Přejít na obsah

(Pomyselny)rebricek nemeckych hodinarskych znaciek


F.B.

Doporučené příspěvky

Mňa zasa fascinuje, že nejakú diskusiu musí hneď niekto brať ako hádku. V podstate, nejde zostaviť akýkoľvek absolútny rebríček ničoho - však kto v absolútnom zmysle vie, čo je v akom obore absolútne najlepšie? Nikto!

 

Ja som postol svoj, ako som si doteraz myslel že to medzi nemeckými hodinárskymi firmami je...a jediné čo ma zaujíma, sú názory ostatných.

 

Nevidím nič zlé na tom, že tu niekto postne to, ako ten stav vidí zasa on, a normálne sa diskutuje. 

 

Ak majú modi chuť, môžu to tu premenovať trebárs na "Diskusia o nemeckých hodinárskych firmách" alebo niečo iné, viac vhodnejšie...ale prečo by sa to malo uzamykať a pod? Keď niekto pri čítaní tohto vlákna potrebuje utišujúci prostriedok a nechce svoj pomyselný rebríček postnúť alebo ho nemá, nech sa páči - nech nečíta, alebo nech si zoženie Valium.

 

F.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gougy:<br /><br />Ja myslím ze ze sluzebne starsich clenu chronomagu by to nikoho nenapadlo.<br /><br />Ale jeste to neni tak hrozne. Az zacnem zjistovat dodavatele ocele vyrobcum hodinkovych pouzder ci primo vyrobcum hodinek, mozna se nam udela zle. :)<br />

Jj, :)  koneckonců, kdo si to neumí ukout, je houby independent :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lange a GO sú jasná špica. Z významnejších by som pod nich zaradil Chronoswiss, Wempe, Dornbluth&Sohn a z menej známych ešte Schaumburg, Lang&Heyne, trochu nižšie Tutima, Hanhart a samozrejme výrobcov s inhouse kalibrami Nomos a Muhle Nautische. Pod to Damasko, Guinand, Sinn, Askania, Nivrel, Union. Ešte nižšie Junghans a tiež ešte tlačenica spoľahlivých výrobcov. Inak špičkových malovýrobcov je v Nemecku veľa, ale väčšinu si netrúfam zaradiť.

Upraveno uživatelem railmaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lange a GO sú jasná špica. Z významnejších by som pod nich zaradil Chronoswiss, Wempe, Dornbluth&Sohn a z menej známych ešte Schaumburg, Lang&Heyne, trochu nižšie Tutima, Hanhart a samozrejme výrobcov s inhouse kalibrami Nomos a Muhle Nautische. Pod to Damasko, Guinand, Sinn, Askania, Nivrel, Union. Ešte nižšie Junghans a tiež ešte tlačenica spoľahlivých výrobcov. Inak špičkových malovýrobcov je v Nemecku veľa, ale väčšinu si netrúfam zaradiť.

 

Schaumburg bych sem netahal vubec...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viem, možno som strelil vedľa - kalibre sú slabina, ale je tam vysoký podiel ľudskej práce, hoci viac zlatníckej ako hodinárskej...

Jasne,ja to nemyslel zle,jeden model jsem mel,slo mi spis o to,ze je to de facto nova znacka,cili to bychom mohli zahrnovat a srovnavat NauticFish,Tourby(coz je taky manufaktura),treba Limes atd.:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mňa zasa fascinuje, že nejakú diskusiu musí hneď niekto brať ako hádku. V podstate, nejde zostaviť akýkoľvek absolútny rebríček ničoho - však kto v absolútnom zmysle vie, čo je v akom obore absolútne najlepšie? Nikto!

 

Ja som postol svoj, ako som si doteraz myslel že to medzi nemeckými hodinárskymi firmami je...a jediné čo ma zaujíma, sú názory ostatných.

 

Nevidím nič zlé na tom, že tu niekto postne to, ako ten stav vidí zasa on, a normálne sa diskutuje. 

 

Ak majú modi chuť, môžu to tu premenovať trebárs na "Diskusia o nemeckých hodinárskych firmách" alebo niečo iné, viac vhodnejšie...ale prečo by sa to malo uzamykať a pod? Keď niekto pri čítaní tohto vlákna potrebuje utišujúci prostriedok a nechce svoj pomyselný rebríček postnúť alebo ho nemá, nech sa páči - nech nečíta, alebo nech si zoženie Valium.

 

F.

Plne s Tebou súhlasím. V prvom rade pochvala za to, že si vôbec toto vlákno otvoril. Ja po tom, ako skončila diskusia v Stowa vlákne som na to ani nemal chuť. Veď tu naozaj nemôžeme zostaviť presný rebríček. Ale rozdeliť ich aspoň do 4-5 skupín, v ktorých sa nachádzajú značky s podobnými charakteristikami by sa hádam dalo. Či nie ?  Ak by sme ku každej značke vždy uviedli zopár plusov aj mínusov, ktoré ju charakterizujú, bol by to celkom fajn zoznam. A možno by to pomohlo aj s jej zadelením do toho nešťastného "rebríčka". Rozumiem, že každý tu má svojich favoritov a naopak niektorých výrobcov nemusí. To ale nemá byť dôvod, aby sme sa tu vzájomne napádali. Urobme prehľad nemeckých značiek, kde bude jasné, kto patrí do skupiny Top, kto patrí do dobrého priemeru a pod.Proste základné rozdelenie.

A ako hodnotíte UTS ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alesi, nepochybuju, ze pouzdra udelat umi. Ale proc by to delali, kdyz v Glashuette i celem Nemecku je fura firem, ktere maji s hodinkovymi pouzdry spoustu zkusenosti. Napriklad ani GO si nedela pouzdra...

<br /><br /><br />Já to vnimam tak, ze hodinarska firma, ktere si neumi vyrobit ani pouzdro, nemuze byt proste na trojce. Ale takto to vnimam ja. Navic, jejich kalibry, nejsou uplne az tak jejich od zakladu.<br />Ne proste nomos ne, ten je kope ligu s Muhle a technicky je pod Sinn a Damasko.<br />

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Německu je fakt hooodně moc firem ale já bych mezi nejlepší 3 zařadil snad jen A. Lange & Söhne,Glashütte Original a Lang & Heyne..... dělají jen své kvalitní nadupané kalibry a cena když neberu v potaz nejlevnější GO tak je spíš k milionu a víš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto je typická diskuse kde můžeme zažít nějakou pěknou válku, emoce, plné nasazení a nakonec uražené reakce. Takže neberme to moc vážně a diskutujme :) Mimochodem nevím kde soudruzi z PR oddělení Junghansu udělali chybu, že se ocitli v pomyslném žebříčku na 7. místě a ještě ke všemu společně s Junkersy a Zeppeliny. :) Nevím jestli se dá srovnávat masová produkce postavená na ruských strojcích s malosériovou výrobou postavenou na Etách a Soprodech (Junghans) a kompletně ruční práce s in-house strojkem (Erhard Junghans).

 

Je pro představu co vlastně jsou Junghansy za hodinky a ještě odkaz na přehled kolekce dceřiné značky Erhard Junghans.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...