Přejít na obsah

Kam na dovolenou - tipy


Doporučené příspěvky

Tohle vlákno se mi zdá nejvhodnější. Nemáte prosím tip na laciné ubytování v Praze, ideálně Vršovice, Strašnice, někde v těchhle končinách. Potřebovali bychom se tam s juniorem otočit na jednu akci. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Borisslos napsal:

Chlapi, prosím o pomoc - tip na dvoudenní lehký trip v Jeseníkách (něco ala kolem Bílé Opavy) s ubytováním na dvě noci.

Zůstavám s mladým na Velikonoce sám doma, tak bych chtěl něco podniknout.

Moc vám děkuji předem za doporučení.

Díky.

Boris

Čoveče, asi bych zvolil nějaké nížiny raději. Nahoře je ještě sníh, souvislá vrstva, co tak z dálky sleduju. Takže třeba hřebenovka Skřítek - Jelení studánka - Petráky - Praděd asi nebude úplně ideál. Jak vypadá Bílá Opava taky těžko říct, ale určitě tam ještě něco bude. Vzhledem k počasí bych řekl, že to bude těžký mokrý sníh, žádná romantika...a v tom kaňonu asi i ještě nějaký led. Asi bych jel na Pálavu, nebo tak něco ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, Wanderer napsal:

Tohle vlákno se mi zdá nejvhodnější. Nemáte prosím tip na laciné ubytování v Praze, ideálně Vršovice, Strašnice, někde v těchhle končinách. Potřebovali bychom se tam s juniorem otočit na jednu akci. Díky.

Napiš mi SZ, podle dalších podmínek ti v tyhle lokalitě něco zkusím vybrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 4. 2022 v 11:47, nickolas napsal:

Čoveče, asi bych zvolil nějaké nížiny raději. Nahoře je ještě sníh, souvislá vrstva, co tak z dálky sleduju. Takže třeba hřebenovka Skřítek - Jelení studánka - Petráky - Praděd asi nebude úplně ideál. Jak vypadá Bílá Opava taky těžko říct, ale určitě tam ještě něco bude. Vzhledem k počasí bych řekl, že to bude těžký mokrý sníh, žádná romantika...a v tom kaňonu asi i ještě nějaký led. Asi bych jel na Pálavu, nebo tak něco ;)

Díky moc za info - nakonec jsem to zanalyzoval úplně stejně (včera jsem jel na jednání do Bruntálu a viděl jsem ta bílá kopčiska...) a objednal jsem horský hotel Kohútka a jedem tam. Už se těším! 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak ta Budapešť , jak jsem ji tu řešil v březnu, byla super a můžu také vřele doporučit. I počasí vyšlo paráda - koncem března přes 20 st. C. Lázně jsme dali troje: Szechenyho, Rudas a Lukacz, takže ještě máme důvod se vrátit a asi na podzim ji dáme znova.

Budapest.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Příští tejden jedem s manželkou na vejlet do Chicaga, pět nocí. Kromě pivovarů a zoologickejch, potažmo muzeí, žrádla a koukání na domečky, měl by někdo nějakej konkrétní tip kam se mrknout, případně má smysl někam na den dojet autem či vláčkem? Budem tam poprvý..
Díkes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Micey napsal:

Příští tejden jedem s manželkou na vejlet do Chicaga, pět nocí. Kromě pivovarů a zoologickejch, potažmo muzeí, žrádla a koukání na domečky, měl by někdo nějakej konkrétní tip kam se mrknout, případně má smysl někam na den dojet autem či vláčkem? Budem tam poprvý..
Díkes.

Jaro je tam hezký. Zůstaň v centru, dej si špacír kolem řeky, svez se metrem a budes toho mit až až. 5 dnů je málo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Micey napsal:

Příští tejden jedem s manželkou na vejlet do Chicaga, pět nocí. Kromě pivovarů a zoologickejch, potažmo muzeí, žrádla a koukání na domečky, měl by někdo nějakej konkrétní tip kam se mrknout, případně má smysl někam na den dojet autem či vláčkem? Budem tam poprvý..
Díkes.

jestli te zajima architektura, tak si muzes mrknout na veci Frank Lloyd Wrighta (studio a nekolik staveb). Byl jsem tam v '99, ale pocitam, ze ty baraky tam porad jsou 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Micey napsal:

Příští tejden jedem s manželkou na vejlet do Chicaga, pět nocí. Kromě pivovarů a zoologickejch, potažmo muzeí, žrádla a koukání na domečky, měl by někdo nějakej konkrétní tip kam se mrknout, případně má smysl někam na den dojet autem či vláčkem? Budem tam poprvý..
Díkes.

Schedd akvárium super, ale zase jsme tam byli s dětmi... Jinak mi tedy všechno přišlo šíleně drahý, ale třeba se to od roku 2014 zlepšilo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Haha... Spíš zhoršilo bych řekl, celé US :)

Řešíme teď na léto v San Franciscu půjčení auta a ty ceny jsou šílený, nejsou auta.... Prej si lidi půjčují U-Haul stěhovací dodávky, že to vyjde levněji...ale to je offtopic. Předpokládam že v Chicagu auto neřešíte. Jinak sorry, v Chicagu jsem nebyl, tak neporadím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Micey - mate stesti, ze jdu zrovna kolem.
Zminujes muzea, v Chicagu se mi strasne libilo Museum of Science and Industry.
Super byl boat trip po rece do China townu a nebo pak po jezere.
Rozhledy z mrakodrapu jsou asi jasnacka stejne tak fazole a deep dish pizza.
Naprosto skvely byl Howl at the Moon - piano bar kam chodi hrat ruzni umelci, zacina to pijanko a pekne se to v prubehu vecera rozjede - https://www.howlatthemoon.com/chicago/
 
 
38003fb428e8c6fbb0e57041a7408d68.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen doplním Andyho že v Chicagu není (na rozdíl od většiny USA, díky nadzemce/metru/autobusům se síťovou jízdenkou za pár šušní sehnatelnou už na letišti) problém ani s MHD, jedna z mála destinací kde jsem ani jednou nemusel použít taxík. Každopádně Loop + nábřeží není v hezkém počasí problém obejít i pěšky B)

image.thumb.jpeg.c1efc7ce2e90484f1e8b123d4255ffbb.jpegR0011253.thumb.JPG.df4579306c8baf3dd2a638df229b39ec.JPGR0011168.thumb.JPG.db619c301a31557f1656f1613081af61.JPGR0011165.thumb.JPG.2be0297af1ab99d420c23c37c7fcd4a1.JPG

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...