Jump to content

Jaká chrona (60. - 80. léta) máte právě na ruce?

Recommended Posts

před 35 minutami, michalval napsal:

Krásný to máš. Tohle pouzdro je značka ideál a k tomu korunka "na špatný straně", co víc si přát. Slintám po nich už dlouho. 

Díky, mě to slintání trvalo asi 3 roky:)

• Replies 14.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jovani, nic ve zlém, ale nechceš frekvenci dávání stejných fotek stejných hodinek s doplňkem, který a ni nechci komentovat, omezit? Za posledních 24 hodin už jsou tu ty tvé Seika potřetí. Máš je hezké

Dnes sa mi podarilo kúpiť tieto Avtavie, 113.603 od prvého majiteľa, všetko pôvodné Moje prvé Autavie.

Michale, já tady nechci vířit nějaké vášně, proto jsem se svůj příspěvek snažil napsat co nejumírněněji. Ale jestli sis nevšiml ty, včerejší odpolední jovaniho fotka a dnešní ranní se liší jen postave

Pánové, kontrolní otázka: jak se díváte na Orange Boye (resp. Autávie obecně) s kalibrem H 12, H 11 a Valjoux 7734? Které vám připadají zajímavější, vzácnější, hodnotnější a tak?  Rozdíly automat/manuál a korunka nalevo/napravo teď nemám úplně na mysli....

Edited by ponorka9
Před hodinou, ponorka9 napsal:

Pánové, kontrolní otázka: jak se díváte na Orange Boye (resp. Autávie obecně) s kalibrem H 12, H 11 a Valjoux 7734? Které vám připadají zajímavější, vzácnější, hodnotnější a tak?  Rozdíly automat/manuál a korunka nalevo/napravo teď nemám úplně na mysli....

Orange boye jsou stejne jako viceroye, je mají místo červené oranžové prvky. Jsou docela drahe, cca 150 tis. Ty, co myslis ty, tak jsou celocerne. Automaty mají jiný typ pouzdra. (Piquerez x Schmitz). Jsou robustnější a mají minerál. Manuály jsou na menší ruku nositelnejsi a mají plast. :) Z dostupných modelu, pokud mas ruku o obvodu do 18 cm, tak se ti budou lip nosit ty s plastem. ;) Tot za me. Nejvzácnější jsou potom pouzdra s plastem a nápisem chronomatic. Jejich cena ale přesahuje 500 tis. Rozumně cca do 110 tis se daji sehnat Siffert colors manualy. Jsou hezke a moc jich tady není. Další vzácne kousky jsou military issued (shauntavia a celocerne s žlutozelenymi prvky). Vždy záleží na stavu, příslušenství, puvodnosti a rozpočtu jako defakto u všeho vintage. ;) Pěkné kousky mívá bernarddevos, raticosa nebo yves wenger - jsou na instagramu. 

Karle, díky za shrnutí, přesně něco takového jsem měl na mysli:) Hlavně jsem nevěděl, že automaty mají větší pouzdro, než manuály. Nějak na trhu docházejí Avie, tak se budu muset kouknout po autAviích:):)

před 2 hodinami, VintageLover napsal:

Orange boye jsou stejne jako viceroye, je mají místo červené oranžové prvky. Jsou docela drahe, cca 150 tis. Ty, co myslis ty, tak jsou celocerne. Automaty mají jiný typ pouzdra. (Piquerez x Schmitz). Jsou robustnější a mají minerál. Manuály jsou na menší ruku nositelnejsi a mají plast. :) Z dostupných modelu, pokud mas ruku o obvodu do 18 cm, tak se ti budou lip nosit ty s plastem. ;) Tot za me. Nejvzácnější jsou potom pouzdra s plastem a nápisem chronomatic. Jejich cena ale přesahuje 500 tis. Rozumně cca do 110 tis se daji sehnat Siffert colors manualy. Jsou hezke a moc jich tady není. Další vzácne kousky jsou military issued (shauntavia a celocerne s žlutozelenymi prvky). Vždy záleží na stavu, příslušenství, puvodnosti a rozpočtu jako defakto u všeho vintage. ;) Pěkné kousky mívá bernarddevos, raticosa nebo yves wenger - jsou na instagramu. 

Pěkně napsáno, děkuji za osvětu 🙂

Fakt se dají sehnat Siffert colors manualy za 110 tis? Když už jsem něco našel (je jich málo - nebo jsem jen blbě hledal) - tak cena je strašná 😞

Dají i levněji. Tyhle mají relumed ručky, ale jinak jsou ok. I když je to skládačka (centrálka má jiný odstín než cifr), to byl asi ten důvod, proč šly tak levně. Holt Španělsko a Itálie, to je vždycky loterie.

https://www.ebay.de/itm/HEUER-AUTAVIA-JO-SIFFERT-MODEL73363-RARE-/174545133988?_trksid=p2047675.l2557&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&nma=true&si=FG5JELJJw4oD8ZpM9lyng%2FVkuaY%3D&orig_cvip=true&nordt=true&rt=nc

před 9 minutami, mmattonni napsal:

A je pro vás eBay na tyhle starší kousky ok? Nebo je lepší chrono24?

Sent from my iPhone using Tapatalk

To je strašně relativní. Oboje má svoje pro a proti. Ideální asi oboje a rozhodovat se podle aktuálního kousku.

Na netu je těch informací nějak strašně moc a hodně se mi jich zdá nepravdivých.... Chápu to správně, že H12 a H11 mají automatický nátah (mikrorotor) a  mechaniky jsou s Val 773x ? Nebo existuje i Heuer kalibr v manuálu?

před 7 minutami, špelda66 napsal:

@ponorka9

fota 11630 vs 73363

omlouvám se za kvalitu, foceno mobilem v kuchyni 😞

IMG_20210119_180142_resized_20210119_060424401, 1.jpg

Díky za srovnávačky. Takhle vypadají ty mechaniky uživatelsky příjemnější. Škoda, že nemají korunku na "špatný" straně, jako automaty:)

no nevím, to by imo nebylo moc praktický u ručního nátahu

ale jinak jak píšeš, pouzdro "uživatelsky příjemnější", moc fajn se nosí