Přejít na obsah

Kam na dovolenou - tipy


Doporučené příspěvky

Já tam jezdím často pracovně. Byl jsem tam za posledních 12 let třeba 50x :) Bych tam skoro mohl dělat průvodce. Ale pořad ji mám rád. I když po tejdnu tapas se už vždycky těším na knedliky nebo polivku nebo cokoliv, jen ne tapas :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Letos jsem vynechal a trochu mě to už začíná mrzet, ale člověk by měl být taky občas doma, že... :D  Jinak samozřejmě Nový Zéland doporučuji všemi deseti, krásná to země. Trochu mě začínají překvapovat ty aerolinky co si s námi dělají, klukům jsem vybral Singapur Airlines a dvě hlavní cesty letěli s Lufthansou, poslední s NZ Airlines, stejně tak zpátky. Není to trochu nefér vůči zákazníkovi který si vybírá let dle recenzí přepravce? Řekl bych že s námi kluci pěkně zametají....

post-364-0-16713400-1541574143_thumb.jpg

post-364-0-23716600-1541574152_thumb.jpg

post-364-0-78487500-1541574160_thumb.jpg

post-364-0-41677400-1541574167_thumb.jpg

post-364-0-72373900-1541574175_thumb.jpg

post-364-0-75874500-1541574184_thumb.jpg

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frostie, ja z Vietnamu zas tak nadesnej nebyl. Urcite vynechat Halong Bay a dat misto ni podobny vylet ale dal od Halongu, kde je to fakt jak Vaclavak. Co se Kambodzi tyce, tak tam samo Angkor Vat, ale zas desnej Staromak, da se ale zajet nekam dal. Koupani v Kambodzi jedna velka tragedie, urcite se vyhnout Silhanoukville a zajet aspon na Koh Rong, kde uz to ma aspon trosku parametry...

Ahoj, muzes dat vic info o kambodze? Hlavne o tom koupani, uvazuju o navsteve, ale jsem zmlsanej thajskyma plazema tak se bojim abych nebyl v soku :D dikes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky planuju Vietnam, zatim chci na moto s mladou projet sever vietnamu a dat Halong 2 denni lodi,mame 14 dni. Neni mi zatím jasný jak na moto v provozu vyjedu z pujcovny v Hanoji - koukat do navigace a sledovat provoz. A tím že máme 14 dnům tak asi musíme oželet jih země. Prtž sem čet, že jet ze severu na jih je blbost a nic neuvidím.Leda přelet,ale    holt to asi do 14 dnů nevmáčknu.

 

A na co bys chtěl navigaci ? Prostě se podíváš kterým to je směrem a jedeš s davem :D Musíš jen počítat s pravidlem menšího, tj. že přednost ti auto nebo autobus prostě nedá :D  Pokud budeš na severu tak doporučím ještě Sapu, tam je to moc hezký. Ale to je lepší tam jet spacím vlakem z Ha Noie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvejkr, tak to fakt budes. My jsme teda extrem zmlsana dvojka, ale Kambodzu bych na koupani fakt nedoporucil. Objel jsem par plazi okolo toho Silkhanouville a tragedie a ztrata casu. Pisek zlutej, barva more mdla. Pak jsem si dal nakej vejlet co nam nekdo doporucoval na Koh ta Kiev, ze kteryho bylo dost lidi na lodi nadseny, ale jakoze lepsi nez pevnina, ale zadna hitparada. Zachranil nas ten Koh Rong, ale zas to tam bylo vsechno otevreny a pritelkyne tam z toho mela tezky spani. Opice nam tam brakovala v chajde zasoby a smsla si na moji Snickersce. Ta moje z toho nemohla, ze prej ji urcite oblizne rtenku od Diora. :) Tak se jelo pryc, no.

Za me vynechat v Kambodzi koupani a ze Siam Repu odletet nekam jinam. Proste Karibskej standard tam fakt nehledej!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu mě začínají překvapovat ty aerolinky co si s námi dělají, klukům jsem vybral Singapur Airlines a dvě hlavní cesty letěli s Lufthansou, poslední s NZ Airlines, stejně tak zpátky. Není to trochu nefér vůči zákazníkovi který si vybírá let dle recenzí přepravce? Řekl bych že s námi kluci pěkně zametají....

