Přejít na obsah

Kam na dovolenou - tipy


Doporučené příspěvky

Vyměnil jsem letošní Chorvatsko opět za Egypt, jelikož jak jsem psal nedávno, uchvátil nás. Bohužel na poslední chvíli všechno rozebrané, tak zbyla cestovka Čedok. Máte dobré zkušenosti s touto cestovkou? Mám trochu problém s názvem společnosti, jelikož my to připomíná komunistické expedice k Balatonu ....:D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, African napsal:

Vyměnil jsem letošní Chorvatsko opět za Egypt, jelikož jak jsem psal nedávno, uchvátil nás. Bohužel na poslední chvíli všechno rozebrané, tak zbyla cestovka Čedok. Máte dobré zkušenosti s touto cestovkou? Mám trochu problém s názvem společnosti, jelikož my to připomíná komunistické expedice k Balatonu ....:D 

Hele jedu již druhé "rodinné safari"v Egyptě, na přelomu července srpna. Je to týden na lodi, možnost potápění pro potápěče, pro nepotapece a  pro děti šnorchlování, Zodiac s banánem, případně intro ponory. Plná penze, nápoje nealkoholické bez omezení. Celkem cca 20 lidí. Žádný písek ve věcech, potřebuješ jen plavky, tričko.

Upraveno uživatelem vaba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak paráda kluci, díky, je pravda že je to celé o lokalitě, osobně nemusím vidět delegáta po celou dobu zájezdu...spíš jsem zvědavý na animační program pro prcky, jestli je pejsek Eda od čedogu dostane do varu :D Třeba Bluestyle i Fischer byli na pohodu... každopádně jednání Čedok zatím na jedničku. Nadstandardní požadavky zatím ovšem asi nevyužijeme 😅

 

DSC_2856.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, vaba napsal:

Hele jedu již druhé "rodinné safari"v Egyptě, na přelomu července srpna. Je to týden na lodi, možnost potápění pro potápěče, pro nepotapece a  pro děti šnorchlování, Zodiac s banánem, případně intro ponory. Plná penze, nápoje nealkoholické bez omezení. Celkem cca 20 lidí. Žádný písek ve věcech, potřebuješ jen plavky, tričko.

Jo liveaboard je top jestli tě sere písek ve věcech :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Exiztence napsal:

Jo liveaboard je top jestli tě sere písek ve věcech :D

Přesně to je důvod, proč na loď. V srpnu není na moři ani vlnka. 3 dny byli na šnorchlování delfíni, to že břehu nemáš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, vaba napsal:

Přesně to je důvod, proč na loď. V srpnu není na moři ani vlnka. 3 dny byli na šnorchlování delfíni, to že břehu nemáš.

Asi záleží kde, já v červnu padal z postele a nezažil jsem horší moře než při cestě z Ghalibu na Daedalus

Upraveno uživatelem Exiztence
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Exiztence napsal:

Jo ten je asi klidnější, za mě furt nejlepší Maledivy, z letiště na loď, moře jako zrdcadlo a všude signál a 4G :D 

Ano, taky preferuji, ale zhoršilo se spojení (cena a návaznost letu), a moje poslední zkušenost z 1.5. z Malé - po kousnutí komárem, při čekání na pevnině na let zpět, nákaza horečkou Dengue, a to i další kolegyně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, vaba napsal:

Ano, taky preferuji, ale zhoršilo se spojení (cena a návaznost letu), a moje poslední zkušenost z 1.5. z Malé - po kousnutí komárem, při čekání na pevnině na let zpět, nákaza horečkou Dengue, a to i další kolegyně. 

Proč jste se neočkovali? Nepomáhá to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, African napsal:

Proč jste se neočkovali? Nepomáhá to?

V česku se preventivně neočkuje ... konec očkování proti horečce Dengue

Jediná vakcína je pouze pro ty, kteří již nemoc prodělali. Já byl nemocný v lednu 2017 a doktor další očkování nedoporučil. Jinak zážitek nic moc ... 

Upraveno uživatelem Jarett
překlep
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Jarett napsal:

V česku se preventivně neočkuje ... konec očkování proti horečce Dengue

Jediná vakcína je pouze pro ty, kteří již nemoc prodělali. Já byl nemocný v lednu 2017 a doktor další očkování nedoporučil. Jinak zážitek nic moc ... 

Aha, děkuji za vysvětlení...a věřím že je to pěkná srajda 🤪

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, African napsal:

Aha, děkuji za vysvětlení...a věřím že je to pěkná srajda 🤪

Podle reakce jednotlivce - já 4 dny horečky 39,6 -39,9, jen paralen, pokles krevních destiček na 52 (minimum je 150 - 450). Kolegyně, bolesti kostí v celém těle, jak když jí je lámou. Dostávala při stejném poklesu transfuze krevních destiček, hospitalizována týden. Já léčení doma, nyní již hladina destiček v normě. Tak bych měl mít nějakou dobu imunitu. Ale teď mám docela respekt a na další cesty budu mít hooodne repelentů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musíš jezdit po stejný straně jako oni :). My si tam auto půjčovali před lety v tomhle Avisu: https://goo.gl/maps/CvbtJsCemqWeXyQCA Poprvé sedíš v autě s řízením na druhý straně, výjezd z půjčovny rovnou na kruháč (taky otočenej). Byl to adrealin. Tou dobou byla i jízda autobusem adrenalin.

image.jpeg

image.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...