Přejít na obsah

Kam na dovolenou - tipy


Doporučené příspěvky

před 8 minutami, montemar napsal:

doba…  po kovidu je celej svět nějak jinej.. 

jen hory jsou stejný.. :) (i když…)

086C8282-4034-46DF-89CA-779B39820544.jpeg

No právě, letos jak je to poprvý tak nějak bez restrikcí tak jsou ty lidi jak utržený ze řetězu a za každou cenu všude všechno a hned.. já byl letos dvakrát( poprvý itoška jsem fakt nechápal ty mraky lidí všude, doprava co jsem nikdy nezažil, ubytování přebraný drahý nic moc, tak sem si řikal začatek léta to se dalo čekat po kovidu) tak to risknem ještě teď v srpnu, Polsko hory, tam bude klid.. Aha.. nebyl a to stejný v bleděmodrym😅 takže jsem to zhodnotil tak, že se teď pověnujeme pár let víc čechám a chalupě, max mimosezónu někam za hranice, jinak na to kašlu, za to nám to nestojí jako😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 8. 2022 v 19:18, Petr11 napsal:

My byli tady 4 dny 2019 a všechno super, pokoje, jídlo, aquapark bezvadnej! Hotelový kyvadlo jezdí z hotelu do centra a zpět, příště jedem zase sem.

https://www.aquaworldresort.hu

 

Díky rezervováno. Jeden nocleh na Moravě v Pasohlávkách, potom Pešť

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se po 25 letech opět vydal navštívit Londýn ... a nestačím se divit. Takovou změnu jsem snad ani nečekal. 

Tak v prvé řadě tady je neuvěřitelný nepořádek, ale neuvěřitelný ... to i zapadlé uličky Bangkoku jsou čistší. Odpadky jsou absolutně všude, všichni hází všechno na zem, nestačím se divit ... 

Další jsou lidi, nejsem žádný rasista, ale kolem Londýnského oka, Big Benu, SOHO atd. jsem si chvílemi připadal fakt jak v Dubai promýchané s Díllí. Evropana, aby člověk pohledal. A když, tak je to turek nebo něco takového. Bydlíme, řekl bych v lepším hotelu v centru a recepční nás varovala, abychom po večerech byli opatrní ... no šílený.

Dopoledne jsem s dětmi zašel do Imperial War Muzea, kde mě opravdu vyděsila skupinka arabských dětí s bílou asi učitelkou, které se u exponátu vraku auta z bombového útoku v Kábulu skvěle bavili tím, že atentátník byl prostě správný bojovník. Ta jejich učitelka jim s výraznou gestikulací vysvětlovala, že svět na středním východě není bezpečný. S úsměvem na ni hleděli. Včerejší cesta busem do WarnerBros Studia na Harryho Pottera projížděla okrajovými částmi, z nihž velká část byla jen arabská .... No a večer v osm přímo u Big Benu hlasité svolávání muslimů k modlitbě ... 

Mám tady dva roky syna, který studuje univerzitu a který má najmutý byt v centru. Vyjadřoval se k tomu tak, že doba je prostě taková a místní britové už rezignovali.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Jarett My byli v Londyne poprve cca 2008 a naposledy tusim 2018 a i v tomhle rozmezi byly patrny tyhle zmeny. Zejmena kdyz jsme tam byli naposledy, coz bylo s cca 4letym odstupem, tak jsme fakt koukali jak se i centrum promenuje. 
Takze kdyz GB, tak radeji treba Edinburgh, idealne si tam pujcit auto a vyrazit na vrchovinu (zatim jen plan, naposedy se nam to nepodarilo zrealizovat, protoze Edinburgh samotnej nas tak chytl, ze jsme tam zkysli celou dobu a ny vylet za mesto nezbyl cac). 
A vlastne na jare jsme byli v Manchestru a taky to bylo v pohode, velmi prijemny mesto. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, warann napsal:

@Jarett My byli v Londyne poprve cca 2008 a naposledy tusim 2018 a i v tomhle rozmezi byly patrny tyhle zmeny. Zejmena kdyz jsme tam byli naposledy, coz bylo s cca 4letym odstupem, tak jsme fakt koukali jak se i centrum promenuje. 
Takze kdyz GB, tak radeji treba Edinburgh, idealne si tam pujcit auto a vyrazit na vrchovinu (zatim jen plan, naposedy se nam to nepodarilo zrealizovat, protoze Edinburgh samotnej nas tak chytl, ze jsme tam zkysli celou dobu a ny vylet za mesto nezbyl cac). 
A vlastne na jare jsme byli v Manchestru a taky to bylo v pohode, velmi prijemny mesto. 

