Přejít na obsah

Kam na dovolenou - tipy


Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...

Letos v květnu jsem se chtěl po 5-ti letech opět podívat do Curychu a okolí a díky Covid z toho sešlo, stejně jako v červnu z Kréty (Malia). Věřím, že bude zase lépe! Jinak k Curychu - to město se mi moc líbí (architektura, lidi v pohodě - vše takové uvolněné). A Bahnhofstrasse to je ráj...hodinek :rolleyes:. Takže to je můj tip...

SAM_0578.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otocil jsem ted Emiraty a jedinej vopruz bylo cekani na covid test, kterej by me v pripade pozitivity poslal do karanteny... Ale mel jsem negativni z CZ a hlavne uz COVIDa za sebou, tak jsem se bal spis spolehlivosti testu. 

Vyhoda primej let, na plazi nevyzaduji rousky,  Boeing triple seven skoro prazdnej, 77 z 304 sedadel v ekonomu. Na druhou stranu UAE neni pro kazdyho, ja to tam treba osobne moc nemusim, ale kazdej rok tam stejne jezdime. Zvazoval jsem i Egypt, kde se da aspon neco videt (i pod hladinou) ale tam az bude juniorovi aspon deset, sam jsem tam v peti hvezde zazil faraona, ze jsem nechapal. Pak Kanary nebo Kapverdy  a pak uz fakt nevim. Na prestupy jsem se fakt necejtil. Ale budu rad, kdyz posharujou zkusenosti i ostatni, porad mam hafo dovci k vybrani... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, dawe009 napsal:

Jako premejslim o kanarech, ale trochu se bojím, ze tam bude kosa. Emiráty jsou asi jistota..ale taky to není moje oblíbené místo. Kazdopadne díky!

Jeď na kanáry, budeš spokojenej, resp nebudeš, ale budeš v teple, moře je po létě ještě ok, přes den super kolem 22, takže ideál na výlety a večer už kosa, ale to je Ti jedno, protože v šest se kvůli coroebole vše zavírá a od 22 je zákaz vycházení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, dawe009 napsal:

Ok..kouknu na to. Povezu 7miletyho syna, tak ideálně primej let a nejakej unosnej čas. Ale podívám se na to.. Už mě tady ta korona depka štve a mám mrak dovolený.. Dík.

Zanzibar je ještě potom cca 8,5 hodiny (já tradoval přes DOH). Nakonec jsem vybral Maledivy (6 hodin do DOH, potom už jen 4,5 na MLE). Letím s 9 let starým cestovatelem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok..kouknu na to. Povezu 7miletyho syna, tak ideálně primej let a nejakej unosnej čas. Ale podívám se na to.. Už mě tady ta korona depka štve a mám mrak dovolený.. Dík.
Celková doba letu cca 15 hodin. Není to úplně blízko, ale dá se to ještě. Blíž je třeba Maroko, ale tam je Atlantik s vlnama nebo kousek Středomoří

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, dawe009 napsal:

Ok..kouknu na to. Povezu 7miletyho syna, tak ideálně primej let a nejakej unosnej čas. Ale podívám se na to.. Už mě tady ta korona depka štve a mám mrak dovolený.. Dík.

Proto jsou ty kanáry ideál, jsi tam za 5 hodin a na Tenerife je toho k vidění fakt mraky a je to super! Na zanzi je to super, ale odliv az 1.5 kilometru... pak jdes do vody po kotníky 10 minut... a samozřejmě se nedoporučuje vycházet mimo rezort, je to tam celkem o hubu... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, tikzot napsal:

Proto jsou ty kanáry ideál, jsi tam za 5 hodin a na Tenerife je toho k vidění fakt mraky a je to super! Na zanzi je to super, ale odliv az 1.5 kilometru... pak jdes do vody po kotníky 10 minut... a samozřejmě se nedoporučuje vycházet mimo rezort, je to tam celkem o hubu... 

Na Zanzibaru to není vůbec o hubu a doporučení nevycházet mimo resort slyším tedy poprvé.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, tikzot napsal:

Na severu kolem rezortů ani tak ne, ikdyž i tam je čórkařů mraky okolo, ale třeba takovej Stone Town.. ten už je fakt celkem o hubu. 

Já se tam s ničím takovým nesetkal ani mě nikdo nevaroval, ba naopak obyvatelstvo se mi jevilo velmi přátelské. Projížděli jsme Zanzibar křížem krážem na kolech a užívali si ho plnými doušky. A každý rok tam letí nějaký známý, třeba i s rodinou a vždy stejná mírumilovná zkušenost. Ale samozřejmě jako v každé destinaci musíš trochu vědět co a jak, mě osobně než Stonetown přijde nebezpečnější třeba jako příklad Paříž, kde jsem se tedy necítil v těch uličkách dobře ani trochu. Zanzibar je ale letecky s malým prckem daleko, obzvlášť jestli se musí letět v rouškách....Všichni lítají teď na ty výše zmíněné Kanáry, asi bych letěl tam. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to dopadne na ty Kanáry.. Do Maroka ho chci vzít, až bude starší a půjčit si tam auto a podívat se do hor a do pouště..Mám to tam celkem najetý, tak bych mu to chtěl ukázat. Na Zanzibaru byl kamarád a hodně doporučoval, ale je to svinsky daleko. Tohle má bejt jen takovej rychlej relax a náhrada za moře, který v létě nebylo. Kdybyste měl někdo tip má konkrétní resort na Kanárech, kde se dítě zabaví a rodič vypne, budu rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co tak Cyprus? V lete sme boli Kaya Artemis, vedla je Noe's arch, komplet AI, na vypnutie rodicov ideal, deti sa vyblaznia v rezorte. Ale, v decembri, fuha, to som si neni isty ci nebude zima.

Kanary su skor pre hlucnych ruskych a nemeckych turistov, alebo dochodcov, neviem zeby tam bolo nieco vacsie pre deti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No neviem, s tým Tenerife... My sme tam občas na Vianoce chodievali, ale skôr na jednoduché túry s malým deckom. Na more to fakt nie je, a aj vonkajšie bazény vo väčšine rezortov sú studené, prípadne vypustené (inak Sardínia, Kréta a podobne detto). Takmer jediní turisti sú tam tí spomínaní nemecký dôchodcovia s vozíkmi na chodenie :D

tnf2.thumb.jpg.581ec2cee533ea9624f7c030ce217c7d.jpgTNF.thumb.jpg.7d73e42c0eedeab22e8759a0ec5e5a27.jpg

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu špekuluju…nad letní dovolenou (snad tentokrát vyjde?!). Zatím takhle: Sardinie - Sicílie - Kalábrie.

Jsem vyloženě tip: lehátko + drink a večer nějaká promenáda, restaurace nebo kavárna. Líbí se mi, když se můžu projít nějakým historickým centrem a omrknout lodě v nějaké marině.

Máte někdo tipy na konkrétní oblasti, hotely (ideálně s all inclusive - ale není podmínkou), mám rád písčité pláže do 200m od hotelu. Odlet ideálně ve 2. polovině června.

Díky za reakce. Radek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...