Přejít na obsah

Jaká chrona (60. - 80. léta) máte právě na ruce?


VintageLover

Doporučené příspěvky

U potápek s vyměněným těsněním ne. Ale u ostatních je určitě lepší se vyhýbat vodě. Záleží vždycky na tom, o jaký typ hodinek a s jakou vodotěsností se jedná. 

Znám pár jedinců, co chodí s Autaviema plavat. Každopádně už to jsou ty, co mají vodotěsnost 200m a odolné těsnění. Chce to nechat projít pořádnou tlakovou zkouškou a mít vyměněná všechna těsnění. 

Já bych se ale vodě vyhýbal. U vintage je nevýhoda, že se těžko shánějí díly a taková případná voda x rez ve stroji nebo na ručkách a číselníku....

Vintage potápky od Seika, Doxy apod., tak ty bych ale do vody bral. Obecně všechny hodinky se šroubovací korunkou. :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U potápek s vyměněným těsněním ne. Ale u ostatních je určitě lepší se vyhýbat vodě. Záleží vždycky na tom, o jaký typ hodinek a s jakou vodotěsností se jedná. 
Znám pár jedinců, co chodí s Autaviema plavat. Každopádně už to jsou ty, co mají vodotěsnost 200m a odolné těsnění. Chce to nechat projít pořádnou tlakovou zkouškou a mít vyměněná všechna těsnění. 
Já bych se ale vodě vyhýbal. U vintage je nevýhoda, že se těžko shánějí díly a taková případná voda x rez ve stroji nebo na ručkách a číselníku....
Vintage potápky od Seika, Doxy apod., tak ty bych ale do vody bral. Obecně všechny hodinky se šroubovací korunkou.  

Já jsem právě taky spíš obecně pro nošení a užívání (samozřejmě při zachování nějaké elementární opatrnosti), ale říkal jsem si, abych jim napáchal nějaké extra zlo...
Jinak moc parádní příspěvky! Vždycky čekám na novou várku! :—)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 9. 2020 v 12:03, VintageLover napsal:

U potápek s vyměněným těsněním ne. Ale u ostatních je určitě lepší se vyhýbat vodě. Záleží vždycky na tom, o jaký typ hodinek a s jakou vodotěsností se jedná. 

Znám pár jedinců, co chodí s Autaviema plavat. Každopádně už to jsou ty, co mají vodotěsnost 200m a odolné těsnění. Chce to nechat projít pořádnou tlakovou zkouškou a mít vyměněná všechna těsnění. 

Já bych se ale vodě vyhýbal. U vintage je nevýhoda, že se těžko shánějí díly a taková případná voda x rez ve stroji nebo na ručkách a číselníku....

Vintage potápky od Seika, Doxy apod., tak ty bych ale do vody bral. Obecně všechny hodinky se šroubovací korunkou. :) 

Tak nějak v podstatě s Karlem souhlasím. Nicméně mé omegy asi nesouhlasí, ale je to mou chybou- párkrát jsem je zapomněl na ruce a i před servisem jsem je "namočil". Ve chvíli uvědomění jsem se většinou i u toho málem utopil.

Ale vintážky se mají hýčkat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...