Přejít na obsah

Kam na dovolenou - tipy


Doporučené příspěvky

Myslím, že teď je ještě ta správná doba se do Řecka vypravit. Vrátil jsem se taky minulý týden z Kréty a nijak nás nic neomezovalo. Nejhorší část byl chaos na letišti v Praze - Smartwings prostě jedna fronta na všechny jejich lety a zmatený check-in. Jediné co zajímalo Řeky byl příjezdový formulář - chtěli vidět QR kód - ale nikdo to vážně nekontroloval. 

V hotelu nikdo nic moc nedodržoval, kromě restaurací, kde to občas personál připomenul.

Jak začal červenec tak lidí bylo podstatně víc. Jediné, co bych bral jako riziko je možný pozitivní test před odletem a nutnost tam strávit karanténu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, x591 napsal:

 Jediné, co bych bral jako riziko je možný pozitivní test před odletem a nutnost tam strávit karanténu. 

 

@x591 I kdyz je clovek ockovanej 2 davkou, tak musi pred odletem jeste na test? A deti do 12 let? diky?

Upraveno uživatelem 911
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, 911 napsal:

@x591 I kdyz je clovek ockovanej 2 davkou, tak musi pred odletem jeste na test? A deti do 12 let? diky?

V neděli návrat z Kosu - zpět nikdo nic nepotřebuje, ten, kdo nemá prodělání, nebo očkování, musí do 5 dnů návratu do ČR na test, stačí antigen. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, 911 napsal:

@x591 I kdyz je clovek ockovanej 2 davkou, tak musi pred odletem jeste na test? A deti do 12 let? diky?

Očkovaný nemusí, poslední pravidla, která jsem četl, že všichni nad 6 let se musí testovat.

před 31 minutami, vaba napsal:

V neděli návrat z Kosu - zpět nikdo nic nepotřebuje, ten, kdo nemá prodělání, nebo očkování, musí do 5 dnů návratu do ČR na test, stačí antigen. 

Máš pravdu, četl jsem to když jsme se vraceli a to tam ještě ta podmínka nebyla (byla původně do 5. 7. a pak se to evidentně od 9.7) vrátilo.

Před hodinou, 911 napsal:

@x591 I kdyz je clovek ockovanej 2 davkou, tak musi pred odletem jeste na test? A deti do 12 let? diky?

Jak píše @vaba 

Koukám, že se to pořád mění. Chvíli tam platila podmínka, že to testování zpětně je jen pro lidi, co jedou vlastní dopravou z letiště (ale nepočítám, že to je problém).

Jen pro jistou aktuální znění

Citovat

 

Od 9. 7. 2021 je všem cestovatelům starším 6 let při návratu z Řecka (země s nízkým rizikem nákazy) do ČR stanovena povinnost vyplnit elektronický příjezdový formulář a prokázat se při příjezdu negativním antigenním (max. 48 hod. starým) nebo PCR (max. 72 hod. starým) testem na přítomnost viru SARS-CoV-2. Čeští občané, jejich rodinní příslušníci, občané EU s vydaným potvrzením o přechodném pobytu a cizinci s povolením k trvalému pobytu mohou test absolvovat až do 5 dní po příjezdu na území ČR.

Povinnost absolvovat test se nevztahuje na osoby s ukončeným očkováním doloženým národním certifikátem o provedeném očkování:

v případě dvoudávkového schématu nejméně 14 dní od aplikace druhé dávky očkovací látky,

v případě jednodávkového schématu nejméně 14 dní od aplikace dávky očkovací látky.

 

Přiznám se, že jsem si minulý týden dělal screenshot obrazovky jen pro jistotu, kdyby po přistání platilo něco jiného. U nás člověk nikdy neví, kdy úředník něco chytře doplní...

Upraveno uživatelem x591
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Chtěli bysme na konci srpna ještě někam na špacír, prodlouženej víkend. Tentokrát už jen po ČR. 
Poraďte wellness hotel s bazénem, ideálně s vyžitím v okolí pro čtyřčlennou rodinu (3+6).
Něco jako Pytloun v Harrachově, jen tam nemaj bazén. 

