Přejít na obsah

Rolex na kůži - byl by zájem?


m.n.

Doporučené příspěvky

Na rolexforums.com se vyskytuje uživatel "etur", který začal pro členy fóra vyrábět koncové dílky "tahu", aby při osazení koženým řemenem nevznikla mezi pouzdrem a řemenem nevzhledná mezera. Bohužel tento člověk absolutně nereaguje na maily ani soukromé zprávy, já už ho bombarduji cca půl roku, ostatní mají stejnou zkušenost, asi mu to přerostlo přes hlavu. Nicméně, nedávno se objevil jiný člen, "smartyjones18", který pokračuje Eugenových stopách a tak se ptám:

 

Neuděláme nějakou hromadnou objednávku pro česko? Případně není tady nějaký šikovný frézkař/soustružník/CNCčkář, nebo já nevím, kdo je na to potřeba, který by nám to uměl taky vyrobit?

 

Pár fotek na ukázku, s dovolením vypůjčeno z rolexforum.com:

 

859457d1351303452-leather-rolex-not-comm

 

gmt2_zps0651a472.jpg

 

5_zpsd898087e.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak toto je riadny hnus. Keby to bolo dobre (pekne a praticke), tak by v Rolexe sami vyrabali a predavali za rolex cenu. Dobrovolne si degradovat Rolexy na uroven fake-ov, neblaznite. 

 

mozna by pomohlo, kdyby sis prosel mistni forum predtim, nez budes vynaset sve unahlenene odsuzujici soudy. tyto endlinks ma rolex uz nejaky cas na svych DJstech a letos na baselu uvedli day-date radu, ktera je ma taky.

 

http://www.rolex.com/watches/datejust-36/m116185bbr-0008.html

http://www.rolex.com/watches/baselworld-2013/new-day-date.html

 

podle me je to uplne ok, jen na keramikach mi zkratka remen nesedi vubec a endlinks tomu nepomuzou.

Upraveno uživatelem IzTaPa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A na Daytonách ho mají už dva roky...na těch subech vypadá řemen nějak moc úzkej, možná by pomohlo, kdyby byl širokej až přez nožičky, obecně ale kůže+sportovní R spíš ne-e, ikdyž ten endlink to posouvá k použitelnosti dost blízko...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to nakonec začínám řešit na vlastní pěst, než to řešit s nekomunikujícím Eugenem nebo nováčkem "smartyjones", od kterého to prostě zatím není ono. Možná zkusím vymyslet i ten bazmek na všití do řemenu pro "lib"a, budu průběžně dávat vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to nakonec začínám řešit na vlastní pěst, než to řešit s nekomunikujícím Eugenem nebo nováčkem "smartyjones", od kterého to prostě zatím není ono. Možná zkusím vymyslet i ten bazmek na všití do řemenu pro "lib"a, budu průběžně dávat vědět.

Jestli by nahodou nebyla cesta přes HIRSCH Leonardo:

Koupit Leonardo, vypreparovat z toho ten 'bazmek' a ten pak vsit do lepsiho remene na miru. Z tech Leonardu se mi nejak nic nechce libit.

Az se budu nekdy nudit, zkusim asi aspon ten prvni krok.

 

Odkazy:

http://www.watch-band-center.com/shop_cfg/watchstrap/Leonardo-P1.jpg

http://www.watch-band-center.com/shop2/index.php?user=watchstrap&weiteres=13

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja radsi bez (hlavne diky tomu bazmeku, co trci z pouzdra)

: "Bazmek - slovo maďarského původu, které ve spojení se slovenským přímo ukazovacím zájmenem hen ten oný může znamenat cokoli od vrhové pojistky ručního granátu až po oděvní spínátko".

To slovo znamená jebať. Výtečnej výraz je bazmek kecske - pojeb kozu.

Věc se má tak, že bazmek (maďarsky spíše bazmeg) je v doslovním překladu spíše jako "posoulož to", takže výzva směrem k jinému, aby to udělal. Obvykle se používá buď jako zvolání ve smyslu "no a je to v prdeli" a nebo jako podstatné jméno na označení nějaké věci, kterou neumíme nebo nechceme popsat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli by nahodou nebyla cesta přes HIRSCH Leonardo:

Koupit Leonardo, vypreparovat z toho ten 'bazmek' a ten pak vsit do lepsiho remene na miru. Z tech Leonardu se mi nejak nic nechce libit.

Az se budu nekdy nudit, zkusim asi aspon ten prvni krok.

 

Odkazy:

http://www.watch-band-center.com/shop_cfg/watchstrap/Leonardo-P1.jpg

http://www.watch-band-center.com/shop2/index.php?user=watchstrap&weiteres=13

Po kolekci Leonardo jsem pokukoval již u Omeg, ale taky jsem si nějak nemohl vybrat.... jinak kdyby tu koncovku opravdu dokázal někdo udělat, tak bych do toho asi šel taky, sice mám Milgaussy jenom chvilku ale nějaká oranžově prošívaná kůže od Ondry by jim podle mě slušela, jen se bojím, že se nikdy nepovede, aby řemen opravdu krásně kopíroval pouzdro a nožky...líbí se mi i myšlenka těch koncových článků, naživo jsem je viděl u Stratosů od Zenithu a vypadá to skvěle...proč jen je Rolex nenabízí ke všem modelům

27.00.2218.714-rubber-1.jpg

Upraveno uživatelem sashator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z mé strany to nebude asi žádná rychlovka, přeci jen až tak to nepotřebuji, abych to zadával firmě, aby mi to udělala do týdne a já za to vyplajzl třeba dvacku, což by klidně mohlo tak být, když se musí programovat CNC, kótovat atd., takže musím spoléhat na volný čas a dobrosrdečnost svých známých, kteří se v tom orientují a umí tyto věci.

 

Kdyby se mi povedlo z chlapů z rolexfóra vydyndat 3D model, který mají, tak by to mohlo zítra být, ale to těžko udělají, byli by sami proti sobě, takže musím začít opravdu na zelené louce.

 

Sehnal jsem si pár nákresů, které se povalovaly po amerických fórech a ty jsem dnes zanesl svému kamarádovi, který vyrábí na CNCčkách například součástky pro Airbus A380 a říkal, že to zkusí okótovat podle těch 2D nákresů v jpeg formátu a budem zkoušet.

 

Problém je, že mám tady k dispozici pouze GMT2C, takže pokud by byl zájem i o další modely, museli byste asi časem přidat ruku k dílu a poslat mi třeba ty koncové dílky tahu, abychom to mohli podle toho upravit.

 

Pokud by se nám to skutečně podařilo vyrobit, myslím, že by pak nebyl asi ani problém vymyslet ten bazmek na všití do řemenu. Když tak nad tím laicky přemýšlím, tak by v podstatě stačilo ten bazmek zmenšit ve všech rozměrech o tloušťku kůže a mělo by to krásně pasovat. Musím se spojit s panem Šímou, jestli je má představa správná.

 

Takže tolik pro dnešní den... :)

Upraveno uživatelem m.n.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem na jednom 3D fóru našel člověka, který docela hezky vymodeloval Daytony a věřím, že jeho model by mi pomohl se trochu odpíchnout. Existují i nějaké placené databáze 3d modelů, kde jsou i rolády, ale z 99% se jedná o naprosté šílenosti úplně mimo reálná měřítka, navíc za nekřesťanské prachy, takže jsem napsal tomuto chlapíkovi a budu doufat, že bude vůči nám solidární a pošle mi ten vymodelovaný endlink, který bychom pak jen upravili pro kožený řemen.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...