Přejít na obsah

Kam na dovolenou - tipy


Doporučené příspěvky

maledivy jsou úžasný, ale pro běžnýho člověka, jako třeba já, to vypadá, že první byly i poslední… (a tejden je málo, vyhozený prachy. já byl 14 dní a i to je málo)

.. jinak, po dvou kovidjahre mě moře tak dostalo, že už vymejšlim co by ještě šlo podniknout.. asi nějaký levný chorvatsko, nejlíp s parádní polopenzí plus, kde jsou i nápoje.. autem, od nás 650km, což zvládnu v poho i sám, nemusím angažovat manželku, (i když řídí skvěle) 😉 no ale letadlo je letadlo. miluju bejt ve vzduchu

8F365725-C832-4A11-82A0-4A1827714CC0.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, možná blbý dotaz.

 

Z nostalgie mě kamarád lanari, ať si od 21.8-28.8 uděláme dovolenou s dětmi do Chorvatska. 

 

Ve zkratce - autem, dva páry + dohromady 3 děti (3,5,7)

 

Nemáme vybrané místo - hloupý dotaz, lze se dostat na 50 tisíc pro všechny za týden - cca 25 pro jednu skupinu ( a 25 pro druhou?

 

Nepočítám jídlo - je kuchař, o to se bude starat, jde nám o pěkné koupání, + nějaké vyžití pro caparty (nějaky bazén)

 

Nechci odkaz na booking - tam si najdu milion a čumím na to pár dní. 

 

Když sečteme náklady - je nám jasné, že to vyjde třeba 40 a přijdou rady - letadlo týden Bulharsko atd.

 

To taky je druhá varianta - ale zatím prosím, zda někdo by doporučil místo a nebo něco třeba nepronajima.

 

Moc děkuji za radu nebo sz

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Peta-Biker napsal:

To právě nechci - přál bych si přesný odkaz na reálné místo a zkušenost někoho z místních nebo doporučení.

Hele, to je těžký.... chcete spíš klid, nebo noční život, hned u pláže nebo klidně i kilometr dojdeš? Děti mají 2roky a chtějí bazén u pláže nebo 12-15 a chtějí skákat ze skal do vody. To je tolik proměnných že se Ti bude těžko radit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Peta-Biker napsal:

Já počítám 25 pro tři + 25 pro čtyři nebo prostě tak nějak. 

 

Pokud zjistím, že to je malo (bez jídla a cesty), pak to kašlu a poletíme do Bulhar z Mošnova za 40all in bez starostí 

Ale za ty prachy bacha na to, není Bulharsko jako Bulharsko, aby jste nebyli zklamaný. Kamarád si ho nemůže vynachválit, jezdí tam léta, ale třeba resort v jeho oblíbené destinaci Nesebar, která je prý úžasná, teď v červenci deset dní s rodinou sedmdesát litrů a to je střed, nikterak prý luxusní záležitost..Ono totiž to Bulharsko už také není zrovna levné. Takže za čtyřicet počítej s tím, že budeš mít spíš velký podprůměr, což v Bulharsku může být klidně i extrémní zážitek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Bulharsku hodně záleží, jestli bereš all in nebo ne. Ubytování najdeš za tašku hrušek a stravování taky. Pokud allin, počítej cca 1,5 - 2 nasobnou cenu oproti tomu kdybys to řešil každé zvlášť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Peta-Biker napsal:

Nepovažuji se za chudáka, ale dát za za Bulharsko 70 litrů, neříkám, že to nejde, ale já za toto lítám Kanáry a Mallorcu na 10-12 dní. Teď jsme chtěli jen něco ať se malé děti zabaví...

 

Každopádně díky

Jasná věc, mě osobně Bulharsko nějakým způsobem také neláká, pouze podotýkám že pokud ho chceš kvalitně, tak si ho už také zaplatíš přes cestovku. Jedině jak píše Prochy, udělat si to po svém... Ono konec konců všude to chce vybírat takový ten lepší střed. Jak si zmiňoval Chorvatsko, docela dobře na poslední chvíli jde udělat stan, byl jsem se tam podívat v některých kempech a úplně mě vyrazilo dech jejich luxusní zázemí. Parádní velké kuchyně, záchody, sprchy, restaurace, v dosahu moře. Dost často jsou i součástí nějakých resortů, takže můžeš plně využívat jejich pláže, bazény a tak. Jen tip na poslední chvíli :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Firas napsal:

Já osobně jezdím všude možně po světě, ale skoro každý rok se vracím taky do Chorvatska a mám to tam moc rád- nicméně jedině s něčím, na čem si člověk po vodě dojede za klidem a krásnými plážemi. Stačí solidnější nafukovací kajak a vědět, kam vyrazit ;)

taky jsem letos plánoval koupit nějakou nafukovačku (ne panu). Koukal jsem na Intex Excursion nebo ještě lépe Mariner, ale nakonec jsem od toho upustili a jel bez. Ta krabice by zabrala pul kufru (Berlingo) a po rozbalení použití a vyfouknutí, celej :D 

Jezdíme čtyřčlenná rodina...já a tři baby... tzn jsme dycky nacpaní.

