Přejít na obsah

(Pomyselny)rebricek nemeckych hodinarskych znaciek


F.B.

Doporučené příspěvky

To je prave to. Ty porovnavas kvalitu hodinek (a je to pro tebe zakladni velicina) a ja zase znacky/vyrobce jako celek. Shodnout se nemusime a diskuse me bavi.

 

Jasne, pokud u tebe hraje jednu ze zasadnich roli historie, pocet prodanych kusu, tak tezko argumentovat. Pri posuzovani kvality hodinek na toto ja absolutne neberu ohled a uprimne, co se historie tyce, Nomos neni Rolex, nebo Seiko, takze tady by me to pri vyberu nijak neovlivnilo.

Pro me je Damasko jak technicky, tak technologicky svetelne roky pred Nomos a na to slysim zase ja. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Říkal jsem si, že už tu dlouho nebyl Damasko flame :D

 

Žebříčky jsou zábava. Na prvním místě je určitě neohroženě Lange, na druhém stejně neohroženě GO. Jen si jako shag nemyslím, že je mezi nimi těsná mezera. Podle mě je tam docela velká díra... Dál už je to bitka, v podstatě hospodská rvačka, kde záleží, kdo co preferuje. On by totiž na tom třetím místě mohl klidně být Lang & Heyne, problém ale je, že běžný chronomagor si na ně nevzpomene... Fórum je veřejné a každý má právo vyjádřit svůj názor, ale chtělo by to trochu víc erudice nebo alespoň před napsáním příspěvku trochu zapřemýšlet a vyhledat si info na netu. Pak by tu totiž v té záplavě kvalitních německých značek nemohlo vůbec nikoho napadnout zmínit Zeppelin nebo Junkers (při vší úctě k jejich zdejším majitelům).

 

btw, co se týče Dornblüth, in-house už mají. A i ty jejich předchozí kreace bych řadil vysoko, z toho Unitasu tam toho totiž moc nezbylo. Ale postavit to třeba vedle Nomosu? Těžko říct...

Upraveno uživatelem Chumpus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

instant: Ano máš pravdu GS kalibr od Seika je základem současných kalibrů Junghans, myslel jsem si, že je to dostatečně známý fakt, i já jsem o tom psal cca před rokem ve vlákně o Erhard Junghans Creator http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/53267-erhard-junghans-creator/ . Jak vidím mýlil jsem se a za to se omlouvám.

 

Když v letech 2008/2009 Junghans oživoval značku Erhard Junghans hledal nějaký vhodný kalibr pro tuto řekněme prémiovou třídu hodinek a přestože Junghans má historicky celou řadu vlastních mechanickcýh strojků, tak žádný z nich nevyhovoval požadavkům, které na nový strojek měli. Předpokládám, že bylo výhodnější najít nějaký vhodný existující strojek než přepracovávat vlastní staré strojky a tak firma Junghans zakoupila licenci na strojek Seiko. Není to tedy tak, že by Seiko Junghansu dodávalo přímo strojky, ale Junghans má zakoupenou licenci a strojky si sám vyrábí. Původně to byl kalibr J325 v obdélníkové zástavbě, z něho byl odvozen kalibr J330 v zástavbě pro kulatá pouzdra. Těmi byly osazovány první hodinky Erhard Junghans před pěti lety. V současnosti je to kalibr J890 (chronograf) a z něj odvozené kalibry J830 (automat) a J830.5 (rezerva nátahu), ty jsou už pouze postavené na základě původních licencovaných strojků Seiko.

 

Ve vývoji jsou další verze kalibrů Junghans s novými komplikacemi a nástavbami, které si Junghans vyvíjí zcela sám, i když tam pořád základ v podobě Seiko kalibru je. Nevím jestli je to "sójová omáčka", ale je to stejná cesta jakou jdou i jiné velmi vážené německé značky.

 

Chumpus: Lang & Heyne, já věděl, že jsem na někoho zapomněl. Nádherné stroje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

instant: Ano máš pravdu GS kalibr od Seika je základem současných kalibrů Junghans, myslel jsem si, že je to dostatečně známý fakt, i já jsem o tom psal cca před rokem ve vlákně o Erhard Junghans Creator http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/53267-erhard-junghans-creator/ . Jak vidím mýlil jsem se a za to se omlouvám.

 

Ve vývoji jsou další verze kalibrů Junghans s novými komplikacemi a nástavbami, které si Junghans vyvíjí zcela sám, i když tam pořád základ v podobě Seiko kalibru je. Nevím jestli je to "sójová omáčka", ale je to stejná cesta jakou jdou i jiné velmi vážené německé značky.

