Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Zdravím vespolek.

Za ty roky co jsem tady jsou to mé první "Radiohodinky". Po těch všech mechanikách a snad jednomu quartzu jsem chtěl vyzkoušet nové technologie(Radio contorolled,Eco Drive).

Vybíral jsem u Citizenu a jasná volba padla na tyto Cébéčka.Rozhodovala přehlednost a jednoduchost.

 

Zde par dnešních foto.

post-8590-0-52532900-1378553996_thumb.jpg

post-8590-0-15529300-1378554001_thumb.jpg

post-8590-0-34481400-1378554008_thumb.jpg

Upraveno uživatelem vraby
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mel kdysi Nighthawky Eco,pamatuju,jak me fascinovalo,kdyz byly schovany pod rukavem,jak pri jeho vyhrnuti ty rucky dotahly zpozdeni,byl jsem z toho uplne vedle:-)Vymamil jsem je od kamarada,kterej si je pred X lety koupil ve statech za peknej ranec,staly ho tehdy snad 1500babek...pekny to mas,ta modra lumi je skvela,presnost bude urcite bezkonkurencni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mel kdysi Nighthawky Eco,pamatuju,jak me fascinovalo,kdyz byly schovany pod rukavem,jak pri jeho vyhrnuti ty rucky dotahly zpozdeni,byl jsem z toho uplne vedle:-)Vymamil jsem je od kamarada,kterej si je pred X lety koupil ve statech za peknej ranec,staly ho tehdy snad 1500babek...pekny to mas,ta modra lumi je skvela,presnost bude urcite bezkonkurencni.

Na jakym principu fungovaly?Je vidět,jak jde vše kupředu,to se dnes nestane.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele,ja uz si fakt nepamatuju ten model,neco staryho,asi bych vygooglil,ale vim,ze kdyz byly na prirozenym svetle,sly jako klasicky quartzky,ale pak,kdyz jsem na ne mrknul po vyhrnuti,treba dve vteriny staly,myslel jsem,ze jsou kaput,takhle parkrat po sobe,tak jsem volal tomu kamosovi a on mi to vysvetlil tak,ze vlastne ve tme setri energii a po opetovnym vystaveni na svetlo ji dozenou:-)Fakt to takhle fungovalo!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

standardní eco-drive princip s power-savingem, při malém napětí se ručky zastaví, ale vnitřní čas jde stále dál. Po vystavení dostatečnému množství světla se to opět zesynchronizuje. Stává se to většinou při poklesu napětícca  pod 2/3 celkové kapacity akumulátoru. Měl jsem to již na Citizen Solar z roku 1990. Než ovšem toto nastalo, byl jsem upozorněn krokem vteřinovky nejdříve po 2 a pak po 4 sec

Upraveno uživatelem Frostie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele,ja uz si fakt nepamatuju ten model,neco staryho,asi bych vygooglil,ale vim,ze kdyz byly na prirozenym svetle,sly jako klasicky quartzky,ale pak,kdyz jsem na ne mrknul po vyhrnuti,treba dve vteriny staly,myslel jsem,ze jsou kaput,takhle parkrat po sobe,tak jsem volal tomu kamosovi a on mi to vysvetlil tak,ze vlastne ve tme setri energii a po opetovnym vystaveni na svetlo ji dozenou:-)Fakt to takhle fungovalo!

Ale ano,proč ne,zřejmě tenkrát ještě neměli domakanou kapacitu energie jako v posledních letech.Normálně pod rukávem upadly do režimu spánku z důvodu šetření energií a pak to hned dohnaly.Ptal jsem se proto, že by mě zajímalo,jestli některý modely to dělají ještě dnes.Osobně jsem vystřídal za poslední 4 roky tři modely solár/radio od Citizenu i Casia a ani jedny mi to nedělaly.V noci by mě to asi nepotěšilo.Ale matně si vzpomínám,že se mi po delším pobytu ve tmě zastavila vteřinovka.Jinak toto může nastat při nedostatečné zásobě energie,kdy skáče vteřinka po 2 sekundách nebo opravdu delšímu nevystavení světlu.Mně se to nestalo.Tak se zakladateli vlákna omlouvám za mírné odbočení,nebotˇ vše kolem Eco se tu probíralo snad milionkrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pohodě,jen diskutujte. Trochu jsem měl vítr z nastavení,ale 20 min. stačilo a snad jsem to pochopil. ON-OF okénko nastavení čas pásma,ale potřeboval bych dovysvětlit ON-RX-NO. On-nabito No- slabě nabito Rx-signál ?. Díky

Není tam On ale OK,s nabíjením to nemá nic společného,je to jen k radiocontrolu.Rx je připojení k vysilači,Ok nebo No znamená úspěšnost poslední relace spojení s vysilačem.Stav nabití je pravděpodobně indikován pouze skoky vteřinovky po dvou místo po jedné.Tenhle model jsem v ruce neměl,ale obecně to takto platí.Taktéž při nastavení ručně na Rx je možnost okamžitého spojení s vysilačem bez čekání na nastavenou dobu automat. spojení.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám tenhle systém rád a vůbec jim neva,když dostanou trochu zabrat,beru je jako ideální doplněk k mechanice,prostě ležej a čekaj,vždy přesný čas,datum,žádná honˇka s baterkou,stále a okamžitě k dispozici.A cenově žádný řachy.

Jojo něco takové jsem prostě potřeboval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak som sa inspiroval a tiez ich mam uz doma. Slusne hodinky za tie prachy. Tiez som nepozoroval zastavovanie v tme alebo nebodaj pod rukavom, ten akumulator to asi v pohode cez noc utiahne.

V navode sa akurat pise ze ak rucicka skace po 2 sekundach tak su vybite, mne ale neskakala ani po vybaleni z krabice a tot am boli pekne zabalene v tme peknych par dni ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...