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Micey napsal:

My zejtra jedem sem - https://www.koprivna.cz, jeste jsem tam nebyl, ale kamarad tam jezdi s rodinkou nekolikrat rocne a trva na tom, ze pecka.

kolem Velikonoc tam probíhá Whiskyfestival , tedy v době kdy byl ještě svět částečně v pořádku ....

https://whiskyfestival.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Maxel napsal:

Chtěli bysme na konci srpna ještě někam na špacír, prodlouženej víkend. Tentokrát už jen po ČR. 
Poraďte wellness hotel s bazénem, ideálně s vyžitím v okolí pro čtyřčlennou rodinu (3+6).
Něco jako Pytloun v Harrachově, jen tam nemaj bazén. 

Wellness Hotel Vista

https://www.hotel-dolnimorava.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Maxel: Šli jsme minulý týden čundr po Jeseníkách a hotel na Červenohorském sedle- pohoda, paráda, výborná kuchyň, bazén, velnes, tůry...

https://www.hotelchs.cz/cs/?utm_source=seznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=Hotel Cervenohorske sedlo | Jeseniky&utm_content=001 Brand Hotel Cervenohorske sedlo exact phrase&utm_term=hotel cervenohorske sedlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluk si vzal do hlavy že chce vylézt na horu Říp, která mě tedy vůbec nebere, ale nic moc s tím neudělám když tak moc chce....děda ho naočkoval....nějaký tip na kemp v blízkém okolí, kde je i nějaké vyžití pro děcka. Popřípadě co se tam i v okolí dá dělat, protože mě případne že vůbec nic :D Děkuji za každý postřeh 🙏

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěli bysme na konci srpna ještě někam na špacír, prodlouženej víkend. Tentokrát už jen po ČR. 
Poraďte wellness hotel s bazénem, ideálně s vyžitím v okolí pro čtyřčlennou rodinu (3+6).
Něco jako Pytloun v Harrachově, jen tam nemaj bazén. 
Můžeš taky zkusit síť hotelů Clarion. Špindl je v akci na Slevomatu.

Odesláno z mého MI 9 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluk si vzal do hlavy že chce vylézt na horu Říp, která mě tedy vůbec nebere, ale nic moc s tím neudělám když tak moc chce....děda ho naočkoval....nějaký tip na kemp v blízkém okolí, kde je i nějaké vyžití pro děcka. Popřípadě co se tam i v okolí dá dělat, protože mě případne že vůbec nic  Děkuji za každý postřeh 
Kemp nevim, ale ja chodim nahoru z Mnetese po modry, nebo z Ctinevsi kde je Podripsky minipivovar. Nebavi mi ta "silnice" z Rovneho. Kemp je asi v Roudnici, ale nikdy jsem tam nebyl.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Prochy68 napsal:
před 5 hodinami, African napsal:

 

Kemp nevim, ale ja chodim nahoru z Mnetese po modry, nebo z Ctinevsi kde je Podripsky minipivovar. Nebavi mi ta "silnice" z Rovneho. Kemp je asi v Roudnici, ale nikdy jsem tam nebyl.

Díky za radu kudy nahoru :cheers: Kempů je okolo dost, zkusím nějaký dobrý trefit od oka.....Co plánuješ v Rumunsku, nějaké kopce?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měli jsme volnej víkend a chtěli jsme jet do Prahy. Tak jsme vyzkoušeli akci "V Praze jako doma". Přes slevomat koupili hotel, dostali body a šli na věc: Technický muzeum, Zrcadlový bludiště, Muzeum Karla Zemana, Staroměstská mostecká věž, Království železnic.

Kromě osy Hrad, Karlův most, Staromák bylo lidí přiměřeně a my nemálo ušetřili na vstupným. Pokud byste měli podobný choutky a nechtělo se vám do přírody, tak můžu jen doporučit. Nebejvá to u podobnejch akcí zvykem, ale tady jsou zapojený i známý místa.

PS: není to reklama, fakt se nám to líbilo a vyplatilo se to :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za radu kudy nahoru :cheers: Kempů je okolo dost, zkusím nějaký dobrý trefit od oka.....Co plánuješ v Rumunsku, nějaké kopce?
Jen pamatky, zitra kopce, ale autem :-) a na jih k mori. Pak se uvidi, nejspis po par dnech Bulharsko.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, Prochy68 napsal:
před 1 hodinou, African napsal:
Díky za radu kudy nahoru :cheers: Kempů je okolo dost, zkusím nějaký dobrý trefit od oka.....Co plánuješ v Rumunsku, nějaké kopce?

Jen pamatky, zitra kopce, ale autem 🙂 a na jih k mori. Pak se uvidi, nejspis po par dnech Bulharsko.

To zní dobře, tak si to hezky užijte 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...