Přejít na obsah

Kam na dovolenou - tipy


Doporučené příspěvky

před 43 minutami, odjinud napsal:

Premejslime, ze bychom jeli pristi tyden nekam za "slanou vodou", hodne to ovlivňuje covid a tanecky okolo nej. Mame do zacatku zari "hajeni" s ohledem na prodelany covid, ockovani zatim nemame.

Je nejaka zeme, ktere staci potvrzeni o prodelanem covidu a nechce ockovani ani testy (jak na priletu, tak odletu)? Zatim mi vychazi jen Bulharsko... pripadne i jine zeme, bez more (zvazujeme autem Alpy nebo Polsko).

Do Polska muzes i k mori. Pred mesicem jsem byl u Svinousti, konkretne ubytko ve vesnicce Wiselka a supr. Na plaz prochazka cca 15 minut lesikem, vecer se da zajit na pivo a smazenou rybu od mistnich. Stalo to prd a to jsem to bookoval na posledni chvili. Nikdo nikde nic nekontroloval (ale radsi si over, jak to Polaci maji, ja mel s sebou radeji test, co pry ofiko chteji). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Premejslime, ze bychom jeli pristi tyden nekam za "slanou vodou", hodne to ovlivňuje covid a tanecky okolo nej. Mame do zacatku zari "hajeni" s ohledem na prodelany covid, ockovani zatim nemame.
Je nejaka zeme, ktere staci potvrzeni o prodelanem covidu a nechce ockovani ani testy (jak na priletu, tak odletu)? Zatim mi vychazi jen Bulharsko... pripadne i jine zeme, bez more (zvazujeme autem Alpy nebo Polsko).
V Bulharsku jsem, prijel jsem asi pred 5 dny z Rumunska, na care chteli doklad o ockovani nebo stourat v rypaku....nevim jak je to letecky.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Bulharsku jsem, prijel jsem asi pred 5 dny z Rumunska, na care chteli doklad o ockovani nebo stourat v rypaku....nevim jak je to letecky.


My posledni dva tydny prejizdeli hranice Srbsko-Bulharsko a Bulharsko-Řecko - tam i zpet a nic po nas vubec nechteli. Dokonce v BG jsme testovali deti kvuli prechodu do Recka ale na hranicich to nikoho nezajimalo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky



My posledni dva tydny prejizdeli hranice Srbsko-Bulharsko a Bulharsko-Řecko - tam i zpet a nic po nas vubec nechteli. Dokonce v BG jsme testovali deti kvuli prechodu do Recka ale na hranicich to nikoho nezajimalo
Asi je to podle xichtu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 8. 2021 v 12:32, Zmrzlinar napsal:

Do Polska muzes i k mori. 

Před lety, z mladické nerozvážnosti a nadšení z toho že je srpen; jsem se vlezl vykoupat do moře v Dánsku. Výborný to bylo, až na tu chřipku a fialový rty 😂😂😂

Dnešní aktuální stav teploty moře na severu. :) Baltská klasika. Ale na procházky dobrý. ;)

 

2021-08-11 16.12.34.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Tom4 napsal:

Před lety, z mladické nerozvážnosti a nadšení z toho že je srpen; jsem se vlezl vykoupat do moře v Dánsku. Výborný to bylo, až na tu chřipku a fialový rty 😂😂😂

Dnešní aktuální stav teploty moře na severu. :) Baltská klasika. Ale na procházky dobrý. ;)

 

2021-08-11 16.12.34.jpg

V Dánsku jsem se nekoupal, ale měl jsem v Baltu fakt celodenní koupačku (tj. ne vlézt tam na pár minut, protože jsem Čech a protože moře) zde:

- Wiselka (Polsko) - mělké moře, před měsícem fakt teplé

- Ahrenshoop (Německo)

- Juodkrante, na straně moře (Litva)

Všechno totální pohoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pohodě, mně je jasný že každý máme svůj práh bolesti jinde :D

Nerozumím teda tomu "vlézt tam na pár minut, protože jsem Čech a protože moře" to fakt nechápu jak je myšleno? Žil jsem pěkných pár let na různých pobřežích, tak to mám možná jinak, ale fakt nevím, Čech přitom jsem :). Ale ono je to asi jedno.

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, odjinud napsal:

Balt v horku na schlazeni se, jinak ho taky moc nedavam. 

Jinak ten certifikat z Potralu obcana mam take, ale je tam "this certificate is not a travel document", tak to moc nechapu...

Tá info je o tom, aby niekto nenadobudol dojem že certifikát nahrádza pas alebo ID card (občiansky)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, ještě lama dotaz - je v praxi nějaký zásadní rozdíl mezi Bookingem a AirBnB? Vybírám nějaké ubytko v Rakousku, řada zařízení je na obou platformách.

Vždy to za mě objednával někdo jinej, případně jsme jezdili s CK...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Airbnb muzes cekat az 24 hodin na potvrzeni rezervace, coz kdyz resis nekde na ceste a potrebujes ubytko rychle je docela vopruz, tento tyden jsem rusil 2x, protoze jsem potreboval neco rychle v Bulharsku a dotycny nereagoval, tohle myslim u bookingu nehrozi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Prochy68 napsal:

Airbnb muzes cekat az 24 hodin na potvrzeni rezervace, coz kdyz resis nekde na ceste a potrebujes ubytko rychle je docela vopruz, tento tyden jsem rusil 2x, protoze jsem potreboval neco rychle v Bulharsku a dotycny nereagoval, tohle myslim u bookingu nehrozi.

Přesně tak, já už jedu také léta jenom booking. Navíc když ho budeš trochu využívat a docílíš statusu génius, budeš mít lepší ceny i haldy výhod okolo, jako výhodnější storna a mnoho dalších....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Genius program se už dá aktivovat i když objednáváš přes booking poprvé.

Booking jako zprostředkovatele už využívá mnoho malých ubytovatelů, dávno to není výsada velkých, naopak, ti to mají často jen jako jeden z prodejních kanálů (ostatně hotely dnes používají pro řízení prodeje nástroj zvaný "channel manager" kde v jednom programu spravují X prodejních kanálů). 

Booking chce provizi, některé hotely, zejména větší jsou schopni hostu poskytnout při rezervaci napřímo lepší podmínky, buď cenu (nižší cca o provizi bookingu), nebo lepší pokoj za stejnou cenu, vstup do X gratis, parkování zdarma a další výhody, se stačí zepta, normálně třeba po telefonu. Povetšinou sázejí na to, ze si z klienta udělají stálého klienta a nezřídka to vyjde. O kontakt nejde, přes booking to přijde zašifrované, ale většina dnešních hotelových systémů si už s rozklíčováním snadno poradí a email jde do systému tak i tak. A když nenabidnou žádnou výhodu oproti bookingu tak není nic jednoduššího než si to přes ten booking zarezervovat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...