Přejít na obsah

Kam na dovolenou - tipy


Doporučené příspěvky

před 5 minutami, Prochy68 napsal:

Takovy polosezeni emoji28.pngb90a037d331281773911bb60aec8e5f5.jpg

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk
 

Takhle bych chtěl letět na Zéland, to už bych takhle připosraně chodil po zbytek života 😂

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Exiztence napsal:

Behem checkinu je to zadara akorat dopredu je to za prachy...

Jasný, ale u Quataru jsem to dělal vždycky týden dopředu a zadara... těžko říct, je taky pravda že mi skončila nějaká karta co jsem dostal asi po čtyřech cestách s nimi a ta mi možná dávala nějaké výhody. No nic, rád je podpořím :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, African napsal:

Jasný, ale u Quataru jsem to dělal vždycky týden dopředu a zadara... těžko říct, je taky pravda že mi skončila nějaká karta co jsem dostal asi po čtyřech cestách s nimi a ta mi možná dávala nějaké výhody. No nic, rád je podpořím :D

Jako já s tebou souhlasím je to premiovej dopravce, tak bych čekal že to bude zadara, já tenhle rok místo Qataru zkusil Turkish na Maledivy a bylo to srovnatelné v ekonomce akorát při cestě zpátky jsou skončil na 4ce (cekal jsem na checkin na volbu zadara :Da z každé strany roztahovačnej kréten což u toho 8h letu nebylo ideální, ale stevardi v pohodě, oproti nepříjemnejm ošklivejm babám z KLM určitě o level jinde...

Upraveno uživatelem Exiztence
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, Exiztence napsal:

Jako já s tebou souhlasím je to premiovej dopravce, tak bych čekal že to bude zadara, já tenhle rok místo Qataru zkusil Turkish na Maledivy a bylo to srovnatelné v ekonomce akorát při cestě zpátky jsou skončil na 4ce (cekal jsem na checkin na volbu zadara :Da z každé strany roztahovačnej kréten což u toho 8h letu nebylo ideální, ale stevardi v pohodě, oproti nepříjemnejm ošklivejm babám z KLM určitě o level jinde...

Turci jsou na pohodu, ale jak píšeš, hodně záleží koho kolem sebe chytneš... nejhorší můj zážitek v životě byli China airlines, fuj tajble, prasata neskutečný, už nikdy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, African napsal:

A nám dnes Quatar airlines 600 CZK za výběr sedačky, taky pěkný 😖 Musí tu absenci v létání nějak dohonit no, to trochu chápu, ale radši bych to viděl v ceně letenky, aby to nevypadalo tak blbě...

Ono ja stále nechápem tie aerolinky z čoho chcú do budúcna žiť. Ako áno, v dobe covidovej sa nabalili na cargu, ale či chceme alebo nie, prichádza kríza ekonomická a s tým spojený útlm carga ( v podstate už teraz je problém niečo zohnať, ono ich to casom dobehne a nebudú mat čo vozit )…a nech pozerám ako pozerám, tie ceny leteniek sú strašne a už aj “priemiove” aerolinky ako Qatar si pomalí budú účtovať aj za použitie wc sa mi zdá. Kde sú tie časy keď som s nimi lietal za 1,5k v biz, teraz tam človek nezozenie nič podobne ani za 3k. Bud som fakt blby ekonóm alebo mi v tej rovnici uniká nejaká premenná ( a to robím v medzinárodnom obchode už 15+ rokov… )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, African napsal:

Takhle bych chtěl letět na Zéland, to už bych takhle připosraně chodil po zbytek života 😂

Ja s mojou postavou tak lietam už roky, zvykol som si :)

před 5 hodinami, African napsal:

Turci jsou na pohodu, ale jak píšeš, hodně záleží koho kolem sebe chytneš... nejhorší můj zážitek v životě byli China airlines, fuj tajble, prasata neskutečný, už nikdy...

Jediný človek, ktorého som mal chuť v lietadle zmlátiť jak žito bol Číňan. Ruku mi udržala iba predstava, ako na mňa v Bangkoku čakajú policajti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, McStinger napsal:

Ja s mojou postavou tak lietam už roky, zvykol som si :)

Jediný človek, ktorého som mal chuť v lietadle zmlátiť jak žito bol Číňan. Ruku mi udržala iba predstava, ako na mňa v Bangkoku čakajú policajti.

Co provedl?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvyknem často lietať s Eva Air. Obyčajne sa vezú tichí Thajčania a taiwanskí Číňania a zvykne byť v lietadle kľud, lebo spia a moc sa nemotajú po lietadle. Majú ale v sebe zakorenené akési právo hocikedy si nečakane sklopiť operadlo naplno, bez ohľadu na to, kto za nimi sedí a čo zrovna robí. Debatil som o tom aj s čínskou kamoškou a tá to tiež považuje za samozrejmosť, skrátka si kúpila letenku na sedadlo, ktoré sa dá sklopiť.

Keďže priehradka na časopisy má hore z mne neznámych dôvodov v rantli silný profil, tak takéto nečakané sklopenie profil zatlačí mne nešťastnému do kolien, ktoré nemajú kam ustúpiť. Takže obyčajne podriemkávam a budím sa na prudkú bolesť v kolenách. Zvyšok letu sedím s drátom na kolenách.

