Přejít na obsah

Nové hodinky - rada


Doporučené příspěvky

Zdravím. Som tu nový a nie veľmi znalý problematiky hodiniek. Asi 6 rokov nosim hodinky Rotax, ale chcel by som konecne nieco lepšie. Do očí mi udreli tieto hodinky Vostok Europe http://www.mojehodinky.sk/hodinky/sk/Vostok-Europe-Ekranoplan-Chrono-OS2B-5469161#.Uiml2n-s9kQ

Oplatí sa za nich vysoliť takú sumu? Respektíve majúp vôbec takú hodnotu? Lebo sám neviem čo je na nich také drahé :) Ale tá modrá a dizajn mi akosi učarovali :)

Dakujem za pomoc :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chronograf nie je podmienkou... Pacil sa mi ich dizajn. Preco nie vostok?

 

Najprv sa tu poobzeraj, počítaj si. Občas takéto lásky na prvý pohľad pri hodinkách rýchlo vyprchajú.

Čo sa týka tých tebou vybraných, nie je tam dobrý pomer cena/výkon. Za tie peniaze vieš nakúpiť lepšie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne naopak prislo fajn, ze Vostoky su ruske hodinky. Menej prijemne bolo zistene, ze su tusim Lotyske, tym sa z nich vyparila taka ta exotika  :thumbsdown_anim:

 

Kazdopadne, ked chces lepsie a kvalitnejsie hodinky, skus sa poobzerat inde. Tieto su take prvoplanove vzplanutie, ktore som mal aj ja. Vychadza z toho, ze su uz skoro v kazdom beznom hodinarstve a maju taky  :toot: dizajn. Spracovanie je priemerne a remienok vyslovene slaby. Co sa tyka baterkoveho strojceka, tak dat 400 eur je vela. Pri mechanike zase dostanes nic moc strojcek vzhladom na to, ze by si mohol mat uz original svajciarsky. Urci si priority /zameranie, velkost, material.../ a potom ti budeme moct lepsie poradit. 400 eur je limit na dobre hodinky, z vacsich rozmerov napriklad pilotky Steiny, z mensich napr. Seiko Alpinist, popripade mozes kupit uz pouzite a zase budes mat sirsi zaber, Vostoky tu zozenies aj za 150 eur. Ako ti radi kolega, popozeraj sa tu a zacni si pomaly vyberat. Keby si kupil Vostoky dnes, zajtra by ta to mohlo mrziet. Uzivaj si vyber, je to prijemna starost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

citam fora uz asi tri tyzdne :) praveomto mi ide - preco su tak drahe. Na toptime som pozeral a nic v tejto cenovej relacii ma neuputalo :(

Ked si potrpis skor na komplikovany dizajn, tak skus pozriet tu:

 

http://www.creationwatches.com/products/citizen-watches-140/

 

Kupoval som tam uz trojo hodiniek a vzdy vsetko v poriadku.

 

 

Popripade moj favorit su tieto:

 

http://www.creationwatches.com/products/seiko-chronograph-watches-63/seiko-solar-chronograph-divers-ssc017p1-ssc017p-ssc017-mens-watch-3206.html

 

Dlho som nad nimi uvazoval. Casom mozes prehodit na gumu a budes mat zas ine hodinky.

Upraveno uživatelem StefanM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie je jednoduché niečo rozumné poradiť, keď nie sú vstupy. Dal si model, ktorý sa ti páči, predpokladám, že u väčšiny osadenstva nevzbudil väčšiu emóciu, než pocit nutnosti kliknúť myšou na tlačidlo Back. Chcelo by to špecifikovať, čo hľadáš. Quartz? Automat? Športové? S chronografom? Spoločenskejšie? Veľké? Malé? Modré? Zlaté? S tríciom?... Potom sa dá odpichnúť.

 

Inak v tomto príspevku bude kus pravdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skor nieco zaujímavé, spolocenské (k obleku), modra mi ucarovala, mozu byt quartz (ale aj automat). Cena cca 400 eur

Tak Vostoky rozhodne nie su k obleku. Do obleku potrebujes nizsie a obvykle aj mensi priemer/aby sa ti zmestili pod koselu a nevyhrnali sako aj koselu/. Aky mas obvod zapastia? 

 

co tieto? http://toptime.eu/Hodinky/ARCHIMEDE/Klassik/Klassik-42-Automatic/ARCHIMEDE-Klassik-42-automatic-modry-cifernik-rozne-remienky.html

 

rozmerom su na hrane spolocenskych a mozes ich nosit aj k menej formalnemu obleceniu. A su modre :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsi vysazenej na modrej cifr, jako hezký univerzální hodinky použitelný i k obleku mě napadaj třeba krásný automaty Orient Star WZ0031DV. Ovšem sehnat je a nějakým způsobem je dostat do Evropy asi nebude úplně jednoduchý, stejně jako u různejch modrejch automatů Seiko (SARB009, SARB045).

 

wz0031dv-2.jpg

8600309745_40c0699143_c.jpg

 

Quartzová varianta za zlomkovou cenu jsou třeba Seiko SGEG03...

6pbcUl.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...