Přejít na obsah

Kam na dovolenou - tipy


Doporučené příspěvky

Jasny, ale nic moc extra navic asi nemam. Radek dobre doplnil. Chicago a NYC jsou co se tyka public transport super. Zadne jine US mesto na tom tak dobre neni, rekl bych. 

To nabrezi kolem jezera je pekne. Kolem reky mi to prislo jako takove betonovo-sklenene.

Me, jakozto nevyzraleho pubertackeho jedince nadchl dum s pipinou na strese... ;) 

IMG_0909.thumb.jpeg.ae8a06b5869a16d0d012e921bbb1c5e0.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vídeň - Poznávačka s dcerkou

Chystáme se s dcerkou (9) v tomto roce trošku projít evropská města, zatím jen na klasické cca 3 dny - prostě ji jednou za měsíc vytáhnout někam ven, ať pozná trošku víc Evropu a také si zvedne o chlup sebevědomí (hrozný tuňtík), že je velká cestovatelka. Jelo by se vlakem, netřeba se motat v dopravě, když jde jen o blízká evropská města, a cestu užije celá rodina lépe než v zácpách a stresu, kde kam zatočit, když je objížďka. První test padl na Vídeň. My jsme tam s manželkou už byli asi před 100 lety na vystoupení Flatleyho tanečního souboru, ale to je jednak dávno a jednak jsme samozřejmě pak Vídeň procházeli jako dva dospělí a měli logicky jiné cíle a priority než s teď s dítkem.

Samozřejmě máme v merku takové ty klasické cíle typu Štěpán,  Hofburg/Schonbrunn, dortík u Sachrů, prátr, ZOO/Aqua/Motýl, ale spíš jestli třeba nevíte o něčem, co není pro Vídeň takhle typické, ale aktuálně by stálo za to tam s malou cácorkou (9) zajít nebo to vidět. Předpokládám, že jí památky tolik brát nebudou, hlavně vnitřky, tak abych to proložil nějakým zpestřením. Kdyby člověk šel třeba (příklad) s klukem, co je blázen do vláčků, tak si najde něco v tomhle směru, ale to tady nehrozí - maximálně kdyby tam byl Pokemon-house 😀 Dám úplně fiktivní příklad (lepší mne rychle nenapadl) - v přístavním městě je velký rybí trh, a i když si žádnou mořskou potvoru koupit nepůjdeme, může to být pro dítko z "nemořského" města zajímavý zážitek.

A případně bych byl vděčný, pokud byste měli cokoliv z vlastní zkušenosti a stálo za to vědět, i třeba doporučit  nějaké slušné a klidnější ubytování, ze kterého se dá všemi směry vyrážet pohodlně dopravou na výpravy (vždy jen v rámci Vídně) a i když nepřehazuji peníze vidlema, tak netřeba nějak výrazně krotit rozpočty.

Omlouvám se za delší post a díky ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, vím, že to tu někde je ( jen třeba Afrimu se tu radilo 2x ), ale nemůžu to najít.

Chorvatsko s malejma dětma, nejlépe písečná pláž, něco skluzavek, blízko k moři, all inclusiv , nejlépe sever Chorvatska.

Tyhle končiny moc neznám, ale rád bych se blejsknul před vedoucí :-)), poradíte někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, kuncák7 napsal:

Pánové, vím, že to tu někde je ( jen třeba Afrimu se tu radilo 2x ), ale nemůžu to najít.

Chorvatsko s malejma dětma, nejlépe písečná pláž, něco skluzavek, blízko k moři, all inclusiv , nejlépe sever Chorvatska.

Tyhle končiny moc neznám, ale rád bych se blejsknul před vedoucí :-)), poradíte někdo?

Mrkni do vlákna Chorvatsko, tam je vcelku dost tipů...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Může někdo poradit k Mallorce? Přemýšlím, že bych tam koncem června na týden vyrazil a půjčil si auto.

Co bych rád - památky nebo zajímavá příroda v dojezdové vzdálenosti (jakože i do hodiny, když bude něco stát za to), koupání u baráku nebo v rozumnější dojezdové vzdálenosti i na vykoupání po výletu na otočku (15 minut?). Ideálně pár restaurací/barů na výběr na večerní posezení.

Co bych nerad 🙂 Velké hotely, narvané pláže, přespříliš baby-friendly oblasti (celý den křičící děti).

Doporučíte nějakou oblast/městečko nebo třeba i apartmán? Pojedu sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, vzduch napsal:

Ženu a psa vezmeme dle podmínek😁 

Což  mi v hlavě evokuje jeden starý vtip . . . 

"Opilý muž se vrací k ránu z hospody domů a přivede si sebou i několik kamarádů. Manželka i tchyně okamžitě vyskočí z postelí a s úsměvem jim přinesou jídlo, pití a pořád se starají, jestli jim něco nechybí. Kamarádi nemohou uvěřit svým očím, a proto se ptají, jak to dokázal. "To bylo tak: Jednou jsem měl psa. Když mě neposlechl poprvé, tak jsem ho napomenul. Když mě neposlechl podruhé, tak jsem mu dal důtku s výstrahou. A když mě neposlechl potřetí, tak jsem ho zastřelil. No, a tchyně i manželka už mají důtku s výstrahou!" :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ona to tady čte, viď?  😂

 

Edit. mimochodem manželce jsme s mladým (11) představili plán na sobotu . . . .

172301873_2022-05-1120_27_43.jpg.d5f68f79f317c48e165420be0df5167a.jpg

. . . . nemůžu říct že by to byla trefa do černého 😃😃😃

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, vzduch napsal:

Nějaké tipy na výlety v okolí Kranjská Gora? MTB, ferrata, raft, památky, cokoli s dcerkou 11 let. Ženu a psa vezmeme dle podmínek😁 

Soutěska Vintgar (asi 28 km od Kranj. Gory)

https://www.radynacestu.cz/magazin/souteska-vintgar/

Asi 18 km vodopád Peričnik:

https://www.radynacestu.cz/magazin/vodopad-pericnik/

Hora Mangart.

Upraveno uživatelem Geodet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, vzduch napsal:

Nějaké tipy na výlety v okolí Kranjská Gora? MTB, ferrata, raft, památky, cokoli s dcerkou 11 let. Ženu a psa vezmeme dle podmínek😁 

Ještě je nedaleko na rakouské straně největší dřevěná rozhledna na světě:

https://www.turistika.cz/mista/pyramidenkogel/detail

Krásné rozhledy na jezero Wörthersee a nedaleké město Klagenfurt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu Slovinsku. Sedlo Vršič, tam nechat auto a kousek na feratu Hanzova pot směr Mala Mojstrovka. Mangart je taky super. Autem do 1900 m.n.m a pak po svých do cca 2700. Na rafty popojeď přes Vršič do Bovce. Soča je fakt zážitek...

https://www.svetoutdooru.cz/hory/vystup-na-vrchol-mala-mojstrovka-v-julskych-alpach/

 

Upraveno uživatelem organic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...