Přejít na obsah

Kam na dovolenou - tipy


Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, long napsal:

Hele nic Ti neujelo, jen jsi se zabrzdil v čase a máš tendence létat se slovenskými cestovkami, které jsou, jak jsme se včera díval v průměru o 100% dražší než německé. 🙂

Tuhle využívám já a jsem max spokojený : https://airstop.cz/hotely/turecko/side-alanya/titreyengol/water-side-resort-spa/?gclid=CjwKCAjw_b6WBhAQEiwAp4HyIAaKJSLpoeuqYxXP7OR_vFklWLNhjrARqu_Zp41jWO0a0VqKumUPIxoCK9EQAvD_BwE

Samozrejme nerozporujem, problém mohol byt že som pozeral slovenské cestovky…ale to len kvôli tomu že tento segment trhu mi bol doteraz úplne neznámy :D Nejako som totiž 20 rokov cestoval v style kúpim dobre letenku/y, vyberiem ubytko a koľkokrát to čo chcem pozrieť som zisťoval v lietadle cestou do destinácie. Ach, kde sú tie časy keď som za 1,3k letel s katarcami v biznise z Mníchova do Aucklandu, po vystúpení z lietadla som si zobral letáčik čo je dobre vidieť a navštíviť a keď sa ma imigračný pýtal na účel cesty, tak som mu ukázal letáčiky ktoré som si cestou z lietadla zobral a povedal mu že dam nejaký freestyle. Dodnes nezabudnem na ten jeho pohľad…a dodnes mám ten pocit že mi za to vybavil maršála ktorý sedel vedľa mna na spiatočným lete z NZ do Austrálie a aj tu kontrolu na prestupe v Sydney či niečo nepasujem :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, matt81 napsal:

@guzmic, vieš mi prosím ta hodiť info na to ubytko? Kľudne aj do SZ, pripadne aj sem…možno pomôžeš viacerým zúfalcom v aktuálnej dobe.

@African, áno, už som to práve pochopil že mi ušiel vlak a treba rátať s inými cenami, pripadne s kompromismi. Ako priznám sa bez mučenia, pred covidom sme precestovali kus sveta, doslova ma bavilo hľadať letenky, ubytka, zaujímavé miesta ktoré navštíviť. Take tie letenky v biz s katarcami do 1,5k € aj do Aucklandu som vtedy bral ako samozrejmosť ak v tom človek vedel chodiť. Lenže prišiel covid, obmedzenia ktoré sa mi nechcelo každú chvíľu študovať, tak som na to všetko hodil bobek. No a až teraz som sa “zobudil” do nového sveta :) …

jasně, jsem zde, ale včera jsem koukal, že jsou dost plní, možná si dám v září druhé kolo.

https://www.gava-resort.com/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, matt81 napsal:

Teraz som dostal za úlohu pokúsiť sa niečo nájsť pre rodinu s dvoma malými deťmi ( čiže ideál nejaké 2 hodky letu po Európe v normálnych časoch ) a tie ceny ma dosť nemilo prekvapili :) …ale zase je pravda, že asi som to mal riešiť skôr…

Riešil som podobné zadanie, len dieťa v počte 1 ks. Ponuky cestoviek katastrofa, tak som kúpil letenky z BA na Malorku (ryanair), cez booking.com je tam široká ponuka hotelov s All inclusive a hotel ti za pár korún zabezpečí trasfer z letiska a nič neriešiš. Druhá alternatíva ktorú som zvolil ja je vziať si auto na letisku a tým pádom vieš aj pojazdiť po ostrove. Let trvá 2 a pol hodiny

Upraveno uživatelem furo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, JR_2010 napsal:

To jsou všechno termíny v září, to je vzdycky jiná cena...obecně není problém hotel, tam je jak kapacita, tak i normální cena, ale kapacita letadel u charterů, tam se potom láme cena.

Není to tak, ted jsme se vrátil za 13,5 t kč a  září tam mám nahozené jelikož si to chceme zopakovat. 🙂

Potom je ta cena uplně směšná.

