Přejít na obsah

Jaká chrona (60. - 80. léta) máte právě na ruce?


VintageLover

Doporučené příspěvky

před 5 hodinami, ponorka9 napsal:

Jinak pouzdro je fakt hodně lesklé - komplet v lesku - , ale mělo by vypdat nějak takhle.

Předpokládám, že ten černý vnější kroužek lunety někteří prostě "odbarvili", když už byl hodně poškrábaný. I když, těžko říct, jestli se nedělal i nějaký model se stříbrným. Občas se na webu vyskytují i s tímto stříbrným. Nebo tam možná pasoval kroužek modelů s kalibrem 8100, kde se stříbrné origo vyskytovaly, nebo z bullheadů se stříbrným.
Přehled většiny modelů s kalibrem Citizen 8110 a 8100 (bez hodinového čítače stopek) je třeba tady (plus něco ještě v diskuzi pod článkem).
Pokud to tu ještě nebylo, tak jenom perlička:
Značení "P-JAPAN-P" na cifru, jako u těch mých, značí užití radioaktivního Promethia 147 na luminiscenční prvky cifru a ruček. Citizen ho používal pár let právě v době někdy v 70. a začátku 80. let, prý především v potápěčských modelech. Jeho poločas rozpadu je jen 2,6 roku. Tedy málo, oproti třeba Tritiu, které má poločas rozpadu kolem 12 let a používá se ve formě trubiček plněných plynem ještě třeba dnes v modelech Traser a podobných.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citizeny jsou všechny moc pěkné, ale strašně malé. Jinak pouzdro je fakt hodně lesklé - komplet v lesku - , ale mělo by vypdat nějak takhle.
Karle, díky. Ten chlapík, co by radši jezdil v GTčku je Henry Ford II ?
c01-2400.thumb.jpg.42c0813c6558ec7af50dcfd584de73b3.jpg
c02-2400.thumb.jpg.b91b65dbee9ac22694cb7ba131cb0e77.jpg
Ten chlapík, čo by radšej jazdil s Fordom GT je Caroll Shelby. Jeho zmysel pre humor bol povestný.

Odoslané z ANE-LX1 pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že je to tu dnes Seiko power :) Tak já také jedny přihodím. Po dlouhé renovaci a jsem si je konečně vyzvedl. JDM 6139-6030 Speed Timer 5. Post o nich je zde: 

 

Sklíčko jsem nakonec nechal přeleštit (to byl porod). Pouzdro sice nic moc (někdo už ho na některých místech dost nevybíravě stáhl), strojek nakonec na tom nebyl tak zle. Jo, a ten JDM tah byl docela porod sehnat v normální velikosti, ale podařilo se. 

 

IMG_3056.thumb.jpg.358abf45385240cd75ec957386a31a35.jpg

IMG_3054.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 3. 2022 v 17:00, ponorka9 napsal:

Citizeny jsou všechny moc pěkné, ale strašně malé. Jinak pouzdro je fakt hodně lesklé - komplet v lesku - , ale mělo by vypdat nějak takhle.

Karle, díky. Ten chlapík, co by radši jezdil v GTčku je Henry Ford II ?

Moje tak lesklé nejsou... ;)

 

wcit.thumb.jpg.000b8ec6705565313ade81186bf4dc2f.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...