Přejít na obsah

Jaká chrona (60. - 80. léta) máte právě na ruce?


VintageLover

Doporučené příspěvky

Nějakej majitel z Brna má Ford Capri 2600 RS originálně zrenovovany po zavodnikovi Dietru Qesterovi z Rakouska. Nádherný zvuk..

To je to auto na my fotce, jestlis myslel teda Dietra Glemsera :) . Je to replika, ne original auto. I do kopie Glemserova auta z r.1972 tomu hodne chybi, ale jede to pekne :)

Vice o tomto pripadu zde:

https://www.eurooldtimers.com/cze/historie-clanek/1176-ford-capri-rs-2600.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten Quester mi taky vrtal hlavou, přece jen když ho člověk vidí nebo viděl v plné jízdě s BMW, tak to Capri mi nejde do hlavy.Tak mi to nedalo ? tak jsem hledal v knihách o Brně, Grand Prix Brno, vydáno 1978, autor Z.Čížek. Quester s Fordy nic.

 

Trochu dnes již historických citací ze strany ze strany 162 zmíněné publikace.

 

*

 

?Vítěz evropského poháru cestovních vozů v letech 1968 a 1969 Rakušan Dieter Quester, pravidelný a dlouholetý účastník Grand Prix Brno, patřil vždy k aspirantům na absolutní vítězství, vždy mezi nejrychlejší a pokaždé bylo jeho jméno spojeno s vozy mnichovské továrny BMW. 

 

Narodil se v roce 1939, začal na motocyklu v silničních závodech i na ploché dráze, dělal automobilového kaskadéra, dvakrát byl mistrem Evropy motorových člunů, umí létat a zkusil závodit i na bobech. S automobily začal jako mnoho jiných na Porsche, který měl od Jochena Rindta. Po několika dalších Porsche, Abarthech a Alfách zůstal věrný BMW. Jezdil závody do vrchu i závody Formule 2. V roce 1975 se soustředil na cestovní vozy, na Mistrovství Evropy  a Mistrovství USA, kde úspěšně jezdil se Stuckem.

 

O tehdy novém Brněnském okruhu prohlásil - Je naprosto bezpečný a jezdecky velmi zajímavý, myslím, že okruh dává možnost  dosáhnout v průměru 200 km/h a že vyhovuje minimálně pro Formuli 2?.

 

*

 

Dvojnásobný vítěz Grand Prix Brno z let 1971 1972 a mistr Evropy cestovních vozů z roku 1971 Dieter Glemser začal jezdit na anglickém MG, poté Porsche, poté s Fordem. Největších úspěchů dosáhl s Fordem Capri v seriálu Mistrovství Evropy cestovních automobilů. Po nehodě v Macau, kdy jeho vůz dostal smyk a vjel do diváků, kde zabil jednoho chlapce, odešel definitivně ze závodní činnosti.

 

Obrázky z knihy a můj lístek z 5/6 1977 z Brněndkého závodu, jen za 20 korun.

 

 

post-18915-0-72791200-1583225316_thumb.jpg

post-18915-0-51416000-1583225365_thumb.jpg

post-18915-0-52980900-1583225397_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To: eloga: to jsme se na Okruhu museli vidět! Mám taky schovanou vstupenku na stejný závod, stála 30 Kč ( koupena na místě, ne v předprodeji). Ještě jsem dohledal originalni oficiální program Masarykova okruhu z 28.9. 1930. (za Kč 2) tenkrát jsem tam ještě ale nebyl. Z jedné strany je sešit programu český z druhé strany německý. Většina jezdců jela na Bugatti. Tak a teď už jenom o hodinkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hudson10

O hodinkách toho dne - měl jsem Primky Elegant, 66.3 Plaqué, Sunburst,  maturtiní dar od mámy. 

Takových podobných lístků mám ještě pár, tenhle speciálně je vojenská relikvie, proto byl v šuplíku v sešitě jízdních výkonů. No za 20, je to z dnešního pohledu naprosto zadara, ale pro silniční vojsko žádný problém. Z Jihlavy do Brna po tehdy ještě nedostavěné dálnici, s Tatrou 148. Kam se ztratila 3.rota?: Do Brna na auta. Byl to jiný svět. :cheers:

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem měl toho dne na ruce hodinky nové Ruhla se stopkami a měřil jsem prujezdne časy na jedno kolo. Koupil jsem je tenkrát v Zone (NDR) za 85 marek.Ohla se vterinovka velká ručička a hodinar potom naznal, že jsou neopravitelne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naposled  k závodnímu okruhu. Byl jsem připraven v roce 77, měl jsem vstupenku za 30 Kčs a hodinky ''Autavie'', u nichž se po pár minutách práce porvaly ručičky. Vteřinová ručička se omotala kolem minutové. Jak asi skončil tenkrát v roce 1930 československý závodník s číslem 44 ? Jak dopadla Tatra? Kdo vyhrál závod, to už nezjistím.

post-37823-0-86790900-1583339462_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Hudson10
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...