Přejít na obsah

Kam na dovolenou - tipy


Doporučené příspěvky

Čekám cca to samé. Storno mam skutečné náklady, min. 2k na osobu. Bude to ještě ?prdel?.

Smlouvu mam sice s Invia, ale pořádající je brněnská Fantasy Travel.

 

U těch skutečných/prokazatelných nákladů, neměla by teda CK nějak doložit jejich adekvátnost?

Mi nějak nejde do hlavy, jak můžou mít 15k na dospělýho (viz. výše) u zájezdu, kterej je za 5 (u mě např. 6) měsíců.

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně že to mají doložit. Ale chovají se jako šmejdi a spoléhají na to, že málo lidí se s nimi bude soudit. Teď je hlavním cílem vybrat co nejvíc na zálohách a držet kavky v naději, že něco dostanou zpátky. Vouchery jsou bezcenné papírky, až dojde na plnění vyhlásí cestovka úpadek. Náhrada škody z povinného pojištění záruky je jen iluze - viz aktuální pojistné podmínky CK Blue-Travel pro rok 2020 (ostatní to budou mít určitě podobné). Pojišťovna je z obliga, celý problém se jako vždy hodí na hrb státu, a ten bude "odškodňovat". Výsledek si každý dovede představit. 

 

 

11. VÝLUKY Z POJIŠTĚNÍ 11.1 Z pojištění nevzniká právo na plnění za škody vzniklé následkem 11.1.1 úniku jaderné energie či záření z radioaktivního paliva nebo odpadů, účinku jaderných, chemických či biologických zbraní 11.1.2 války, občanských nepokojů, vyhlášené či nevyhlášené vojenské akce, občanské války, invaze, povstání, revoluce, vzpoury, vojenského puče nebo násilným uchopení moci 11.1.3 zásahu státní moci nebo veřejné správy 11.1.4 teroristického činu 11.1.5 znečištění životního prostředí 11.1.6 pandemie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bezplatná změna zájezdu - termín i destinace

poukázka čedok - možnost uplatNění do 31.10.2021

nebo uschování platby ( depozit) do 31.12.2022

 

Solidní a vstřícné ze strany CK bych řekl.

 

 

 

 

 

  

Koupené letenky, rezervované a zaplacené ubytování (aby měli lepší cenu za hromadnou objednávku)...? Chápu, že hotelům a aerolinkám se to taky nechce CK vracet, protože bojují o život stejně jako cestovky.

Najdi si pár stran zpět jsem tady popisoval jak to funguje. Hotely a letadla nemají od CK zaplaceno předem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Už jsem z těch vratek za lyžařský zájezd upřímně nějaký volajaký zmetený :D

Mám v záloze emaily, a to první že nevrací nic, druhý že podle smlouvy jsme stihli 50% storno poplatky včetně dobropisu v příloze, že posílají peníze, třetí že neposílají, máme vydržet, že pravděpodobně dostaneme všechno a dnes doporučený dopis přímo od právníka Fischera kterému nerozumím už vůbec.... Co znamená rozdíl mezi lyžařským, nelyžařským, cena permic? To je mazec.... 

_20200427_132932.JPG

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to, že Ti chtějí vrátit jen peníze za služby pro lyžaře, které jste nečerpali, nějaké permice, vstupy do areálů, nebo tak něco, ostatní si chtějí ponechat, protože jsou přesvědčeni, že pro odstoupení od smlouvy o zájezdu nebyl právní důvod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, JR_2010 said:

Vypadá to, že Ti chtějí vrátit jen peníze za služby pro lyžaře, které jste nečerpali, nějaké permice, vstupy do areálů, nebo tak něco, ostatní si chtějí ponechat, protože jsou přesvědčeni, že pro odstoupení od smlouvy o zájezdu nebyl právní důvod.

Aha, ale  ve smlouvě mám datum do kterého když to zruším, tak máme 50% storno poplatky, což jsme na jejich upozornění podotýkám splinili. A v příloze i dobropis na vratku, kterou původně chtěli poslat, já to nechápu...nechám to už plavat, nejde o moc peněz a je evidentně vidět že si to stejně udělají podle svého... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsou ale darebáci. Napiš jim že lze hovno uzavřít a ať se chovají tak aby ještě s nevdáma vůbec někdo jel. Nedej se. Blábol že lze uzavřít by mě zvedl ze židle . . . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Myslím si že Brno - Rijeka by mohl vlak dělat pod 8 hodin, když je to tak 750km?
Brno Budapest to jede cca 5 hodin, z Budapešti do Rijeky to za 3 hodiny není schopen dát. Vlaky od nás to většinou nejezdí přes Graz...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by nebylo blbý, ten Split byl asi 23h ale zpátky se čekalo a odjezd byl o pár hodin odložený a překvapivě to  mašinfíra dohnal a přijeli jsme pozdě jen o pár minut, takže to jde :). Přímý vlak bez přesedání a spaní, kdyby to bylo kolem těch 8-10 hodin, to není blbý. Než se nervit v kolonách....  Bohužel ten Split (Jadranexpres) už zrušili, pak zase měl být ale není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem vůbec nebyl až tak daleko s odhadem 17 hodin jízdy. Viz info z tiskové zprávy RJ:

 

RegioJet plánuje upřesnit veškeré detaily během následujících dnů, kdy chce zahájit prodeje jízdenek a také oslovit cestovní kanceláře a agentury s nabídkou přepravy jejich klientů. Na palubě by měl být tradiční standard služeb z vlaků RegioJetu. Dopravce požádal o přidělení tras, jízdní řád chce zveřejnit v příštích dnech. Předběžný plán je odjezd kolem 17. hodiny z Prahy a příjezd do Rijeky kolem 9. hodiny ráno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tím že mě už nebaví řídit, tak i ten čas by mi vyvážil to pohodlí a klid. Lehátko, lůžko, by se ale na noc hodilo... Spíš ta návaznost, kam dál (a samozřejmě přiblížení k vlaku k odjezdu) To to ještě prodlouží. Za mě je "ta pravá Jugoška" dole a hlavně Hvar. Tak kdyby to jelo zase do Splitu, tak neváhám, nádraží v centru vedle trajektu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...