Přejít na obsah

Kam na dovolenou - tipy


Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
před 1 hodinou, 911 napsal:

máte někdo zkušenost s Omanem, konkretne Salalah ? chtel bych s detma prosinec/leden.  diky

Měl jsem být v listopadu, ale odpískáno - podmínky nejasné - to se týká individualky. Jak u cestovek nevím, ale od 8.4.2021 přistupuje k omezení vstupu cizinců na své území, od tohoto data bude do odvolání umožněn vstup jen občanům Ománu a osobám s dlouhodobým pobytem v zemi. Dle upřesnění Královské ománské policie bude umožněn vstup i osobám s platnými vízy vydanými do 7.4.2021. Omán umožní od středy 1. září vstoupit do země každému, kdo je držitelem certifikátu se schválenou očkovací látkou. Pozn. ZÚ: seznam místně schválených vakcín dle OMN MZd jsou: Pfizer-BioNTech, Oxford-AstraZeneca, AstraZeneca – Covishield, Johnson & Johnson, Sinovac, Moderna, Sputnik V. a Sinopharm. K cestě do Ománu potřebují občané ČR vízum (bezvízově mohou vstupovat jen účastníci hromadných turistických zájezdů, které organizují k tomu účelu registrované ománské cestovky a hotely).

 

Aby ti cestovka neslibovala výlet někam, kam ví, že tě nedostane a bude podbízet potom změnu na Dubai.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, vaba napsal:

Měl jsem být v listopadu, ale odpískáno - podmínky nejasné - to se týká individualky. Jak u cestovek nevím, ale od 8.4.2021 přistupuje k omezení vstupu cizinců na své území, od tohoto data bude do odvolání umožněn vstup jen občanům Ománu a osobám s dlouhodobým pobytem v zemi. Dle upřesnění Královské ománské policie bude umožněn vstup i osobám s platnými vízy vydanými do 7.4.2021. Omán umožní od středy 1. září vstoupit do země každému, kdo je držitelem certifikátu se schválenou očkovací látkou. Pozn. ZÚ: seznam místně schválených vakcín dle OMN MZd jsou: Pfizer-BioNTech, Oxford-AstraZeneca, AstraZeneca – Covishield, Johnson & Johnson, Sinovac, Moderna, Sputnik V. a Sinopharm. K cestě do Ománu potřebují občané ČR vízum (bezvízově mohou vstupovat jen účastníci hromadných turistických zájezdů, které organizují k tomu účelu registrované ománské cestovky a hotely).

 

Aby ti cestovka neslibovala výlet někam, kam ví, že tě nedostane a bude podbízet potom změnu na Dubai.

tak to diky moc. zeptam se na to cestovky, ale zkusim proverit pres "domorodce"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, WATCHES napsal:

Jaké jsou aktuální podmínky pro vstup do Chorvatska a návrat zpět do ČR, prosím? Zvažuji to otočit na víkend...

Tam i zpět pokud nejsi očkovaný bys měl mít antigen (48 hodin platnost), pcr (72 hod) ze zdravotnického zařízení... Po návratu bys měl udělat do pěti dnů kontrolní test, jedno jaký... Po návratu vyplnit formulář, odkaz ti přijde smskou na hranicích... Covid pointy jsme ve městě potkali, ze zajímavosti jsme tam nakoukli cena tuším 150 kun (400~ Kč) a byli tam např. 9-11 a 17-19 hod.... My jsme byli očkovaní, takže nic

Jel jsem 4.9. přes den a vracel se 11.9. v noci a kontrola byla spíše formální... tam vůbec nic a zpátky si jen prohlídl občanky...  

Upraveno uživatelem Lion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, WATCHES napsal:

Děkuji moc za info. 

Dopoledne vyrazím. Sleduji počasí na yr.no 

Původně jsem chtěl Omiš, ale dle předpovědi to vypadá spíše na Pulu nebo Zadar. 

Jestli máš rád bouřky, tak doraž, teď to lítá Chorvatskem napříč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, DavidLC napsal:

Někam potřebujeme vypadnout aspoň na prodloužený víkend, hodně je obsazeno, vypadl mi hotel Miura https://www.miura.cz/ , byl někdo, stojí to za to + okolí výlety ? Díky.

No Miura je top butikový hotel , je to nádhera, ale ne pro každého... pokud máte rádi minimalismus, výtvarné umění atd, tak potom pecka. Samostatná kapitola je restaurace, kde vaří velký Mistr Michal Goth...to je zážitek nad zážitky.

Ohledně výletů po okolí neporadím (jsem spíše salonní typ :) ), ale možností tam budou mraky ...od golfu až po nějaké tůry po okolních kopcích.

Prostě doporučuji!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, M10 napsal:

No Miura je top butikový hotel , je to nádhera, ale ne pro každého... pokud máte rádi minimalismus, výtvarné umění atd, tak potom pecka. Samostatná kapitola je restaurace, kde vaří velký Mistr Michal Goth...to je zážitek nad zážitky.

Ohledně výletů po okolí neporadím (jsem spíše salonní typ :) ), ale možností tam budou mraky ...od golfu až po nějaké tůry po okolních kopcích.

Prostě doporučuji!

Díky za info,řeknu to doma 🙂, asi vyrazíme. Vypadá to zajímavě... Díky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...