Přejít na obsah

Kam na dovolenou - tipy


Doporučené příspěvky

před 35 minutami, Murphy97 napsal:

Taky se tesim, ale obavam se, aby ty penziony a hospudky v roce 2022, pripadne 2023 jeste existovaly 😞

 

Léto 2020 proběhlo na jižní Moravě ve znamení historicky nejvyšších tržeb za poslední roky. Samozřejmě, výpadek podzimních příjmů to nenahradí. Bude to případ od případu. Pokud bude letošní léto a podzim s omezeným provozem, pak je dost možné že se Tvoje předpověď naplní  :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
V 15. 1. 2021 v 11:15, African napsal:

Ták a celý rok mám pěkně nalajnovaný, ubytování zamluvené, letenky nakoupené a teď začnu pěkně zase sbírat Covid Vouchery :lol2: Nejvíc se s děckama těším na nijak nenápadný Lanzarote ostrov, uvidí poprvé sopky a s mým překvapením dost zajímavých míst tam. Je to malinký, tak s půjčeným autíčkem to půjde pěkně projezdit. No a pak si naordinoval tatínek haldu toho trocha drsnějšího dobrodružství, ale už tak nějak trochu počítá inu i s tím, že do prdele taky možná pojede... 😂

Pokud přemýšlíte s děckama, tak jsou vcelku dobré recenze na Funtazie cluby od Fischera, viz níže. Pár kamarádů již bylo, a všichni si to vždy náramně užili....

https://www.fischer.cz/dovolena-animacni-kluby#hotely

 

crateres-timafaya.jpg.tn.jpg

bigsyaif78e.jpg.tn.jpg

lanzarote-s-wines-by.jpg.tn.jpg

563202.jpg.tn.jpg

Tož mám tři týdny na bezplatné zrušení zájezdu a situace na Kanárech je následující. Test před odletem, vyplnění formulářů, instalace aplikace Covid radar, to by šlo. Na ostrově nošení roušek ve vnitřních i venkovních prostorech včetně pláží, omezený vstup k bazénu, na atrakce, zákaz všech aktivit v uzavřených prostorech. Zákaz vycházení po desáté hodině. Testování před odletem z ostrovů, při pozitivním výsledku nástup karantény, jak tohle budou řešit je ve hvězdách. Test do pěti dnů po příletu do ČR. Upřímně to celé zní strašidelně a takhle si dovolenou nepředstavuji ani v tom nejhorším snu, zlatě někde na kopci v Alpách kam si zajedu bez roušky autem..... Šajze, to jsou ale časy 🤪

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Exiztence napsal:

Covid testy jsou upřímně to poslední, vůbec si ale  nedokážu představit sebe na tož své děti chodit celý den ve vedru v roušce...to je prostě nesmysl. Nějaké to dobrodružství vymyslím, toho se nebojím, ale letecky moře  letos asi prostě nebude no, nedá se svítit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, Effe napsal:

negativní Covid test může vyžadovat letecká společnost jinak tě nepřepraví ....

To je taky pravda, ale třeba s Qatarcema jsem letěl domů bez PCR z Malediv, nevím jaká je současná situace mezi aerolinkami, každopádně mám booknutej Egypt na červen a PCR se dělá jenom v Hurghádě, trochu nemilé...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Covid testy jsou upřímně to poslední, vůbec si ale  nedokážu představit sebe na tož své děti chodit celý den ve vedru v roušce...


jsem aktuálně v UAE, Jde je povinnost nosit roušku, nosím respirátor ffp2 od goodmask, dýchá se mi v něm lépe než v roušce a zároveň mi perfektně sedí. Toho bych se nebál. Dcera 9 let také žádný problém, ani jo to nevadí. A to má většinou už kecy na všechno:))
Samozřejmě nebo jiného by bylo někam kde je 100% vlhkost.

Nosí to tu všichni bez rozdílu, tedy až na Rusaky, který roušky maji zásadně pod rypákem.




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Vlcak1980 napsal:

 


jsem aktuálně v UAE, Jde je povinnost nosit roušku, nosím respirátor ffp2 od goodmask, dýchá se mi v něm lépe než v roušce a zároveň mi perfektně sedí. Toho bych se nebál. Dcera 9 let také žádný problém, ani jo to nevadí. A to má většinou už kecy na všechno:))
Samozřejmě nebo jiného by bylo někam kde je 100% vlhkost.

Nosí to tu všichni bez rozdílu, tedy až na Rusaky, který roušky maji zásadně pod rypákem.




