Přejít na obsah

Kam na dovolenou - tipy


Doporučené příspěvky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poraďte - do jakého lyžařského areálu v Jizerkách si příští týden ve všední den udělat jednodenní výlet (na dopoledne)? Přijde mi, že většina areálů v Jizerkách je buď zavřená, nebo funguje v dalších týdnech jen o víkendech.. Evidentně doby, kdy se pouštěla čtyřsedačkovka pro pár lidí jsou pryč. 

Potřebuju rozlyžovat malou slečnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Nám se líbilo v hotelu Cap Roig / Brava hotels, takovej typicky španělský prázdninovej výletní hotel, ale ta lokalita na skalách je fantastická. Parkování u baráku. Doporučuju jet na víc dní hezky si užít i cestu, přes Monako a tak. :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Tom4 napsal:

Nám se líbilo v hotelu Cap Roig / Brava hotels, takovej typicky španělský prázdninovej výletní hotel, ale ta lokalita na skalách je fantastická. Parkování u baráku. Doporučuju jet na víc dní hezky si užít i cestu, přes Monako a tak. :)

 

Mrknu na to.... díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 49 minutami, markwagner napsal:

Proc nekoupit mistni predplacenou sim ? Za 10 ji usd ji proda kazdy obchodnik bez papirovani a dokladu ( jen Vas nesmi odradit ze neni org zabalena

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk
 

Asi jsem to špatně vysvětlil, promiň, potřebuji volat z České republiky dohromady kolem dvou hodin hovory. Vodafone už mi nastavil dvacku minutu, ale i tak to je dost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme v plánu dát letos takový lehký Italský (víceméně Toskánský) road trip a střádám plány, místa, takže budu rád za jakékoliv tipy. Samozřejmě to nejprofláklejší asi nepotřebuju, spíš takové ty "tajné" tipy :) Základní plán je letadlem do Pisy, zde půjčit auto (klidně tedy můžete hodit nějaké tipy na půjčovny, jinak jdu primárně po světových klasikách) a chceme do Florencie a okolí, tedy Arezzo, Siena, San Gimignano, Lucca, já si vyřval Cinque Terre a pak je otázkou kam to vzít, zda dolů a končit Římem (i dál, kdyby to klaplo časově, ale tomu nevěřím), kde bychom odevzdali auto a letěli domů a nebo naopak jet nahoru a končit v Miláně, nebo bokem přes Bolognu a do Benátek. Spíš to bude směr dolů, ale třeba se najde něco, co by to převážilo. Každopádně představa je taková, že bychom si to pěkně projeli, nemáme problém spát každou noc klidně jinde, chceme jak památky, tak přírodu, nějaké pěkné pobřeží, za jakýkoliv zajímavý tip budu rád. Být to čistě na mě, tak bych to koncipoval asi ještě trošku jinak (spíš vesničky, pobřeží, přesně proto mě nejvíc uchvátilo Cinque Terre), ale musím se shodnout taky s drahou polovičkou, u které je to zase Florencie apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Bells myslím že to máš naplánované veľmi dobre, v rámci Toskánska asi nič dôležité nechýba. Pre mňa bolo veľmi príjemné prekvapenie Lucca, aj v porovnaní so známejšími miestami ozaj krásne. Ak ste milovníci vína, tak by som ešte pridal Greve in Chianti (resp. celý región). Inak si myslím že Toskánsko je tak zaujímavé že nemá zmysel k tomu pridávať ešte Rím/Miláno-Bergamo/Benátky - každé z nich je určite na solo trip. Radšej by som si užil viac času v Toskánsku lebo určite natrafíte na miesta kde by ste chceli ostať dlhšie..

Dám aspoň tipy na ubytovanie kde sme bývali, všetko perfektné takže viem určite odporučiť:

https://www.booking.com/hotel/it/villa-la-palagina.sk.html?aid=1784970&label=affnetawin-index_pub-271453_site-_pname-YIELDKIT%2BGmbH%2B-%2BIncentive%2BSites_plc-_ts-v0304000127455562290170dc4e7aab523592604358b2-2588750acba045468d0d6283a3c3afec_clkid-18118_1672653448_7b6d4a03e66cbedce4c7f7b42c18a1a2&sid=f00d8a647b03725c212407c883b439f0&dest_id=83970&dest_type=hotel&dist=0&group_adults=2&group_children=0&hapos=1&hpos=1&no_rooms=1&req_adults=2&req_children=0&room1=A%2CA&sb_price_type=total&sr_order=popularity&srepoch=1672653665&srpvid=0766466f2b940268&type=total&ucfs=1&activeTab=main

https://www.booking.com/hotel/it/villa-sabolini.sk.html?aid=1784970&label=affnetawin-index_pub-271453_site-_pname-YIELDKIT%2BGmbH%2B-%2BIncentive%2BSites_plc-_ts-v0304000127455562290170dc4e7aab523592604358b2-2588750acba045468d0d6283a3c3afec_clkid-18118_1672653448_7b6d4a03e66cbedce4c7f7b42c18a1a2&sid=f00d8a647b03725c212407c883b439f0&dest_id=241772&dest_type=hotel&dist=0&group_adults=2&group_children=0&hapos=1&hpos=1&no_rooms=1&req_adults=2&req_children=0&room1=A%2CA&sb_price_type=total&sr_order=popularity&srepoch=1672653627&srpvid=af86465d840c0181&type=total&ucfs=1&activeTab=main

https://www.booking.com/hotel/it/abbadia-sicille.sk.html?aid=1784970&label=affnetawin-index_pub-271453_site-_pname-YIELDKIT%20GmbH%20-%20Incentive%20Sites_plc-_ts-v0304000127455562290170dc4e7aab523592604358b2-2588750acba045468d0d6283a3c3afec_clkid-18118_1672653448_7b6d4a03e66cbedce4c7f7b42c18a1a2&sid=f00d8a647b03725c212407c883b439f0&dest_id=1359906;dest_type=hotel;dist=0;group_adults=2;group_children=0;hapos=1;hpos=1;no_rooms=1;req_adults=2;req_children=0;room1=A%2CA;sb_price_type=total;sr_order=popularity;srepoch=1672653538;srpvid=ec50463073c50150;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Bells napsal:

