Přejít na obsah

Kam na dovolenou - tipy


Doporučené příspěvky

Pěkný místa kluci! Já si řekl, že nikam, kde bych mohl na rusáky narazit prostě z principu nevyrazím a v budoucnu nevyrazím, takže mám dost omezený pole působnosti 😄 Ale díky bohu nejsem moc na ty all you can eat a válendy u moře, tak je to asi jedno. Takže letos asi nějaká cyklo/výleto dovolená a příští rok se asi odvážím s dětma a ženou na nějaký USA road trip. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u nás na hotelu byli rusáci hodně nenápadní. překvapivě tiší. jakoby se styděli. naopak trojice českých výrostků, jejich vyřvávání na číšníka : “dělej, dones pivo!” bylo slyšet na celou pláž., to nebylo příjemný, jakou dělali vizitku.. asi měli pocit, že jim obsluha nerozumí, ale podle tónu se to  poznat dalo. taky už je později nikdo neobsluhoval

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Exiztence napsal:

V newsletteru od Divebooker to bylo. Minulej rok jsem byl s Aggressorem tak uvidím jak to bude s jinou lodí.

Díky,

 

pokud budeš realizovat nějakou další cestu, přidal bych se (rok 2023, tento již mám plný).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kurnik, začínam mat taký pocit že začínam opúšťať strednú triedu a mierim skôr k “chudobe”…a to mi stačilo len skúsiť nájsť nejakú dovolenku v Európe pre štvorčlennú rodinu. Svet sa zblaznil alebo ľudia majú fakt toľko peňazí? Akože hľadám nejaký hotel s plnou penziou, proste nech sa o nás aspoň ten jeden týždeň niekto trochu postará a teda letecky lebo fakt sa mi nechce niekde cez noc šoférovať a podobne srandy. A vždy to začína dobre, dajme tomu že sa to tvári že 1200€/dospela osoba a deti do 12r zdarma ( teda až na letenky )…samozrejme len dovtedy pokial to človek nerozklikne a nezistí že ziaden termín za 1200€ už nie je, keď si tam pridám dve deti tak už mi tam vypisuje raketu doplatok za rodinnú izbu a podobne srandy, poplatky k tomu zbytočne spomínať. A tak mi to nakoniec vypľuje 4* hotel v Chorvatsku letecky na týždeň “iba” za 4500€ :D …som tak aj uvažoval či to napísať sem, alebo do témy “čo ma dnes naštvalo”, alebo do nejakého “vtipkara”…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, a fakt Ti přijde 1200 éček pro čtyři lidi letecky přiměřená cena? Jinak Chorvatsko je dlouhodobě v konfiguraci, kterou tu píšeš, cenově na špici, líp Tě vyjdou Emiráty a bezkonkurenčně Egypt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fakt že Chorvátsko na deti nedáva take zľavy ako trebárs Turecko čo si pamätám (už sa ma to dlhšie netýka lebo dospelé deti). 
Ja som zohnal v Chorvátsku 4* hotel s raňajkami kúsok od zadaru za nejak 880€ pre 2 za týždeň ale teda poslednú izbu tak pred 3 mesiacmi. 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 41 minutami, JR_2010 napsal:

Hele, a fakt Ti přijde 1200 éček pro čtyři lidi letecky přiměřená cena? Jinak Chorvatsko je dlouhodobě v konfiguraci, kterou tu píšeš, cenově na špici, líp Tě vyjdou Emiráty a bezkonkurenčně Egypt.

Ale veď ja som nikde nenapísal že by som chcel za 1200€ dovolenku letecky pre celu rodinu :) …na to už mám po svete za tie roky niečo precestovane. Napísal som že na stránkach cestoviek sa to tvári ako 1200€ za 1 dospelú osobu a píšu tam že deti do 12r “zdarma”. Len nakoniec ta cena je tak trosku vo finále iná. Ale priznávam, v Chorvatsku som bol naposledy pred cca 25r ešte s rodičmi, takze tie cenové relácie v tejto destinácii isli roky mimo mna. Teraz som dostal za úlohu pokúsiť sa niečo nájsť pre rodinu s dvoma malými deťmi ( čiže ideál nejaké 2 hodky letu po Európe v normálnych časoch ) a tie ceny ma dosť nemilo prekvapili :) …ale zase je pravda, že asi som to mal riešiť skôr…