 

... keby len nemecke :) ale tak urcite radsej licencne GS ako ETA, to je fakt. (Osobne by som si vsadil ze napr. pruzinky beru od Seika celkom bez hanby, robi to tak polovica svajciarskych vyrobcov tak je to fuk.)

 

kazdopadne na prestizi hodinkoveho vyrobcu je licencny kaliber showstopper pre vstup do top level klubu. Tie najprestiznejsie znacky by to neakceptovali ani ako docasne riesenie. To sa proste nemoze nikdy stat. Pokial sa bavime o rebricku znaciek, tj. komplexne, tak tam su kriteria tak narocne, ze debata je vlastne zbytocna. Bud mas zuby, alebo oriesky. Lange ma vsetko.

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz tak zkonsoliduju svuj osobni pohled, tak dostanu toto:

 

1. Lange a dcery

2. GO

3. Nomos

4. Sinn

5. Damasko

ostatni

 

No, v zásadě já osobně mohu souhlasit, spíš bych ještě rozvinul kolonku ostatní, kde podle mne naprosto nezaslouženě zůstaly značky svým věhlasem a prestiží i kolekcí vysoko, případně třeba těsně, ale bezpečně, nad damaskem : tutima, wempe, muehle, např. a to nemluvím o nezávislých na koleně malovýrobcích schauer,  dornblueth, ten s takovým českým jménem :) , nebo ten z Hamburku, jejichž jména mi vypadla... ještě mne napadá nějaká docela nová firma snad od G.... myslím, že ta je někde těsně pod Dlouhým a synem..... :D dobrá tlachanice, taky mne to baví, jen kdybych si to vše za ta léta na chrnmg lépe pamatoval ......

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, v zásadě já osobně mohu souhlasit, spíš bych ještě rozvinul kolonku ostatní, kde podle mne naprosto nezaslouženě zůstaly značky svým věhlasem a prestiží i kolekcí vysoko, případně třeba těsně, ale bezpečně, nad damaskem : tutima, wempe, muehle, např. a to nemluvím o nezávislých na koleně malovýrobcích schauer,  dornblueth, ten s takovým českým jménem :) , nebo ten z Hamburku, jejichž jména mi vypadla... ještě mne napadá nějaká docela nová firma snad od G.... myslím, že ta je někde těsně pod Dlouhým a synem..... :D dobrá tlachanice, taky mne to baví, jen kdybych si to vše za ta léta na chrnmg lépe pamatoval ......

Tak teraz naseres technologicku jednotku... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tezí "pouzdro půlka hodinek" nesouhlasím, spousta skvělých hodinářů si nechává pouzdra vyrábět. To platí jen pro Damasko (fans) :D .

 

Ty Wempe bych neodepisoval, léta provozují hodinářskou partu v Hamburku, co dělá velký námořní chronometry a další námořní přístroje. Taky sami vyráběli pilotky, že jo. Ten jejich nový ručně natahovaný stroj ve dvou variantách (kulatý a soudek) vypadá dobře. Plus mají tu krásnou certifikační stanici v bývalý observatoři.

 

Pak ještě ty firmy, co si Cigi nepamatuje, Hentschel z Hamburku a Moritz Grossmann z Glasshutte, jsou dost dobrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předně říkám, že je mi Damasko velmi sympatické, ale ... ale jak můžete stavět vysoko firmu, která sice dělá kde co, ale není schopna zákazníkovi nabídnout tah ke svým hodinkám. To je trochu úlet, vzhledem k tomu, že dělají zejména tool hodinky, žádné oblekovky. Je úplně jedno, jestli by ho dělali sami nebo si zadávali. Prostě nic takového zákazníkovi nenabízí a to je pro mě větší hřích než jestli dělají 50% věcí inhouse místo 100%. To je totiž hned znát, narozdíl od systému regulace, těsnění, spešl korunek atd. Jasně, pokud někdo tahy nemusí, není problém, ale myslím si, že je daleko víc lidí, kteří by tah vyměnili za polovinu jejich fíčur.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si rikal, ze mi ty strojky neco pripominaj :)... to je teda narez. Ale vlastne proc ne, Seiko je co do vyroby strojku (nemyslim primarne objem ) na svetove spicce. Jeste utrousim poznamku k mym oblibenym Nomosum. Zas tak mala ta firma uz neni. Za 20 let vybudovali sirokou modelovou radu a nemalo vlastnich strojku (in-house vykryva celou produkci) a hlavne si vydobyli jasne misto v hodinarskem svete. Ja bych je klidne (i kdyz s odstupem) za GO na treti pricce nechal. Vsechny Wempe, Sinny, Hanharty a v novem svetle i Junghansy nechavaji za sebou. Damasko jsou dobri, ale s manufakturni vyrobou strojku prakticky stale zacinaji a spickova technologie pouzder znacku nedela. Naslapnuto maji skvele, ale patri az za Nomos a Sinn.

