Přejít na obsah

Výstava Hodiny a klenoty Holešovice


kubson

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 111
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak jsem byl včera od 16h do konce.

 

Pro mě rozhodně sklamani všechno za sklem a jediné hodinky co jsem mohl vzít na ruku byly Eposy.

 

Koupil jsem alespoň 2x ZRC řemen. Rozhodně příjemný nákup. 2 řemeny 10% dolu.

 

Velké zklamání pro mě byl Mavex. Chtěl jsem sadu nářadí za kterou chtěli 1200. Po půl hodině jsem se pro ni vrátil s tím ze si vemu 2ks.

Paní mi pak řekla že jseste DPH. Co že??? To to nemůže říct rovnou.

 

Takže na výstavě bez slevy!

Zboží mi ani nechtěla vyndat z vizriny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na výstavě jsem se byl také podívat a bylo vidět, že je to především zaměřeno na fashion značky a lidi, co hodinkám tolik nerozumí a jde jim hlavně o to, aby se to blýskalo a mělo to všechny různé super-ultra komplikace.

 

Vyzdvihnu však 2 věci, které mi udělaly radost.

1) PRIM

Měli moc hezkou expozici historie značky, kde byla zastoupena velká část jejich historické i současné produkce. Nejen modelů, ale i strojků. Naživo mne, bohužel, trochu zklamala limitka Tobruk, ale třeba taková Hiroshima byla zajímavý počin - snad jen mohlo být doplněno zrcátko na prohlédnutí dekorovaného strojku.

Lidé od PRIMu byli moc milí a dalo se s nimi i příjemně popovídat. Ať už o historii, nebo možnosti personalizace hodinek na míru a dokonce i ví o existenci a fungování Chronomagu. Zde je to z velké části i zásluhou finance. :)

 

2) Anketa Hodinky roku 2015

Příjemným zpestřením byla část věnovaná anketě Hodinky roku 2015, kde se oko chronomagora mohlo nabažit překrásnými strojky z několika zajímavých kategorií.

 

Z kategorie skeleton mne zaujaly především Roger Dubuis a Piagety:

post-36105-0-57864200-1443439908_thumb.jpg

 

post-36105-0-24694700-1443439898_thumb.jpg

 

Kategorie Certifikovaný chronometr a chronograph a Panerai Flyback:

post-36105-0-18616700-1443440035_thumb.jpg

 

Velice vydařená sestava byla k vidění v kategorii Věčný kalendář:

Vacheron Constantin

post-36105-0-64264200-1443440164_thumb.jpg

 

Tenoučké JLC

post-36105-0-27695100-1443440222_thumb.jpg

 

Nebo naopak hodně vysoké IWC Portuguese

post-36105-0-35951100-1443440286_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Locky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dále pak v kategorii Tourbillon excelentní JLC:

post-36105-0-05762400-1443440458_thumb.jpg

 

Mno a kategorie Měsíční fáze:

Maurice LaCroix s modifikovanou Etoou 2824

(starší model prodává foldes)

post-36105-0-48536300-1443440544_thumb.jpg

 

A pro mne asi nejhezčí model z vystavených kousků...

JLC s nádherně meteoritovo-perleťovým ciferníkem

post-36105-0-55302700-1443440644_thumb.jpg

 

Omlouvám se, za nic moc extra fotky, ale mobilem jsem narychlo nic lepšího nevyplodil. Obzvláště u posledního kousku je to škoda, ale určitě pokud budete mít možnost, tak mohu doporučit k osobnímu prohlédnutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Locky to pěkně shrnul. Expozici Primu také moc chválím. Také se mi líbila expozice firmy Prokop a Brož, kde měli vystavené prakticky vše, co jsem do té doby viděl maximálně tak v nějakém časopise. Bylo tam však i pár modelů, které jsem do té doby neznal. příjemné také bylo zastavení ve stánku časopisu Hodinky a šperky u manželů Sirotových. Jinak z hodinek mimo kategorii fashion bylo možné vyzkoušet snad jen Eposy. Zbytek jsem vnímal podobně, jako napsal Locky. Zajímavá byla také expzice firmy Mavex a ještě jim konkurenční firmy (jméno jsem zapomněl), ale jak už tu psal JKsro, vše bylo jen za sklem.

 

Druhá část výstavy byla spíš zaměřená na dámy. tajně jsem doufal, že bych u firem, co prezentovaly šperkovnice, narazil i na nějaké zajímavé hodinkovnice, ale bohužel..  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Milým překvapením pro mne byla německá manufaktura Lehmann. Půlhodinový pokec s Markusem, zakladatelem firmy, mne dost zaujal. Mluvili jsme o věcech, které v katalogu nevyčtete. Až překonám svoji lennost, asi o tom něco napíši.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milým překvapením pro mne byla německá manufaktura Lehmann. Půlhodinový pokec s Markusem, zakladatelem firmy, mne dost zaujal. Mluvili jsme o věcech, které v katalogu nevyčtete. Až překonám svoji lennost, asi o tom něco napíši.

Člověče, tebe bych na vazala netipoval ... tak držím palce, lenní pánové se v historii moc nadšeně k vyvázání leníků nestavěli :)

 

Na Lehmann report se moc těším.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...