No nič, ja to vidím nakoniec tak že žena bude musieť prekusnut 5+6 hodinové lety s malými a ideme radšej na Mauricius do osvedčených 5* rezortov s all-inc… ( a vyjde nás to iba o kúsok drahšie ako to spomínané Chorvátsko )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale veď ja som nikde nenapísal že by som chcel za 1200€ dovolenku letecky pre celu rodinu  …na to už mám po svete za tie roky niečo precestovane. Napísal som že na stránkach cestoviek sa to tvári ako 1200€ za 1 dospelú osobu a píšu tam že deti do 12r “zdarma”. Len nakoniec ta cena je tak trosku vo finále iná. Ale priznávam, v Chorvatsku som bol naposledy pred cca 25r ešte s rodičmi, takze tie cenové relácie v tejto destinácii isli roky mimo mna. Teraz som dostal za úlohu pokúsiť sa niečo nájsť pre rodinu s dvoma malými deťmi ( čiže ideál nejaké 2 hodky letu po Európe v normálnych časoch ) a tie ceny ma dosť nemilo prekvapili  …ale zase je pravda, že asi som to mal riešiť skôr…
No nič, ja to vidím nakoniec tak že žena bude musieť prekusnut 5+6 hodinové lety s malými a ideme radšej na Mauricius do osvedčených 5* rezortov s all-inc… ( a vyjde nás to iba o kúsok drahšie ako to spomínané Chorvátsko )

Podobně jsem se teď divil při plánování dovolené na letošní zimu. Zjistil jsem ze letecké spoje jsou bud zrušené, nebo to trvá tak dlouho jako bych letěl dvakrát kolem zeměkoule.

Letos v létě teda nikam neletime, ale když vidím a slyším co se děje na letištích tak je to fakt zoo. Doufám ze si to nějak časem sedne až bude krize.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, matt81 napsal:

Kurnik, začínam mat taký pocit že začínam opúšťať strednú triedu a mierim skôr k “chudobe”…a to mi stačilo len skúsiť nájsť nejakú dovolenku v Európe pre štvorčlennú rodinu. Svet sa zblaznil alebo ľudia majú fakt toľko peňazí? Akože hľadám nejaký hotel s plnou penziou, proste nech sa o nás aspoň ten jeden týždeň niekto trochu postará a teda letecky lebo fakt sa mi nechce niekde cez noc šoférovať a podobne srandy. A vždy to začína dobre, dajme tomu že sa to tvári že 1200€/dospela osoba a deti do 12r zdarma ( teda až na letenky )…samozrejme len dovtedy pokial to človek nerozklikne a nezistí že ziaden termín za 1200€ už nie je, keď si tam pridám dve deti tak už mi tam vypisuje raketu doplatok za rodinnú izbu a podobne srandy, poplatky k tomu zbytočne spomínať. A tak mi to nakoniec vypľuje 4* hotel v Chorvatsku letecky na týždeň “iba” za 4500€ :D …som tak aj uvažoval či to napísať sem, alebo do témy “čo ma dnes naštvalo”, alebo do nejakého “vtipkara”…

Já hladal dva měsíce zpět dovolenou pro 2+1 dítě 5 let rozpočet cca 2-2500e bylo mi jedno kde, jen jsem chtěl pěkné místo a dobrý hodnocení. Nakonec to bylo peklo, Řecko*** hnusná kuchyň, komáři, nebo Itálie hnusné ubytování, Bulharsko žena nechtěla..... v jednu chvíli po odpolední jsem v mobilu našel resort **** v Chorvatsku all inclusive  špičkové hodnocení za 1600e neváhal jsem ani minutu. Jsem tady a je to paráda i za tu cestu autem to stojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, matt81 napsal:

Kurnik, začínam mat taký pocit že začínam opúšťať strednú triedu a mierim skôr k “chudobe”…a to mi stačilo len skúsiť nájsť nejakú dovolenku v Európe pre štvorčlennú rodinu. Svet sa zblaznil alebo ľudia majú fakt toľko peňazí? Akože hľadám nejaký hotel s plnou penziou, proste nech sa o nás aspoň ten jeden týždeň niekto trochu postará a teda letecky lebo fakt sa mi nechce niekde cez noc šoférovať a podobne srandy. A vždy to začína dobre, dajme tomu že sa to tvári že 1200€/dospela osoba a deti do 12r zdarma ( teda až na letenky )…samozrejme len dovtedy pokial to človek nerozklikne a nezistí že ziaden termín za 1200€ už nie je, keď si tam pridám dve deti tak už mi tam vypisuje raketu doplatok za rodinnú izbu a podobne srandy, poplatky k tomu zbytočne spomínať. A tak mi to nakoniec vypľuje 4* hotel v Chorvatsku letecky na týždeň “iba” za 4500€ :D …som tak aj uvažoval či to napísať sem, alebo do témy “čo ma dnes naštvalo”, alebo do nejakého “vtipkara”…