Ale právě to sem si taky říkal, že musí být super si někam vyjet "za roh" ale jako to nošení každej den na pláž..pak to někde u apartmánu uskladnit aby ses nemusel bát, že to tam druhej den nebude. No mínusy přebily plusy a vykašlal jsem se na to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

plánuju s rodinou vlastivědný výlet do Madridu. Máte prosim někdo osobní zkušenost z poslední doby a třeba doporučení  na hotel? Hledám něco v centru ve slušné kvalitě na úrovni 4*, žádnej studentskej hostel. v Barceloně jsem se podle fotek na Bookingu strašně spálil.

diky Petr

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Otázka do zdejší studnice moudrosti: má někdo z vás větší než povrchní znalosti reálií Kanárských ostrovů? Ideálně někdo, kdo tam jezdí na několik měsíců v roce a využívá spíš pronájmy či penziony než hotely? Jednalo by se o dvě dámy, 45 + 70 let, od listopadu do dubna. Ony by se vyhnuly české topné sezóně '22 a já bych měl půl roku svatý pokoj. A ne, není to žena a tchýně, i když někdy mám ten pocit :D

Kdyby tu někdo takový byl, budu vděčný za reakci, ideálně SZ. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 8. 2022 v 18:37, taurus napsal:

Ahoj,

plánuju s rodinou vlastivědný výlet do Madridu. Máte prosim někdo osobní zkušenost z poslední doby a třeba doporučení  na hotel? Hledám něco v centru ve slušné kvalitě na úrovni 4*, žádnej studentskej hostel. v Barceloně jsem se podle fotek na Bookingu strašně spálil.

diky Petr

 

Mrkni na Melia Madrid, mají 4 hotely v Madridu, slušný na Španělsko, osobní dobrá zkušenost. Obecně se ubytuj buď úplně centrum 5*, dle rozpočtu, můžu s klidem doporučit třeba hotel Villa Real v centru poblíž senátu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Že s kupujícím cvičí letenky, čím víc koukáš, tím dražší je prý normální (i když vesnický jouda jako já to zjistil až teď) ale žena zamlouvala na Bookingu hotel a vyhodilo jí to kartu, nechápu je tam zapsaná a platilo se s ní v létě, o.k. Dala teda jinou (stejný obchod, jen jiná karta), strhli si to a přesměrovalo to na rezervaci, že je třeba dokončit a o 80 éček dražší 🙄 tak nevím, kurvy, nebo smůla 🤔 nebo zkurvená smůla 🙂 každopádně zamluvené napřímo... je něco jiného vyzkoušeného jako Booking, žena musí vychladnout, jinak už nikam nikdy nejedeme ? 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počkej, booking tě nikam nepřesměruje, co jste prosím tě přesně provedli? Klidně do sz, napiš mi konkrétní hotel. Booking znám i z druhé strany z pozice ubytovacích zařízení a například hotel nedostane klientův email a číslo karty už vůbec. 

Mimo booking ještě můžete využít Hotels.com nebo Agoda.

Nicméně většina hotelů už jede na "booking engine" - program, který řídí prodeje na X portálech mimo výše uvedené a rovnou to je propojeno na ceny a hotelový rezervační systém. Ceny se liší pouze podle toho, který prodejce si na úkor svojí marže snaží přitáhnout klienta.

Někdy se vyplatí mrknout na cenu napřímo, už asi tři roky nemusí hotely dodržovat cenovou paritu. Třeba u Marriot řetězce dělá rozdíl oproti bookingu většinou okolo 10%, ale pravidlem to není. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, DavidLC napsal:

Že s kupujícím cvičí letenky, čím víc koukáš, tím dražší je prý normální (i když vesnický jouda jako já to zjistil až teď) 

No přesně toto se mi stalo včera! Kouknu na letenku, cena 5000. Kouknu na tu samou stránku a tu samou letenku o půl hodiny později a cena 6500! Co to jako je? Kde a jak teda mám ty letenky koupit? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...