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Jasný, pokuď Vám to vyhovuje, tak žádný stresík a užívejte :cheers: Já si to u nás nedokážu vůbec představit, děti jsou strašný torpéda a jako že do těch veder k velké modré jezdíme každý rok, tak v těch rouškách si to prostě vůbec nedokážu představit.... ještě furt visí ve vzduchu Chorvatsko autem, kde mám po prázdninách zamluvený baráček, takže šance se nasolit ještě je. Ale upřímně vidím že malá, protože ty roušky z ulic asi letos v EU jen tak nezmizí.

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě že jsem u Fishera chytil solidní ženskou a ta mi moje dnešní storno hodila do koše. Porotože rozmezí zdarma storno poplatků u zájezdů jest od 45 do 30 dní před odletem. Kdybych mi uznala dnešní storno 50 dní před odletem, vyšli by storno poplatky na 4.000,- Kč. Takže bacha na všechny podmínky, čtěte pozorně a ne jak afričani :D Ne vždy platí čím dřív, tím lépe a některé cestovky na tady tu vsuvku v podmínkách hrají a hned Vás oškubou. Minulý rok jsem tedy s Fisherem trochu bojoval, ale letos fair play jednání  👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já též: jsem tam za 6 hodin autem, pohoda, pláže krásný, čisto, žádnej bordel, k tomu mnamozní ryby a pivo. Letos dáme interstop v Lipsku na ZOO a na pořádný nádraží, jo!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My letos zas na Pag, resp. Novalja. 
Loni jsme tam našli fajnový místo, kam se budem rádi pravidelně vracet.  
  
Jinak mam furt zaplacenou Djerbu na září, ale moc to nevidim. Lex voucher to jistí. 

Btw, jak to je když ček ten voucher neuplatní? Zákon sice v podstatě řiká (viz. paragraf 6 odst. 5), že pak by zájezdovka do 14-ti dnů měla všecky lowe vrátit. Ale jeden nikdy neví. 

290F13EC-70E9-465F-B6F4-629F85AFFA5F.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Chorvatsko autem bude asi nejlepší volba letos. Lanzaróte jsem v červnu ale odpískal, nechci tam trápit děti někde v rouškách, nesmysl.....takže volný termín a rozhodl jsem se pro oblast Dachstein, tam to bude zdravější :cool02: Tu oblast vcelku znám, jezdím tam ale pod stan. Ubytování v Ramsau a jeho okolí na bookingu  hafo, ale není nad osobní zkušenost. Nějáký tip na cenově dostupné ubytování? Nejlépe nějáký apartmán s kuchyňkou. Děkuji za každý postřeh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude se dat nekam v kvetnu? Treba i nekde u nas, Polsko, Slovensko... Pritelkyne konci v praci a bude cerpat dovolenou uz v kvetnu a pak az asi v zari... 😞

Mame po covidu, takze bych rad vyuzil te doby 90dni po covidu, kdy se ma za to, ze je imunita, nicmene cizina na to vubec nereflektuje a chce testy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, odjinud napsal:

Bude se dat nekam v kvetnu? Treba i nekde u nas, Polsko, Slovensko... Pritelkyne konci v praci a bude cerpat dovolenou uz v kvetnu a pak az asi v zari... 😞

Mame po covidu, takze bych rad vyuzil te doby 90dni po covidu, kdy se ma za to, ze je imunita, nicmene cizina na to vubec nereflektuje a chce testy.

Zahraničí nejlépe přes MZV, tady pro příklad Polsko... U nás se to rozsekne okolo 25. dubna, zatím se nic neví.

https://www.mzv.cz/warsaw/cz/zpravy_a_udalosti/zmeny_v_podminkach_cestovani.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, African napsal:

Chorvatsko autem bude asi nejlepší volba letos. Lanzaróte jsem v červnu ale odpískal, nechci tam trápit děti někde v rouškách, nesmysl.....takže volný termín a rozhodl jsem se pro oblast Dachstein, tam to bude zdravější :cool02: Tu oblast vcelku znám, jezdím tam ale pod stan. Ubytování v Ramsau a jeho okolí na bookingu  hafo, ale není nad osobní zkušenost. Nějáký tip na cenově dostupné ubytování? Nejlépe nějáký apartmán s kuchyňkou. Děkuji za každý postřeh.

Před pár lety jsme jezdili v zimě sem :http://nirwana.at/en/apartment/ Vždycky pohoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...