Jinak to co stálo v Německu etď přes 14 dny 13,5t. Kč stojí tady od Fischera v Česku 29 000,- kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsme se ve zdravý vrátili z Egypta a s klidnou duší můžu doporučit hlavně pro rodiny s dětmi resort Alladin v Hurghádě. Kousek od letiště, tři parádní velké pláže, velký aquapark (kdo sjede kobru a urampu je král, my to s klukem dali :punk:) , super all inclusive protože je k dispozici šest různých restaurací včetně Italské, Mongolské a rybí. Byli jsme přes Čedok, v pohodě byl i dětský klubík, různé soutěže, dětské diskotéky, protože animátorka správně akční baba. V blízkém dosahu super Hurgháda Aquarium, Delfinárium, padák a hafo výletů, šnorchlování, prostě se tam nudit nebudete. Letiště v Hurghádě na úrovni, jde to tam jak po másle, žádné velké čekání nikde. Jen malé upozornění, na recepci se doporučuje dvacka do pasu pro výběr lepšího pokoje...já dám rád eurovku, dvě každému pikolíkovi co projde, tím si je pěkně získáte, ale na recepci jim žádné prachy zásadně necpu...takže samozřejmě začali takovou kopkou pro mumie, tak jsem poslal rodinu na snídani, udělal bordel na recepci a skončil u prostorného dvoupokojového apartmánu s terasou, takže to jde a ušetříte dvacku....Byli jsme letos po druhé, poprvé v Marsa Alam a opět pecka, prostě na ten Egypt po procestování kouska toho Řecka, Chorvatska a Španělska nedám dopustit 👍 A taky to důležité, příjemné, nikde jsme se nemačkali, hafo turistů prý na poslední chvíli odradil žralok 🦈 Přeji všem klidnou bezproblémovou dovolenou :cheers:

DSC03739.JPG

DSC03732.JPG

DSC03701.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, já také egypt chválím, nicméně letiště v hurghadě teda moc ne. spousta poskoků, kteří za poponesení kufru o metr natahují ruku, 6x kontrola pasu, zapisování do knihy, vyplnit lísteček na odlet, 2 skenery  po 50m, z toho jeden se zouváním bot.. :( to mě teda moc nebavilo. plus záchody s obrovskou cedulí “no tips, please” a uvnitř další poskok s otevřenou dlaní (nic nedostal). a hamburgr v BK za 9$.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, já také egypt chválím, nicméně letiště v hurghadě teda moc ne. spousta poskoků, kteří za poponesení kufru o metr natahují ruku, 6x kontrola pasu, zapisování do knihy, vyplnit lísteček na odlet, 2 skenery  po 50m, z toho jeden se zouváním bot..  to mě teda moc nebavilo. plus záchody s obrovskou cedulí “no tips, please” a uvnitř další poskok s otevřenou dlaní (nic nedostal). a hamburgr v BK za 9$.. 
Marsa Alam jak pres kopirak

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, montemar napsal:

no, já také egypt chválím, nicméně letiště v hurghadě teda moc ne. spousta poskoků, kteří za poponesení kufru o metr natahují ruku, 6x kontrola pasu, zapisování do knihy, vyplnit lísteček na odlet, 2 skenery  po 50m, z toho jeden se zouváním bot.. :( to mě teda moc nebavilo. plus záchody s obrovskou cedulí “no tips, please” a uvnitř další poskok s otevřenou dlaní (nic nedostal). a hamburgr v BK za 9$.. 

Mě na letištích nejvíc vadí čekání, důkladnost kontrol má každá země nastavené svoje a člověk to musí překousnout, třeba Austrálie nebo Zéland je daleko větší brutál než celý Egypt. A my kam přišli, tam defakto prázdno, odbavení na jedno letadlo šest přepážek oproti Praze kde byli otevřené dvě u kterých jsem strávil hodinu ve frontě. U obou skenerů deset minut dohromady...prostě mě to bavilo ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak když tě to baví, tak to je jiná 🙂

.. mě zas víc vyhovuje, jako teď v salzburgu, rychlá kontrola, bez opičáren

a ještě bych zmínil nízkonákladovky. na čtyřhodinovým letu nedaj zadarmo ani kelímek vody. nemluvě o svačince, obídku, pivku.. :( (eurowings)

Upraveno uživatelem montemar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Prochy68 napsal:

Neni nad dukladnou osobni prohlidku, kdyz to milujes, neni co resit emoji28.png

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk
 

Né, to né, osobní prohlídky nemusím 😂 Ale rychlé odbavení mám rád...zpátky komplet patnáct minut, asi můj rekord mimo Schengen. V NZ při druhé návštěvě čtyři sakra dlouhé hodiny...

