Přejít na obsah

Kam na dovolenou - tipy


Doporučené příspěvky

před 5 hodinami, Harwey napsal:

Co tak Cyprus? V lete sme boli Kaya Artemis, vedla je Noe's arch, komplet AI, na vypnutie rodicov ideal, deti sa vyblaznia v rezorte. Ale, v decembri, fuha, to som si neni isty ci nebude zima.

Zima tam relativně bude, teplota vody i vzduchu do 20 stupňů a hlavně nás tam zatím nepustí ani s testem, Česko i Slovensko jsme u nich v kategorii C.

https://cyprusflightpass.gov.cy/en/country-categories

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Radek Cigi napsal:

Trochu špekuluju…nad letní dovolenou (snad tentokrát vyjde?!). Zatím takhle: Sardinie - Sicílie - Kalábrie.

Jsem vyloženě tip: lehátko + drink a večer nějaká promenáda, restaurace nebo kavárna. Líbí se mi, když se můžu projít nějakým historickým centrem a omrknout lodě v nějaké marině.

Máte někdo tipy na konkrétní oblasti, hotely (ideálně s all inclusive - ale není podmínkou), mám rád písčité pláže do 200m od hotelu. Odlet ideálně ve 2. polovině června.

Díky za reakce. Radek

Pokud jde o jednu dovolenou = jednoznačně Sardinie. Pokud máte možnost jet dvakrát, osvědčila se mi kombinace - červen Sicílie (předsezóna) a srpen/září (Sardinie), a dá se až do října. 
Kalábrie nabídne nejmíň, ale dá najít fajn moře i tam (Capo Vaticano, Tropea,..). Služby průměr a kdo zná Sardinii a Sicílii, neohromí ho moře v Kalábrii, leda na kitesurf. 
Sicílie = Solidní moře a jídlo ať už Agrigento, Taormina nebo i kolem Trapani (San Vito lo Capo, Zingaro, Scopello). Restaurace a vše levné, obzvlášť v červnu (kromě Taorminy))
Sardinie = Přesně podle tvých parametrů. Fantastické pláže, solidní restaurace a servis, v Cagliari pěkná marina, nahoře zas kolem Costa Smeralda (Porto cervo) hezké lodě. Nedoporučím konkrétní hotel, byla jsem autem kolem ostrova a nikde s All in (v normální restauraci se dobře najíš a napiješ). Sardinie je dostupnější než Korsika vedle a přívětivější. Pláže jsou písečné, koukni na Chia beach, Costa Rei a Villasimius. Pláž hned u Cagliari není špatná, ale lepší je jet autem na Chia beach. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 54 minutami, sancerre napsal:

Pokud jde o jednu dovolenou = jednoznačně Sardinie. Pokud máte možnost jet dvakrát, osvědčila se mi kombinace - červen Sicílie (předsezóna) a srpen/září (Sardinie), a dá se až do října. 
Kalábrie nabídne nejmíň, ale dá najít fajn moře i tam (Capo Vaticano, Tropea,..). Služby průměr a kdo zná Sardinii a Sicílii, neohromí ho moře v Kalábrii, leda na kitesurf. 
Sicílie = Solidní moře a jídlo ať už Agrigento, Taormina nebo i kolem Trapani (San Vito lo Capo, Zingaro, Scopello). Restaurace a vše levné, obzvlášť v červnu (kromě Taorminy))
Sardinie = Přesně podle tvých parametrů. Fantastické pláže, solidní restaurace a servis, v Cagliari pěkná marina, nahoře zas kolem Costa Smeralda (Porto cervo) hezké lodě. Nedoporučím konkrétní hotel, byla jsem autem kolem ostrova a nikde s All in (v normální restauraci se dobře najíš a napiješ). Sardinie je dostupnější než Korsika vedle a přívětivější. Pláže jsou písečné, koukni na Chia beach, Costa Rei a Villasimius. Pláž hned u Cagliari není špatná, ale lepší je jet autem na Chia beach. 

Sancerre, děkuji za vyčerpávající informace. Jen jsi mě utvrdila v tom, že Sardinie by mohla být fajn - líbí se mi nejvíc i na foto a videích. Určitě se na to podrobněji podívám. P.S. Rád bych už taky nějakou jinou vlnu, než tu covidovou :rolleyes:...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den kolegové.

Zeptám se i tady.

Stala se podivnost, a já i má drahá polovička si můžeme vybrat pár dnů dovolené ve stejný termín.

Hned jsem byl delegován, najít nějaká města, kam by bylo možno vyrazit vlakem na jednodenní výlety...cca tak 90 minut od Prahy. Nejde nám o nějaké výšlapy či tůry, ale spíš o architekturu a prostředí...prostě aby bylo na co koukat, ačkoliv je vše zavřené.Nějak si nevím rady.

