Přejít na obsah

Kam na dovolenou - tipy


Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, African napsal:

Abych to tady aspoň zakončil, dostali jsme na všechny zrušené zájezdy a to i včetně lyžování poukazy. Všechny nabídky na částečné vyrovnání jsme odmítli a myslím že jsme udělali dobře...je to sice jen papír, ale myslím že ho využijeme a nepřijdeme tak ani o korunu. 

Já to mám stejně...za zrušenou dovču jsem dostal voucher s využitím na 3 roky v částce zálohy,co jsem složil. Takže ke spagetkam příští rok ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S cestovkou nejezdím, ale taky jsem hodně řešil, a zkušenost mám celkem dobrou. V březnu jsme měli letět z BUD na Seychely. Vše zařízeno a zaplaceno předem. Den před odletem, ve čtvrtek, dramatická tiskovka o uzavírání hranic od pondělí. Sice bychom v pohodě odletěli, ale bylo jasné, že s návratem bychom si mohli užít dost legrace. Tak jsme to odpískali, s tím, že prachy v hajzlu.

Nicméně, jsem začal psát a telefonovat. 10 hodin před odletem mi aerolinky(Turkish) přebukovaly lety na listopad jen s doplatkem do aktuálních cen( + 7 500 CZK za dvě letenky), Air Seychelles přebukovali místní přelety po ostrovech opět pouze s doplatkem do aktuálních cen( +500 CZK), trajekty  přebukovány naprosto bezplatně. Veškeré ubytování (přes Booking) bez možnosti storna majitelé zrušili po vysvětlení situace bezplatně. Seychelská půjčovna aut vrátila peníze  a vratku jsme dostali i za zrušený parking na budapešťském letišti.

Otázkou zůstává, co bude v listopadu :)

Všem držím palce.

 

Upraveno uživatelem peetrys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, dawe009 napsal:

Já si to to Toskánsko neodpustím ani letos..

Spravne :)

Ja byl v utery na obede se dvema spagetkama. Jednoho z nich znam 25 let a je z Bergama, kde "si to uzili". Prej se to vsechno moc zvelicuje. Krome tri regionu byl v Italii klid a neni duvod tam na dovcu nejet. Cert vi, kde je pravda. My zustavane i letos verny Madarsku. Rezervace primo v hotelu, storno do 24h pred prijezdem za 0,- !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bűk, Zalakaros, Sárvár. Stridame to. Kazdy ma neco do sebe. Zkratka lazne se spoustou bazenu. Mame kluky 7 a 9 a uz tam pojedeme tusim po sesty. Bud sit hotelu Danubius nebo Park Inn od Accor. Na tyden s plnou penzi je to velkej relax. Kluci jsou ve vode stastny, manzelka se muze na tyden "vypnout", a nemusi se o nic starat. Madarsky jidlo (i to hotelovy) je dobry, je to tam 5 hodin autem, proste celkove pohoda.

Abych tu nepsal romany, muzem klidne pres SZ.

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky. Kdyz tak napisu, ale uz jsem celkem doma. Do Sarvaru taky jezdime, ale spis v zime. Uz jsme tam byli asi 5x. Naposledy jsme tam byli tesne pred Vanoci a super. Hotel i bazeny poloprazdny neb vsichni sileli po nakupech, zatimco my si uzili paradni rekax. V lete jsme tam byli pred par lety u Balatonu, ale to nebylo nic moc. Diky sentimentalnim vzpominkam z detstvi bych to taky jeste zkusil, ale nejak netusim kde by to mohlo bejt slusnejsi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Balaton za me nebrat, taky jezdime do Buk a Zalakaros. Zkouseli jsme i okolo Balatonu, ale je to jen podprumerne koupani vhodne pro male decka, nebo pak v sezone do Siofoku, kde jsou kluby a party... takova mala Ibiza.
No my s mensimi detmi jsme uz z tohodle vyrostli.

Ale zase objet Balaton kvuli jidlu a vinu... to je jina, hlvne severni strana stoji za to.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vlakem do Rijeky to bylo rychlý, vyprodáno :) https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/doprava/regiojet-hlasi-masivni-zajem-o-spoje-do-chorvatska/r~528aea1eac9011eab408ac1f6b220ee8/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_req_id=9NO0skCUQNq-202006130645&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

Někde jsem četl, že se cestovky snaží dávat čechy do stejného hotelu, popřípadě obsadit celý, to je fajn nápad aby se nemíchalo s cizákama. Tak přesunout panelák z domova do Bulharska, bylo by fajn mít i stejný lidi za sousedy, doslova jako doma :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, DavidLC napsal:

Tak vlakem do Rijeky to bylo rychlý, vyprodáno :) https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/doprava/regiojet-hlasi-masivni-zajem-o-spoje-do-chorvatska/r~528aea1eac9011eab408ac1f6b220ee8/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_req_id=9NO0skCUQNq-202006130645&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

Někde jsem četl, že se cestovky snaží dávat čechy do stejného hotelu, popřípadě obsadit celý, to je fajn nápad aby se nemíchalo s cizákama. Tak přesunout panelák z domova do Bulharska, bylo by fajn mít i stejný lidi za sousedy, doslova jako doma :D

No to bude paráda, napéct haldu řízků a hurá na cesty :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, African napsal:

No to bude paráda, napéct haldu řízků a hurá na cesty :thumbsup_anim:

A vůbec nejvíc by byla na hotelu česká kuchyně :). Znám lidi co si pochvalujou pobyt v Itálii kde provozují hotel v tomto duchu, svíčková, knedlo a točená Plzeň. To s výhledem na promenádu musí být fakt hardcore :wacko:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Prosím o radu, kam na dovolenou v ČR s malým dítětem - 10 mesicu.

 

Ne kemp, idealne pěkně ubytování - máme rádi vodu, koupání, semtam procházka, památky. 

Neco mimo Luhačovice - známe, chtěli bychom něco jiného.

 

Dobre ohlasy čtu na Vranov nad Dyjí, Lipno - ale to už je kus z Ostravy.

 

Díky za nápady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 54 minutami, Lion napsal:

Lednice? Pálava, Pasohlavky?

Pasohlávky jsou perfektní, ovšem co si pamatuju býval tam celkem rachot v noci, což pro malé dítě není nejlepší.

Já byl na Vranovské přehradě kemp, Vranovská pláž a bylo tam fakt fajn.

Penzion Gaudeo hodnotím na 1*

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, guzmic napsal:

Pasohlávky jsou perfektní, ovšem co si pamatuju býval tam celkem rachot v noci, což pro malé dítě není nejlepší.

Já byl na Vranovské přehradě kemp, Vranovská pláž a bylo tam fakt fajn.

Penzion Gaudeo hodnotím na 1*

To je v klidu, chce bydlet v penzionu... Tak se  ubytuje třeba přímo v Lednici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Lion napsal:

To je v klidu, chce bydlet v penzionu... Tak se  ubytuje třeba přímo v Lednici.

Sorry, zle jsem četl.

Kdyby nevadila, malá vesnice kousek od Mikulova, můžu doporučit penzion Mušlov.

https://www.muslov.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...