 

Kdyz tak zkonsoliduju svuj osobni pohled, tak dostanu toto:

 

1. Lange a dcery

2. GO

3. Nomos

4. Sinn

5. Damasko

ostatni

 

...za Langove dcerky palec nahore !!! :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diskusia v tomto vlakne zacala naozaj silnymi emociami... Potom sa upokojila a nabrala viac racionalny charakter. Ale aj tak to chce dat si panaka a pozriet sa s nadhladom na celu vec. Kazdopadne mat hodinky Made in Germany je samo o sebe velmi chvalyhodne a treba byt na to hrdy. Bez ohladu na konkretnu znacku.

Nie kazdemu je dopriate mat Lange&Soehne alebo Glashutte Original. Za nimi je potom uz vsetko jedno. Howgh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tezí "pouzdro půlka hodinek" nesouhlasím, spousta skvělých hodinářů si nechává pouzdra vyrábět. To platí jen pro Damasko (fans) :D .

 

Ty Wempe bych neodepisoval, léta provozují hodinářskou partu v Hamburku, co dělá velký námořní chronometry a další námořní přístroje. Taky sami vyráběli pilotky, že jo. Ten jejich nový ručně natahovaný stroj ve dvou variantách (kulatý a soudek) vypadá dobře. Plus mají tu krásnou certifikační stanici v bývalý observatoři.

 

Pak ještě ty firmy, co si Cigi nepamatuje, Hentschel z Hamburku a Moritz Grossmann z Glasshutte, jsou dost dobrý.

 

Díky, Viktore

 

Ještě ten s tím českým jménem - Volker Vyskocil :)  dostudoval jsem to.

 

Myslím čeče, že jsme někde jinde, než metalurgicko-technologická sekce, kterou hodinky, co se nechaj použít i jinak, než na leptání louhem, máčení v mořské vodě, cyklické abrazi,  mrznutí a vaření v hrnci a jinému testování deklarovaných vlastností svých pouzder, vůbec nezajímaj :D To se to pak těžko diskutuje, když my chceme hodinky nosit na ruce mezi lidi.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tady souhladim s Aldou. V dobe, kdy vetsina existujicich firem proste jen kupuje hotove strojky od Ety, Sellity a Seika, musi pouzdro a schopnost ho vyrobit a schopnost ho vyrobit dobre a schopnost ho vyrobit pekne, hrat vyznamnou roli v posuzovani kvality firmy, protozr proste to je casto to jedine, co delaji, kor pri snaze o nejakou klasifikaci. A vubec nejde o leptani louhem a vareni v hrnci. Stejne jsko u inhazu se neposuzuje jen schopnost ukazat cas a datum.<br />

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kuwa Aldo nes.r s technologickou jedničkou. Co jsem je zkusil v chronoshopu, nemůžu je vytlačit z hlavy. A to zrovna moje Ux nejsou žádná technologická dvojka:-)

Ještě že nemám prachy a doma bych to neukecal:-)

 

PS: do žebříčku se nezapojuji, bo na to mám malé znalosti. Pro mě je jednička sinn a jednička a půl Damasko. (sinn vyhrálo jen proto že je mám:-))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aldo, tobě to asi přijde blbé kecání, ale pomysli, že třeba jsou to jen argumenty, kterým ty dosud  nerozumíš, neoslovují tě, nevíš o nich, zatím jsi je nezaregistroval, nepovšiml si jich - to ovšem neznamená, že neexistují. :D Stejně jako ony špičkové manufaktury, které prostě nezahrnujete do seznamu.

 

Ostatně hasňa o tom taky píše. S pouzdry souhlasím, je to pochopitelně důležitá součást hodinek, vo tom žádná, ale ne víc, ani míň, než součásti ostatní. Když se někdo soustředí na materiál a metalurgické úpravy a dosáhne v tom podle vlastního názoru nadprůměrné úrovně, a zanedbá zbytek, stejně nevyrobí dobrý hodinky, leda do hrnce s louhem. Už kapíto ???

 

Ale klidně si je v tom hrnci louhu vařte a který zreznou poslední, budou přeci jednička :D No to dá rozum.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...