To momtemar: Nám při odletu udělali na cestu balíček s jídlem, vodou a normálně jsme to pronesli na palubu, akorát jsme se museli před celňákem napít vody a to i zasílované. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarádi taky koukají na takovou tu klasickou dovolenou letecky all inclusive (kam mě nikdo nedostane 😄 ) a přesně jak tu někdo psal se zhrozili jak moc to vyskočilo. Já bych už dnes řešil nějakej apartmán (v posledních letech jich všude vyrostlo neskutečně hodně), sólo dopravu a jídlo kombinace lehkýho vaření a normálních restaurací. Apartmán najít podle recenzí přes booking a pak ho zkusit rezervovat napřímo (booking má často 15-20% provizi). Nevýhoda je víc zařizování a absence těch klasických hotelových služeb, ale na oplátku většinou nový a velký ubytko a svoboda v jídle s lokálníma surovinama. Ještě jsem snad nezažil all inclusive, který by bylo skutečně kvalitní a z lokálních surovin - většinou to je přežíračka a člověk se vrátí s 5 kilama navíc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, African napsal:

 

To momtemar: Nám při odletu udělali na cestu balíček s jídlem, vodou a normálně jsme to pronesli na palubu, akorát jsme se museli před celňákem napít vody a to i zasílované. 

my se jen normálně nasnídali v 7h, letělo to v 10.45. balíčky nebyly. 

ale to byl spíš všeobecný povzdech, že teď nikde jídlo na palubě nedávaj. dřív bývalo při každým, i jen dvouhodinovým letu třeba na mallorku. vzpomínám namátkou na lauda air, to byly dobroty (wienerschnitzel apod) a to i v charterech pro nás chudý 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 49 minutami, xcmaniax napsal:

Kamarádi taky koukají na takovou tu klasickou dovolenou letecky all inclusive (kam mě nikdo nedostane 😄 ) a přesně jak tu někdo psal se zhrozili jak moc to vyskočilo. Já bych už dnes řešil nějakej apartmán (v posledních letech jich všude vyrostlo neskutečně hodně), sólo dopravu a jídlo kombinace lehkýho vaření a normálních restaurací. Apartmán najít podle recenzí přes booking a pak ho zkusit rezervovat napřímo (booking má často 15-20% provizi). Nevýhoda je víc zařizování a absence těch klasických hotelových služeb, ale na oplátku většinou nový a velký ubytko a svoboda v jídle s lokálníma surovinama. Ještě jsem snad nezažil all inclusive, který by bylo skutečně kvalitní a z lokálních surovin - většinou to je přežíračka a člověk se vrátí s 5 kilama navíc. 

Ono je to těžko, za pěkný prostorný apartmán u moře dáš třeba 800-1100e za týden klidně i násobně víc. Za plus 40% Mám velký pokoj vč terasy all inclusive a vaří neskutečně dobře. Ryby každý jídlo, výborné těstoviny a rissota furt čerstvá zelenina....to že všude dělají fazole s klobásou ještě neznamená že to musím žrát. 

Upraveno uživatelem guzmic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 56 minutami, montemar napsal:

my se jen normálně nasnídali v 7h, letělo to v 10.45. balíčky nebyly. 

ale to byl spíš všeobecný povzdech, že teď nikde jídlo na palubě nedávaj. dřív bývalo při každým, i jen dvouhodinovým letu třeba na mallorku. vzpomínám namátkou na lauda air, to byly dobroty (wienerschnitzel apod) a to i v charterech pro nás chudý 🙂

Oh yes, to byli časy B) Hlavně Mallorcu jsem s klukem a manželkou dělal asi před šesti lety za dvacet all inclusive, jaj to byli časy.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, guzmic napsal:

My už taky koukáme na září.... stejný resort teď tam na mě vyskočilo 5 nocí all inclusive 2+1 za 750e mám prst na spoušti. 🤣

Kurnik, ty máš asi iný internet ako my tu na Slovensku :D …pozrel som ten link čo si sem dal ( inak ďakujem ), zadal som tam 2+2 a komplet všetko na leto vybookovane. Začínam mat o seba obavu že už ani toto mi nejde :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...