Tentokrát som mal šťastie na hovado, ktoré sa plnou rýchlosťou sklopilo. Nejak som to prežil a upratal sa. Ten magor sa ale približne raz za minútu vyhodil do vzduchu a prudko dopadol na operadlo. Skrátka sa tam metal jak jebnutý. Tak som ho po pár minútach viacmenej slušne požiadal, či by s tým nemohol prestať, že už mám dobité kolená. Iba sa na mňa pozrel a metal sa ďalej. Tak som to skúsil ešte raz. Začal mi vysvetľovať, že on veľmi zle zaspáva a že sa musí otáčať. Som ho poprosil, aby sa teda otáčal bez skákania.

Samozrejme s tým neprestal. Tak som mu vždy keď sa prehodil kopol do operadla, aby lepšie zaspal. Nepomohlo. Vyskočil som a v poslednej chvíli som ruku presmeroval z jeho hlavy do jeho operadla. Vyhodilo ho, otočil sa a začal mi s ľadovým kľudom vysvetľovať, že ak chcem mať dobrý a pohodlný let, mám si kúpiť business class. Vôbec netušil, že som už starší nervózny pán a že riskuje život. Fakt som mal čo robiť, aby som na neho neskočil. Hučal som na celé lietadlo.

To už samozrejme pri nás boli letušky a mňa sa pýtali, či som v poriadku a či nechcem vodu. Vedel som zo skúsenosti, že boj s nimi je márny, lebo rešpektujú právo sklopiť si operadlo naplno, tak som im len povedal, nech požiadajú toho blba, aby sa na sedadle nehádzal. Išiel som sa ukľudniť na WC a keď som sa vrátil, Číňan už bol kdesi preč, možno vystúpil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, McStinger napsal:

Ja s mojou postavou tak lietam už roky, zvykol som si :)

Jediný človek, ktorého som mal chuť v lietadle zmlátiť jak žito bol Číňan. Ruku mi udržala iba predstava, ako na mňa v Bangkoku čakajú policajti.

A teď si vem, že jich s tebou letí šest set :D Jak píšeš, jsou to nevychovaná hovada řídící se zákonem, urvi si co můžeš...já dostal za let tak stokrát loktem, furt se na mě někdo mačkal, párkrát si na mě sedli, když někdo procházel uličkou, flusali na zem, soused na mě furt pšikal, no masakr jako prase...už nikdy!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Títo z Taiwanu sú oproti kontinentálnym ešte celkom slušáci. Trochu robia bordel v gate, ale v lietadle zvyknú byť okrem bezohľadného sklápania operadiel celkom v pohode. Kamoška je z Hongkongu a tiež tak náhodou z nej vypadlo, že nemajú radi kontinentálnych Číňanov. Keď som sa jej pýtal, že prečo, tak vraj: nadávajú, všade pľujú a nestoja v šóre :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte nějaké tipy, kde určitě si zajet v Chorvatsku/Slovinsku případně Rakousko, ale tak aby to bylo při cestě? Plánuji navštívit 3-5 míst s tím, že Dubrovník by byla poslední destinace. 

Z Chorvatska mám projetou Istrii a Krk, takže bych chtěl spíše níže. Co se týče Slovinska, tak na místech Bovec, Bled a Bohinjské jezero už jsem byl. 

Určitě pudu rád za tipy na pěkná místa ke šnorchlování případně využití paddleboardu pro soukromé pláže, ale také budu rád za tipy ve vnitrozemí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 41 minutami, Paw napsal:

Záleží na tom, kolik chceš na místě strávit času.

HR: Plitvice, Paklenica, Krka, ani jedno není na půl hodiny.

Dobrá připomínka, mám v plánu 14 denní trip, takže plánuji dle aktivit zůstat na místě 1-4 dny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, rolas napsal:

Máte nějaké tipy, kde určitě si zajet v Chorvatsku/Slovinsku případně Rakousko, ale tak aby to bylo při cestě? Plánuji navštívit 3-5 míst s tím, že Dubrovník by byla poslední destinace. 

Z Chorvatska mám projetou Istrii a Krk, takže bych chtěl spíše níže. Co se týče Slovinska, tak na místech Bovec, Bled a Bohinjské jezero už jsem byl. 

Určitě pudu rád za tipy na pěkná místa ke šnorchlování případně využití paddleboardu pro soukromé pláže, ale také budu rád za tipy ve vnitrozemí. 

Mohu doporučit Mostar a Medjugorje ( trocha té náboženské tradice neuškodí a i já, jako ateista jsem to navštívit "musel"). A Mostar vřele doporučuju. Kdybys netrval jen na Chorvatsku a Slovinsku, doporučím třeba Sarajevo.

A cestou z Dubrovníku dál na sever - Velebit, Udbina a pár dalšího. 

Kdyžtak napiš nějakou bližší predstavu- hory, hrady, památná místa. Je to trochu me hobby ( miluju celou Jugoslávii a přilehlé oblasti). 

Jo a šnorchlování - poloostrov Peljesac či ostrov Hvar či Brač.

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, prosím o pomoc - tip na dvoudenní lehký trip v Jeseníkách (něco ala kolem Bílé Opavy) s ubytováním na dvě noci.

Zůstavám s mladým na Velikonoce sám doma, tak bych chtěl něco podniknout.

Moc vám děkuji předem za doporučení.

Díky.

Boris

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...