Cestování je dražší a dražší, o tom žádná, každopádně se stále dá. Přes cestovku celá rodina jak píšeš All inclusive, pohoda, jazz tě nejlépe při včasné rezervaci vyjde výše zmíněný Egypt nebo Turecko, Bulharsko už bude v dnešní době dražší a nesrovnatelně horší. Pokud ti ani jedno z výše uvedených nevyhovuje, dají se velmi dobře i Chorvatsko, Řecko, Portugalsko, Itálie, ale už budeš muset improvizovat, to znamená low cost letenky, booking ubytování, samovaření atd. atd. Každopádně nemám problém ani v jednom z výše uvedených strávit s rodinou deset dní s rozpočtem +-2000 EUR. Dá se to, ale musíš chtít a jak píšu vše s dostatečným předstihem :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě teď Portugalsko stojí 90tis/13 dní. Spíme stan v campo. Ale cestujeme z Lisabonu na jih a zpět, největší ranec byly letenky (4mesice dopředu) a pak auto, a to jsem měl podle mě kliku, mám za 55e/den, vč.all risk pojistky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@guzmic, vieš mi prosím ta hodiť info na to ubytko? Kľudne aj do SZ, pripadne aj sem…možno pomôžeš viacerým zúfalcom v aktuálnej dobe.

@African, áno, už som to práve pochopil že mi ušiel vlak a treba rátať s inými cenami, pripadne s kompromismi. Ako priznám sa bez mučenia, pred covidom sme precestovali kus sveta, doslova ma bavilo hľadať letenky, ubytka, zaujímavé miesta ktoré navštíviť. Take tie letenky v biz s katarcami do 1,5k € aj do Aucklandu som vtedy bral ako samozrejmosť ak v tom človek vedel chodiť. Lenže prišiel covid, obmedzenia ktoré sa mi nechcelo každú chvíľu študovať, tak som na to všetko hodil bobek. No a až teraz som sa “zobudil” do nového sveta :) …

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, matt81 napsal:

@guzmic, vieš mi prosím ta hodiť info na to ubytko? Kľudne aj do SZ, pripadne aj sem…možno pomôžeš viacerým zúfalcom v aktuálnej dobe.

@African, áno, už som to práve pochopil že mi ušiel vlak a treba rátať s inými cenami, pripadne s kompromismi. Ako priznám sa bez mučenia, pred covidom sme precestovali kus sveta, doslova ma bavilo hľadať letenky, ubytka, zaujímavé miesta ktoré navštíviť. Take tie letenky v biz s katarcami do 1,5k € aj do Aucklandu som vtedy bral ako samozrejmosť ak v tom človek vedel chodiť. Lenže prišiel covid, obmedzenia ktoré sa mi nechcelo každú chvíľu študovať, tak som na to všetko hodil bobek. No a až teraz som sa “zobudil” do nového sveta :) …

Hele nic Ti neujelo, jen jsi se zabrzdil v čase a máš tendence létat se slovenskými cestovkami, které jsou, jak jsme se včera díval v průměru o 100% dražší než německé. 🙂

Tuhle využívám já a jsem max spokojený : https://airstop.cz/hotely/turecko/side-alanya/titreyengol/water-side-resort-spa/?gclid=CjwKCAjw_b6WBhAQEiwAp4HyIAaKJSLpoeuqYxXP7OR_vFklWLNhjrARqu_Zp41jWO0a0VqKumUPIxoCK9EQAvD_BwE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši, buďte v klidu, týden pro čtyři v Londýně v hotelu v centru ... 🤪

No a čtyři vstupenky do studií Warner Bros na Harryho Pottera ? Oficiálně jsou tři měsíce vyprodaný, takže jen přes "prostředníka, který jich má dost" ... 10tis, ale co bys pro děti neudělal 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, alky napsal:

Mě teď Portugalsko stojí 90tis/13 dní. Spíme stan v campo. Ale cestujeme z Lisabonu na jih a zpět, největší ranec byly letenky (4mesice dopředu) a pak auto, a to jsem měl podle mě kliku, mám za 55e/den, vč.all risk pojistky. 

Máme v Portugalsku rodinu, takže tam čas od času zavítáme. Brácha tam byl týden zpátky, letenka na poslední chvíli s Lufthansou za 6.400,- včetně bagáže což se mi zdá stále na pohodu. Jinak ve vnitrozemí když víš co a jak, dokážeš vyžít levněji jak v ČR, náš děděk s babkou se tam budou teď uchylovat k trávení zimních měsíců aby si trochu ještě prodloužili život :D, tak třeba pronájem přízemního baráčku se zahradou sehnali za 260,00 Eur. A jak píšeš, je to fantastická země plná dobrých lidí a dobrého žrádla....užívejte. K nám přiletí Porapeople na náštěvu zítra, tak doufám že tady nezmrznou 😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...