokud byste hledali něco klidnějšího, nedám dopustit na hotel IFA FARO MASPALOMAS na Gran Canaria. 

Nevýhodou pro partu asi bude, že tam chcíp pes. Pokud byste chtěli pařit, dá se zajet do Playa de Ingles - taxi ca 8 ojro, 10 minut jízdy. 

Dikes, klidnejsi resort je vyhodou, parta, ve ktere se chystame, uz se naparila dost :-) ted decentne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Murphy teď jsem se vrátil z Fuerte, hotel IFA Altamarena, více si můžeš přečíst/mrknout na fotky u mě http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/71121-bells-story-magrette-regattare-tiki/?p=2186350

Teď tam bylo kolem 30, v Říjnu bude o několik stupňů méně, takže taková pohodička, moře 23, v Říjnu bych řekl bude kolem 21, vítr 3-10m/s. Hotel naprosto v pohodě, samotné Morro Jable trošku rušnější, ale taky v pohodě a dá se tam alespoň i kam jít na pivo apod., když nechce být člověk jen na hotelu. Určitě stojí za to půjčit auta a projet si okolní pláže, případně vyrazit někam na kolech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...