 

Afri, podla vsetkeho si zvolil cestu cez Frankfurt a Hong Kong ( pripadne Singapur ) :) ...ono si aerolinky z nas "prdel" nerobia, len ty si si podla vsetkeho pri kupovani leteniek nevsimol ze sice letenka sa mohla tvarit akoby ju kupujes so Singapure Airlines, ale boli to uz od zaciatku letenky s Luftwaffe a Air New Zeeland, ale codeshare mali Singapure Airlines. Ono vsetky tieto letecke spolocnosti su v jednej aliancii a to Star Alliance... https://www.staralliance.com/en/member-airlines

 

Btw co sa tyka letov smerom na vychod, zostavam verny spolocnostiam z blizkeho vychodu ( jednoznacne najlepsi pomer kvalita/cena ). Prave som sa vratil zo Sydney a...neupgradni si za par Qcredits ktore mas na FF ucte 15 hodinovy let z Dohy do Sydney z biznis do first :)

post-34553-0-45939100-1541890199_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja používam True Move, má celkom fajn pokrytie v oblastiach, kde sa pohybujem. Používam to v takom zvláštnom režime. Kúpim si kredit a potom využijem ich "akciu", kedy si na 24 hodín kúpim rýchle dáta odoslaním kódu *900*1965# (sú aj iné rýchlejšie balíky, ja používam toto, 512kbit, zatiaľ mi stačilo). Má to háčik, že si tých 24 hodín musíš strážiť, tesne pred koncom vypnúť dáta a ak treba, zase poslať kód na ďalších 24 hodín (ale až po skončení predchádzajúcich). Ak zabudneš na vypnutie, samozrejme to vyžerie kredit veľmi rýchlo.

 

Je to trochu chujový systém, ale som naň už zvyknutý. Hlavne som naň prešiel z dôvodu, že keď som predtým kupoval fixné paušály, tak mi obyčajne z mne neznámych dôvodov skončili zrovna v najnevhodnejšej chvíli a zháňal som jak blbec nejakú najbližšiu pobočku. Tento true kredit dobiješ v hociktorej 7eleven. Len si nechaj origo obal zo simky, ukáž ju predavačovi, povedz koľko kreditu a ak ho nevieš zadať do telefónu, podaj predavačovi mobil.

 

Nevýhoda, občas ten kredit zmizne rýchlejšie, ako by človek čakal. Bohužiaľ im zákony nezakazujú posielať na mobil služby, ktoré nechceš (dostaneš sms, za ktorú platíš). Buď sa mi to podarí odhlásiť, alebo sa na to vyprdnem, nejedná sa o milióny. Občas aj niekto volá a chce Ti niečo predať, to treba ignorovať.

 

Stánok majú rovno za pasovou kontrolou, kým čakám na kufor, idem si tam dobiť kredit. 200 THB stačí na pár dní.

 

Nevnucujem to, nemusí vyhovovať, hodíš SIM do koša a kúpiš niečo iné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvejkr, tak to fakt budes. My jsme teda extrem zmlsana dvojka, ale Kambodzu bych na koupani fakt nedoporucil. Objel jsem par plazi okolo toho Silkhanouville a tragedie a ztrata casu. Pisek zlutej, barva more mdla. Pak jsem si dal nakej vejlet co nam nekdo doporucoval na Koh ta Kiev, ze kteryho bylo dost lidi na lodi nadseny, ale jakoze lepsi nez pevnina, ale zadna hitparada. Zachranil nas ten Koh Rong, ale zas to tam bylo vsechno otevreny a pritelkyne tam z toho mela tezky spani. Opice nam tam brakovala v chajde zasoby a smsla si na moji Snickersce. Ta moje z toho nemohla, ze prej ji urcite oblizne rtenku od Diora. :) Tak se jelo pryc, no.

Za me vynechat v Kambodzi koupani a ze Siam Repu odletet nekam jinam. Proste Karibskej standard tam fakt nehledej!

Ok diky za info, urcite se tomu vyhnu, byl bych pekne nasranej po ty sileny ceste :D Zdrhnem ze siam reapu asi na Koh Chang a ostrovy okolo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...