Fotky: Athény severu jako smrdutá skládka. Turisté se nemají kde vyfotit - Seznam Zprávy (seznamzpravy.cz)

Teď tam mají zrovna stávku popeláři 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 8. 2022 v 20:50, Jarett napsal:

Tak jsem se po 25 letech opět vydal navštívit Londýn ... a nestačím se divit. Takovou změnu jsem snad ani nečekal. 

Tak v prvé řadě tady je neuvěřitelný nepořádek, ale neuvěřitelný ... to i zapadlé uličky Bangkoku jsou čistší. Odpadky jsou absolutně všude, všichni hází všechno na zem, nestačím se divit ... 

Další jsou lidi, nejsem žádný rasista, ale kolem Londýnského oka, Big Benu, SOHO atd. jsem si chvílemi připadal fakt jak v Dubai promýchané s Díllí. Evropana, aby člověk pohledal. A když, tak je to turek nebo něco takového. Bydlíme, řekl bych v lepším hotelu v centru a recepční nás varovala, abychom po večerech byli opatrní ... no šílený.

Dopoledne jsem s dětmi zašel do Imperial War Muzea, kde mě opravdu vyděsila skupinka arabských dětí s bílou asi učitelkou, které se u exponátu vraku auta z bombového útoku v Kábulu skvěle bavili tím, že atentátník byl prostě správný bojovník. Ta jejich učitelka jim s výraznou gestikulací vysvětlovala, že svět na středním východě není bezpečný. S úsměvem na ni hleděli. Včerejší cesta busem do WarnerBros Studia na Harryho Pottera projížděla okrajovými částmi, z nihž velká část byla jen arabská .... No a večer v osm přímo u Big Benu hlasité svolávání muslimů k modlitbě ... 

Mám tady dva roky syna, který studuje univerzitu a který má najmutý byt v centru. Vyjadřoval se k tomu tak, že doba je prostě taková a místní britové už rezignovali.

 

Je to tak..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Jarett napsal:

Asi takto ... centrum Londýna 🤢

875D496B-D52D-4C5F-B0CD-F4E196A9B81A_1_201_a.thumb.jpeg.16fed929776082ad1be4e4b800573638.jpeg

Tak to je hnus velebnosti, ale svět se v prdele obrací....mě třeba letos dostalo krásné malebné Rakouské městečko Mondsee, kde mi nějaký čmoud nabízel v podvečer kokain 😝 Donedávna nepředstavitelné.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 8. 2022 v 22:23, tikzot napsal:

No právě, letos jak je to poprvý tak nějak bez restrikcí tak jsou ty lidi jak utržený ze řetězu a za každou cenu všude všechno a hned.. já byl letos dvakrát( poprvý itoška jsem fakt nechápal ty mraky lidí všude, doprava co jsem nikdy nezažil, ubytování přebraný drahý nic moc, tak sem si řikal začatek léta to se dalo čekat po kovidu) tak to risknem ještě teď v srpnu, Polsko hory, tam bude klid.. Aha.. nebyl a to stejný v bleděmodrym😅 takže jsem to zhodnotil tak, že se teď pověnujeme pár let víc čechám a chalupě, max mimosezónu někam za hranice, jinak na to kašlu, za to nám to nestojí jako😅

5D5F8566-5291-43E5-BEDE-326E80B4F558.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdar, měl bych prosbu o konrétní radu na základě zkušeností. V listopadu letíme s dětma na pár dní do Říma a ačkoli jsem kupovali letenky na fajn odpolední čas, teď nám to posunuli na večer, takže přílet máme až okolo 23 hod. Tzn. že busy/vlaky z letiště už nic moc. Takže nějaký taxi? Ale rád bych to asi nějak pořešil předem, nerad bych tam v noci s děckama plašil, jestli zrovna tahle taxi služba je OK.

Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 9. 2022 v 11:18, warann napsal:

Zdar, měl bych prosbu o konrétní radu na základě zkušeností. V listopadu letíme s dětma na pár dní do Říma a ačkoli jsem kupovali letenky na fajn odpolední čas, teď nám to posunuli na večer, takže přílet máme až okolo 23 hod. Tzn. že busy/vlaky z letiště už nic moc. Takže nějaký taxi? Ale rád bych to asi nějak pořešil předem, nerad bych tam v noci s děckama plašil, jestli zrovna tahle taxi služba je OK.

Dík.

Uber nebo Bolt, víš předem na cent přesně, kolik zaplatíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj vespolek, plánujeme poslední 2 týdny v říjnu řecko někam na ostrovy. Máte někdo prosím tip na konkrétní ostrov a rezort, kde bude pěkný počásko v tomto období( 30 stupnu neočekávám, vítr je mi taky tak nějak jasnej:-)) a dobrý ubytko asi s all inclusive a dobrým jídlem..? díky moc za tipy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stále tady projíždím možnosti kam o jarňákách v únoru celá rodina do tepla. Zanzibar máme s Čedokem ošéfovaný a bude se čekat na last minute slevu, protože plná cena je nesmysl. Občas zůstanou nějáká místečka za 50% slevy, to by šlo a navíc přímý let jest perfektní. Ale říkám si co když nezavolají 😂 Teď tady na mě vykoukl Mauricius, pro mě velká neznámá...trávil jste tam již někdo dovolenou s malými dětmi? Počasí v únoru zní dobře, cenově je to lepší o kus jak Zanzibar a na letový plán čekám. Samozřejmě děti dva dny po letištích vláčet nehodlám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, African napsal:

Stále tady projíždím možnosti kam o jarňákách v únoru celá rodina do tepla. Zanzibar máme s Čedokem ošéfovaný a bude se čekat na last minute slevu, protože plná cena je nesmysl. Občas zůstanou nějáká místečka za 50% slevy, to by šlo a navíc přímý let jest perfektní. Ale říkám si co když nezavolají 😂 Teď tady na mě vykoukl Mauricius, pro mě velká neznámá...trávil jste tam již někdo dovolenou s malými dětmi? Počasí v únoru zní dobře, cenově je to lepší o kus jak Zanzibar a na letový plán čekám. Samozřejmě děti dva dny po letištích vláčet nehodlám.

A není jednoduší koupit letenky, zabukovat ubytko přesně kde chci a jaké chci a máš to za zlomek?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On asi myslel jako kupovat vše zvlášť. 

Je potřeba vzít v úvahu že některé hotely prodávají v sezónu pouze cestovkám celou kapacitu patra / hotelu, stejně jako má CK pronajaté celé letadlo. Tedy, ten let není v prodeji pro veřejnost, stejně jako ten hotel či resort.

Pokud chceš resort, s all in, charterový let a nevadí ti že od letiště po letiště jsi celou dobu se stále stejnou skupinou lidí z ČR, tak je cestovka nejlepší volba. Jako bonus delegát, vše zajištěno a třeba programy pro děti.

Individuální cestování nic z toho neobsahuje, pro někoho výhoda, pro jiného právě naopak.

 

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, montemar napsal:

no nevim, jestli to individuálně vyjde na líp.. třeba namátkou tady zanzibar z vídně

 

To ZdenalGT: Zanzibar by asi šel udělat o něco levněji pro celou rodinu, ale ty letové časy levných letenek jsou prostě brutál, s malými dětmi nesmysl. S cestovkou dáš Zanzibar za osm hodin, Mauricius za čtrnáct....a co jsem si to spočítal, ušetřil bych v uvozovkách patnáct tisíc, nevím jak moc se změnili ceny od té doby co jsem tam byl naposledy. A pokud vyjde last minute, tak samozřejmě už se na cestovku nechytáš ani po svém...ale každopádně díky za tip. 

DSC_3546.JPG

DSC_3545.JPG

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím, že s dětma je to vždycky lepší ‘v plný palbě’ přes cestovku.. kór s menšíma..  větší  jistota a bez starostí.. jinak ten zanzibar na tejden se dá sehnat na poslední chvíli i hodně pod 1k e, z mnichova určitě. já tam teda nebyl,  ale láká mě to. prej je to tam fajn

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...