Přejít na obsah

Kam na dovolenou - tipy


Doporučené příspěvky

Je to zatím celkem turistou nepolíbený, takovej ryzí orient, všude čisto, všechno klidný, zpomalený, moře teplý a docela je v něm i živo, najdeš tam hory, pláže prázdný, oázy, Muskat hezkej, je vidět, že sultán tam docela nainvestoval, prostě takovej "jinej svět". Místní jídlo mně osobně chutnalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s JR, jen bych dodal, že je třeba si dát bacha na vodu - často ti prodají otevřenou petku natočeno z kohoutku - a vyhnout se takovým tem klasickým turistickým pastem jako jsou třeba taxikáři na letišti. Cesta ke grand mosque chtěli snad 20 těch jejich fufiku přitom klimatizovana mhd stala 0.5 apod. Naštvalo mě vízum, které si musíš koupit na letišti za fufiky a ty si musíš směnit v jejich směnárně s mizerným kurzem. Vyšly nás na 110 usd za 2 a je to jenom single entry. Celkově takové ty vyloženě turistické místa jsou přestřelene, ale není jich moc a většinou se dá najist/nakoupit atd kousek vedle za normální penize. Pláže atd hodnotit nemůžu, hory/hradby super ale až k večeru bo je tam šílený hic a není se kde schovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Arabi mi nevadej :)

ani ich ženy, ktoré sa oblečené machaju v bazénoch? V pohode si popri nich zaplávas? :)

 

Edit: Kempinski v aqaba bol super. Majú tu totiž usmievavy a promptny radový filipinsky personal (chyžné,čašníci, ladies in red) a nie zamracenych spomalených Arabov :)

Upraveno uživatelem ivan_989
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víza jsou zadarmo, pokud dorazíš lodi, jestli se nemýlím. Muscat je nějaká open zóna nebo něco takové, čili pokud přijedeš lodi máš vstup do muscatu zdarma bez viz, chcou tím podporovat obchod nebo co. Ale byli jsme před rokem, mohlo se leccos změnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lisabon za to podle mě nestojí, Porto je úplně jiná liga. Z Prahy vychází podle azair levno Krakov což je super, z norimberka pak vychází dobře palma de mallorca. Já osobně bych si udělal jednodenní výlet do wroclavi ve čtvrtek odpoledne a z tama bych se mrknul, jestli něco neleti.podle azair z tama vychází za pakatel hlavně severské země. Pro me třeba ideal, ale záleží na vkusu každého soudruha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lisabon je nuda, šeď, prakticky bych řekl, že zajímavé je jenom oceonarium a projet se žlutou tramvaji, ze které uvidí vlastně všechno zajímavé. Jinak fake ježíš v Riu, fake golden gate, nějaké baráky...nic co bych si pamatoval a co by mě nadchlo, už i na hrad vstup 7e tusim... nejlepší rozhodnutí bylo od tama zmizet a i to jsme bohužel udělali pozdě a 2 dny se kopali do zadku. Víc jak den si to město nezaslouží (A Z toho 6 hodin zabere to oceonarium). Okolí je zajímavější.

 

Kdežto Porto má super auru, narozdíl od špinavého a preplneneho lisabonu tady si člověk rád projde centrum i "naplavku" zapadne do kavárny, den stráví ve via de gaia... takové no stress krásné město, kde sice není milion stejných kostelů nebo památek, ale nechá to v něm mnohem více. Ma to prostě takový správný genius loci, je to čiste, příjemné a pěkně město. Do lisabonu vím že už nikdy nepojedu v Portu jsem byl od první návštěvy před 2 rokama 4x a pořád hledám levné letenky, abych se tam zase podíval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad Lisabon vs. Porto...

No vidis, my to mame presne obracene.

Do Lisabonu se moc radi vracime, prijde nam vzdusnejsi, upravenejsi a libi se nam tam prakticky vsechno, ne jen Oceanarium.

Porto na nas pusobilo velmi stisnene, tmave, navic - a pripoustim, ze to trochu kazi dojem - bylo letos snad ze tretiny v rekonstrukci. Vsude hluk, prach...

Ale o tom to je - 100 lidi, sto chuti, alespon se vsichni nepotkame na jednom miste :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lisabon je nuda, šeď, prakticky bych řekl, že zajímavé je jenom oceonarium a projet se žlutou tramvaji, ze které uvidí vlastně všechno zajímavé. Jinak fake ježíš v Riu, fake golden gate, nějaké baráky...nic co bych si pamatoval a co by mě nadchlo, už i na hrad vstup 7e tusim... nejlepší rozhodnutí bylo od tama zmizet a i to jsme bohužel udělali pozdě a 2 dny se kopali do zadku. Víc jak den si to město nezaslouží (A Z toho 6 hodin zabere to oceonarium). Okolí je zajímavější.

 

Kdežto Porto má super auru, narozdíl od špinavého a preplneneho lisabonu tady si člověk rád projde centrum i "naplavku" zapadne do kavárny, den stráví ve via de gaia... takové no stress krásné město, kde sice není milion stejných kostelů nebo památek, ale nechá to v něm mnohem více. Ma to prostě takový správný genius loci, je to čiste, příjemné a pěkně město. Do lisabonu vím že už nikdy nepojedu v Portu jsem byl od první návštěvy před 2 rokama 4x a pořád hledám levné letenky, abych se tam zase podíval.

Nojo, no, ale to se nedá takhle paušalizovat, to je prostě Tvůj úhel pohledu...Já to mám třeba zase obráceně, Lisabon mám rád a rád se tam vracím (shodou okolností tam budu příští týden). Je to město plné historie, právě třeba rozmanitá architektura a všechny ty sakrální stavby jsou zajímavé, už jenom tím, že jsou všechny umístěny na celkem malém a dost členitém prostoru, nevýhodou je náročnost při pěších přesunech, výhodou pak různé pohledy na části města z výšky. Dole u pobřeží jsou potom nádherný pláže a když je někdo navíc surfař, tak si tam užije. Za rohem potom Sintra, nádhernej hrad, atd. Co se Krista a mostu týká, tak mluvit o fejcích je dost ostře řečeno, Kristus je takhle vypodobňovaný často a portugalci jsou silně věřícíc, sochu naplánovali v době hrozící války a věřili, že je ochrání, no a most je prostě dobový, architektonický koncept, stavěla ho (podílela se) i stejná firma jako v SF, tak byly využity i stejné postupy, materiály, a já nevím, co všechno, takových jiných, stejných mostů je na světě hafo. Porto je zase něco úplně jiného, malinké, malebné, ale je tam toho mnohem míň, ale atmosféra hezká, tak chápu, že na poflakování Ti to může vyhovovat víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My byli nadšení v Krakowě.  Taktéž plánujeme návrat. Samotné centrum, potom Wawel, Židovské město...a kousek dál Oswětim, Březinka- jenom tam to je na den, aby jsi se z toho dal trochu dokupy.

Příjemnná atmosféra, spousta mladých lidí - studentské město, krásně upravené ( léto 2017) ceny mírné, pivo, jídlo bez připomínek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...