Máme v plánu dát letos takový lehký Italský (víceméně Toskánský) road trip a střádám plány, místa, takže budu rád za jakékoliv tipy. Samozřejmě to nejprofláklejší asi nepotřebuju, spíš takové ty "tajné" tipy :) Základní plán je letadlem do Pisy, zde půjčit auto (klidně tedy můžete hodit nějaké tipy na půjčovny, jinak jdu primárně po světových klasikách) a chceme do Florencie a okolí, tedy Arezzo, Siena, San Gimignano, Lucca, já si vyřval Cinque Terre a pak je otázkou kam to vzít, zda dolů a končit Římem (i dál, kdyby to klaplo časově, ale tomu nevěřím), kde bychom odevzdali auto a letěli domů a nebo naopak jet nahoru a končit v Miláně, nebo bokem přes Bolognu a do Benátek. Spíš to bude směr dolů, ale třeba se najde něco, co by to převážilo. Každopádně představa je taková, že bychom si to pěkně projeli, nemáme problém spát každou noc klidně jinde, chceme jak památky, tak přírodu, nějaké pěkné pobřeží, za jakýkoliv zajímavý tip budu rád. Být to čistě na mě, tak bych to koncipoval asi ještě trošku jinak (spíš vesničky, pobřeží, přesně proto mě nejvíc uchvátilo Cinque Terre), ale musím se shodnout taky s drahou polovičkou, u které je to zase Florencie apod.

V Toskánsku jsem byl loni dvakrát, tak zkusím pár mých postřehů 🙂 Jednou jsme to vzali letecky do Pisy s návštěvou Florencie, podruhé autem během takovýho většího tripu po Itálii.

Pisa kromě katedrály a věže nuda, navíc nikde  Itálii jsem neviděl víc přistěhovalců z Afriky. Večerní procházky jsme omezili pouze na hlavní třídu. Florencie krásná, ale víc nás zaujala Siena - mám rád gotiku a nebylo tam tolik lidí. Lucca a Arezzo taky pěkný, za návštěvu stojí i Volterra. 

Cinque Terre určitě doporučuju, my bydleli v La Spezia a na výlety používali vlak. Kromě těch pěti vesniček (každá je pěkná) stojí za návštěvu i přístavní městečko Portovenere. Co se týká těch vesniček, tak bych tam na nějaký moc velký venkovský klid nespoléhal, kromě jedné z nich (asi Corniglia, musel bych se podívat do fotek) byly všude davy turistů. Naopak na těch spojovacích trasách mezi vesnicema jsme moc lidí nepotkávali (v 35 stupních chodí na túry jen magor, říkala manželka). 

Co se týká těch dalších měst, tak Milán mě moc nezaujal, Benátky super, ale byl jsem tam potřetí a už bych to opakovat nepotřeboval, to samé platí o Římu. V Bologni jsem byl před lety a tenkrát mě taky nijak neuchvátila, ale když jsem se nedávno díval na fotky, tak úplně nevím proč, protože na nich vypadá pěkně.

Možná bych zvážil rozdělit to na víc výletů - do Pisy se lítá za pár korun a je to ideální výchozí bod pro Toskánsko. Do Florencie je to necelá hoďka vlakem, tam se dá pár dní pobejt a pak si tam třeba půjčit auto na poznávání okolí. Z Pisy se vlakem dá dojet relativně rychle i do oblasti Cinque Terre, je to taky cca hoďka.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem na konec března letenky do Benátek za cenu půl kartonu Camelek.

Už jsem tam nebyl 30 let, co bych měl vidět? Budu tam 4 noci. Díkes. 🙂

Edit: jo, a tipy na něco k jídlu bych uvítal.

Upraveno uživatelem Tondaa73
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny, máma a dcera se chystají v červnu do Sardinie na jóga pobyt, nic moc hotel a jede tam i tchýně, takže to fakt nedám.

Prej si mám dělat co chci, tak chci od Vás radu.

Běhám po horách a miluju přírodu.

Nějaký tip na osvědčený organizovaný zájezd na 4-10 nocí v Evropě, klidně i kombinace stan/hotel/penzion.

Nemám rád velké města, když budu co nejvíc mimo civilizaci tím lepší.

Asi autobus/auto ale letadlo mi taky nevadí, rozpočet tak do 30tis sakumprdum (bude potom ještě společná rodinná dovolená).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč se chceš někam štrachat? Tatry a Roháče už máš proběhaný?
Ale pokud mermomocí chceš ven a kopce, tak bych vzhledem k ceně doporučil Tenerife. Ubytovat se ale někde ve vnitrozemí (levnější a máš to i blízko do kopců)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...