Díky moc za případné tipy, T.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dawe: Ja si proste myslim, ze na Kanarech bude zima. Mam sestiletyho a moc otuzilej neni, ta Dubaj je na koupacku vetsi jistota. Ale budu rad, kdyz tam zaletis a das info. Ja byl kdysi na Tenerife nejak na podzim a rikal jsem si never more. Ale ja nejsem s teplotou more spokojenej ani v Chorvatsku na zacatku cervence...:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro Tondu: Já bych jeden den dal určitě Kutnou Horu. Moc pěkné historické centrum (památky UNESCO, muzeum stříbra (s možností navštívit doly) , ale taky galerie současného umění GASK) a několik dobrých podniků na jídlo/pití (pokud teda bude skrz Covid otevřeno).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@uff Hele včera jsem se o tom pohádal se ženou, která tvrdí, že je tam vedro a já, že je tam kosa. Takže nejspíš pojedem do řitě, nebo vona s nějakým jiným chlapem. Já mám pocit, že už jsem to řešil 100x a v tenhle čas letět někam blízko a chtít teplo a koupačku je unreal. Do Dubaje nechcu, nemám to tam rád, v Maroku musíš někam mimo civilizaci, jinak ti místní prodaj i vlastní nos mezi vočima a všechno ostatní je daleko. Kdyby nebyla tahle debilní doba, jedu do Rakous někam do wellness, ale to nejde. Je to past.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, Step napsal:

pro Tondu: Já bych jeden den dal určitě Kutnou Horu. Moc pěkné historické centrum (památky UNESCO, muzeum stříbra (s možností navštívit doly) , ale taky galerie současného umění GASK) a několik dobrých podniků na jídlo/pití (pokud teda bude skrz Covid otevřeno).

To volno se nám právě sešlo koncem tohoto pracovního týdne, takže hospůdky a muzea jsou kvůli koroně passé...bohužel.

4 Micey: Jestli je v Táboře na co čučet, tak proč ne. 🙂 

Upraveno uživatelem Tondaa73
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Tondaa73 napsal:

To volno se nám právě sešlo koncem tohoto pracovního týdne, takže hospůdky a muzea jsou kvůli koroně passé...bohužel.

4 Micey: Jestli je v Táboře na co čučet, tak proč ne. 🙂 

Z Prahy do hodky a půl - za mě ti ten Tábor taky doporučím, Budějky, prolez i Plzeň, asi bys dal i Domažlice, Příbram,...…..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Tondaa73 napsal:

Dobrý den kolegové.

Zeptám se i tady.

Stala se podivnost, a já i má drahá polovička si můžeme vybrat pár dnů dovolené ve stejný termín.

Hned jsem byl delegován, najít nějaká města, kam by bylo možno vyrazit vlakem na jednodenní výlety...cca tak 90 minut od Prahy. Nejde nám o nějaké výšlapy či tůry, ale spíš o architekturu a prostředí...prostě aby bylo na co koukat, ačkoliv je vše zavřené.Nějak si nevím rady.

Díky moc za případné tipy, T.

Tondo 

kousek od nas je Konopiste hezky park domu pres Slapy 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, dawe009 napsal:

@uff Hele včera jsem se o tom pohádal se ženou, která tvrdí, že je tam vedro a já, že je tam kosa. Takže nejspíš pojedem do řitě, nebo vona s nějakým jiným chlapem. Já mám pocit, že už jsem to řešil 100x a v tenhle čas letět někam blízko a chtít teplo a koupačku je unreal. Do Dubaje nechcu, nemám to tam rád, v Maroku musíš někam mimo civilizaci, jinak ti místní prodaj i vlastní nos mezi vočima a všechno ostatní je daleko. Kdyby nebyla tahle debilní doba, jedu do Rakous někam do wellness, ale to nejde. Je to past.

To dobre znam, akorat ja jsem empatickej (cti podpantoflak jako howado) a nakonec dycky kejvnu. :)

To Maroko jsem byl letos v unoru a nevokopal se jinde nez v bazenu, ale nevim jak ted na podzim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, dawe009 napsal:

@uff Hele včera jsem se o tom pohádal se ženou, která tvrdí, že je tam vedro a já, že je tam kosa. Takže nejspíš pojedem do řitě, nebo vona s nějakým jiným chlapem. Já mám pocit, že už jsem to řešil 100x a v tenhle čas letět někam blízko a chtít teplo a koupačku je unreal. Do Dubaje nechcu, nemám to tam rád, v Maroku musíš někam mimo civilizaci, jinak ti místní prodaj i vlastní nos mezi vočima a všechno ostatní je daleko. Kdyby nebyla tahle debilní doba, jedu do Rakous někam do wellness, ale to nejde. Je to past.

Tak pak uz jedine k nam, mam tu jeden pokoj pro hosty s letistem, napustim vam vzdy vecer vanu horkou vodou a udelam grog... V ramci mentalni terapie nam muzete vencit hafany a hrabat listi na zahrade 😜

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Murphy97 napsal:

Tak pak uz jedine k nam, mam tu jeden pokoj pro hosty s letistem, napustim vam vzdy vecer vanu horkou vodou a udelam grog... V ramci mentalni terapie nam muzete vencit hafany a hrabat listi na zahrade 😜

Pokud je to all inclusive a nacvičíte nějaký animační programy, tak se nějak dohodnem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...