Přejít na obsah

Kam na dovolenou - tipy


Doporučené příspěvky

před 3 hodinami, African napsal:

Máme ten náš milovaný Krůger park dnes nějáký pod vodou😢

To je síla, Afri, přes tenhle most jsme se něco najezdili ke vjezdu do Krugeru, většinou jsme v Marloth Parku kousek od něj. Měli jsme tam pokaždé poměrně sucho, o povodních nám jenom vyprávěli místní, ale i na tom video je vidět vpravo starý most, který povodeň strhla před pár lety.

Upraveno uživatelem neuromancer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 2. 2023 v 16:54, neuromancer napsal:

To je síla, Afri, přes tenhle most jsme se něco najezdili ke vjezdu do Krugeru, většinou jsme v Marloth Parku kousek od něj. Měli jsme tam pokaždé poměrně sucho, o povodních nám jenom vyprávěli místní, ale i na tom video je vidět vpravo starý most, který povodeň strhla před pár lety.

Včera mi poslal kámoš co tam zrovna kempuje videjko, koukám že černoši se toho už nebojí... to zase bude co nevidět průser jako dělo 😆

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Zdravím,

možná blbý dotaz - chci si udělat rezervaci do rakouského hotelu, stránky jsou v němčině nebo jdou přepnout do angličtiny.

nabízí mi to 3 "tarify" :

polopemze

snídaně

TIME OUT / Auszeit

Třetí tarif je nejlevnější - bohužel jsem nikde nevypátral co ten třetí tarif znamená. Napadá mě něco jako bez možnosti storna? Poraďte prosím.

 

Děkuji

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 3. 2023 v 22:57, Oliver333 napsal:

Zdravím,

možná blbý dotaz - chci si udělat rezervaci do rakouského hotelu, stránky jsou v němčině nebo jdou přepnout do angličtiny.

nabízí mi to 3 "tarify" :

polopemze

snídaně

TIME OUT / Auszeit

Třetí tarif je nejlevnější - bohužel jsem nikde nevypátral co ten třetí tarif znamená. Napadá mě něco jako bez možnosti storna? Poraďte prosím.

 

Děkuji

 

Vezmi si polopenzi.

auszeit je pro lidi co chtěl zmizet, zavřít se do hotelu a nikoho nevidět, taková úniková před parchantsma, manželstvím, prácí. V Rakousku je to ted populární a tvrdí, ze týden v hotelu o samotě je lepší než 3 tydny u more.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, vogysan napsal:

Zdravím všechny, nemáte, prosím nějaký typ ubytování na Východní Moravě. Nejlépe rodinný panzijón (2 děcka) s restaurací?? Díky :)

Z osobní zkušenosti třeba v Bílých Karpatech Chata Jana https://www.chatajana.com/cs/

Anebo archeoskanzen Modrá u Velehradu https://www.hotelskanzen.cz/

Nebo pod Chřiby Bukovanský mlýn https://www.bukovansky-mlyn.cz/

Všude i s dětmi, ale záleží jaké aktivity provozuješ a očekáváš 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě můžu akorát doporučit, kam nejet :D  Já měl tenkrát asi na tejden trasu kolem pobřeží od Cagliari po Baunei (tam sem se doštrachal do Cala Fenile) a pro mě teda jedna z nejmdlejších dovolenejch, co vzpomínám. Jídlo celkem na prd, samej kyselej xicht a ještě mě natáhli v autopůjčovně.. V moři mrtvo, jestli sem viděl za celej tejden 10 ryb, tak je to dost.

Ale třeba je sever nebo západ výrazně lepčí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, busdriver napsal:

Za mě můžu akorát doporučit, kam nejet :D  Já měl tenkrát asi na tejden trasu kolem pobřeží od Cagliari po Baunei (tam sem se doštrachal do Cala Fenile) a pro mě teda jedna z nejmdlejších dovolenejch, co vzpomínám. Jídlo celkem na prd, samej kyselej xicht a ještě mě natáhli v autopůjčovně.. V moři mrtvo, jestli sem viděl za celej tejden 10 ryb, tak je to dost.

Ale třeba je sever nebo západ výrazně lepčí...

Tak dík 🙄 🙂 ženský doma mají potřebu změny.... ach jo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

titulkasalento.jpg?w=1024

Salento Itálie: při delším letním pobytu v kempu vám vrátí poplatek za dálnice

Salento, neboli podpatek na pomyslné italské botě, je také nazývána zemí mezi dvěma moři. Oblast je známá pro své barokní umění, panoramatické západy slunce, východy slunce nad mořem, zážitky pod širým nebem, typické a středomořské jídlo a víno, místní tradice a kulturu, teplo. Pro rok 2023 se zdejší kempy zapojili do akce, kdy můžete získat část poplatku za italské dálnice zpět.

Na výběr jsou tyto kempy https://www.salentocamping.com/sistemazioni/camping.html a pro akci platí tyto podmínky:

Vrácení poplatku za dálnice

Vrácení peněz za dálnici je určeno pro zákazníky s obytnými auty, karavany nebo stany, kteří si rezervují pobyt v jednom ze zapojených kempů na minimálně 14 nocí v období mezi 1.6.2023 a 4.8.2023 a mezi 21.8.2023 a 30.9.2023. Chcete-li vrátit peníze za dálnici, v době rezervace musíte:

  • být držitelem karty SalentoCamping Card 2023, kterou lze stáhnout z webové stránky www.salentocamping.com.
  • ověřte si dostupnost míst v akci „Vrácení dálničního poplatku“ a proveďte rezervaci zasláním zálohy dle podmínek zvoleného kempu a to do 30.4.2023
  • při registraci po příjezdu do kempu předejte potvrzení o zaplaceném mýtném nebo jasně čitelný výtisk Telepassu.

Pravidla a podmínky

  • Náhrada se týká nákladů na mýtné (jednosměrné) placené na italských dálnicích za dojezd do kempu. Nezahrnuje další náklady
  • Vracená částka za mýtné se vztahuje na nejkratší cestu mezi výchozím bodem a místem příjezdu.
  • Datum zaplacení mýtného musí souviset s dobou pobytu v kempu: mezi dnem sjezdu z dálnice a dnem vjezdu do kempu nesmí uplynout více než 48 hodin.
  • Na každé rezervované místo je možné uplatnit pouze jednu náhradu. Maximální vratná částka je 100 €*.
  • Tuto nabídku nelze kombinovat s jinými nabídkami nabízenými zapojenými kempy
  • Náklady budou uhrazeny až po uplynutí minimální doby pobytu 
card.jpg?w=225 salento-zapojenekempy.jpg?w=1024

Poznámka:

Náklady na mýtné na trase Tarvisio – Lecce (vhodné na cestu z východní poloviny ČR), cca 1.025 km jsou pro obytná auta (2 osy, kat.B) cca 81 € za jednu cestu. Soupravy (tři osy) pak zaplatí 108 €.

Trasa Brenner – Lecce (vhodné na cestu za západní poloviny ČR) , cca 940 km, pak vyjde na 73 € pro obytné aut a 96 € pro soupravu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...