Přejít na obsah

Omega Seamaster 600 Professional PloProf


Doporučené příspěvky

Zdravím pánové, mohu se zde přidat do klubu těchto ikonyckých hodinek ? 😎

Už dlouho jsem neměl z hodinek takovou radost 🤩 Mám je na ruce už týden a jsou silně návykové…a překvapivě pohodlné👍

Takže jsou tu na foru pouze 4 kousky?

V 24. 4. 2023 v 10:49, Seamaster napsal:

Ano, Omega z duvodu feedbacku od Comexu, ze cifr je moc svetly pridala pigment, a ten reagoval s mosazi.

 

 

Ty “puchýře” jsou teda typické pouze pro dial D3?

Na těch svých bych měl mít D2 což je ta světlejší varianta. Jediná vada je na pár místech odloupnutý pigment na okraji cifru kde degradovalo staré těsnění..

AC58D274-49B7-4120-A7EF-220EEF212426.thumb.jpeg.a2259ebec307f860db9364b1c94d0ba7.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 4. 2023 v 21:37, madmaxx napsal:

Zdravím pánové, mohu se zde přidat do klubu těchto ikonyckých hodinek ? 😎

Už dlouho jsem neměl z hodinek takovou radost 🤩 Mám je na ruce už týden a jsou silně návykové…a překvapivě pohodlné👍

Takže jsou tu na foru pouze 4 kousky?

Ty “puchýře” jsou teda typické pouze pro dial D3?

Na těch svých bych měl mít D2 což je ta světlejší varianta. Jediná vada je na pár místech odloupnutý pigment na okraji cifru kde degradovalo staré těsnění..

AC58D274-49B7-4120-A7EF-220EEF212426.thumb.jpeg.a2259ebec307f860db9364b1c94d0ba7.jpeg

Cau!

Pohodlny prekvapive docela jsou, je to za me hlavne tim, ze nemaji nozicky a velikost "lug to lug" tedy neni nikterak velka.

Urcite je to vicero kusu novych Ploprofu, ale znami majitele puvodni generace jsou jen ty, já, @Seamaster a @JR_2010, takže 4.

Pro info poporucuji precist tuto stranku: https://www.omegaploprof.com/

"In the course of those trials, COMEX requested a darker blue dial to increase the contrast ratios and hence dial D3 was born with much higher colour saturation.

This additional pigment is believed to have contributed to the much higher rate of corrosion seen on these dials and thus dial D3 was regularly swapped out at service with the more impermeable dial D2 hence accounting for the appearance of the D2 dial on much later watches thus creating the invalid assumptions made about the timeline of the dial."

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, tento web https://www.omegaploprof.com/ je asi  to nejpresnejsi, co ted je.
Stara Wallisova knizka je prekonana v mnoha ohledech.

Co je zajimave, tak ploprofy Jakuba jsou dle EoA z prvniho batche do Nemecka, ma leden 72, ja mam prvni do Italie unor 72, a madmaxovo jsou kveten 1972, ale maji starsi verzi cifru (D2), nez my dva s Kubou (D3).
Zaroven seriova cisla nejdou uplne po sobe, z toho soudim, ze to byla dost mala produkce, kdy hrabli do bendy a vylosovali co bylo. Jak seriova cisla, tak cifry a lunety nejdou presne ohranicit casem vyroby, je to dost maglajz, zvlast na kratkym casovym useku....Zaroven kdy se prodaly realne je jeste zajimavejsi, casto to tvalo az leta a jsou zname prodeje i z roku 1982.... takze dost lezak :)
Napriklad u mych 100% vim, ze se prodaly az 2 roky po datu vyroby, jelikoz jsem je kupoval od prvniho majitele, dokonce v kterem klenotnictvi v Turine (ale papiry nemam).
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo stránky omegaploprof jsem studoval 😎 a “maglajz” v tom teda je…navíc pak pokud se různě měnili např cifry. Dá se nějak specifikovat verze Mark 1, 2 a 3? Ví se všeobecně kolik bylo celkem seamasteru 600 vyrobeno?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja myslim ze presne cislo nikde neni, muj soukromy odhad je 1000-1500 ks.

Co je ale zahada doposud nevyresena, jsou tzv destro modely, tedy modely jak se vetsinou tvrdi, sestaveny omylem obracene (korunka vpravo). Coz je ovsem blbost, pac pokud by to nejakej Lojza fakt udelal omylem, hned si vsimne, ze nesedi datovej venec... Takze ano, jde to predelat, ale je treba vymenit i datovy venec na hodinky s korunkou vpravo....
Prave modely se neobjevujui v zadnych katalozich, ale treba tady JIrka me kdysi rikal, ze u AD maji v servisni manualu pravou i levou verzi, coz by odpovidalo tomu, ze to (mozna na prani) sestavovali i obracene fabricky.
Hadame se kvuli tomu leta na forech, ale nikdo nevi nic 100%.
Treba to kniha jednou rozlouskne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Seamaster napsal:

Ja myslim ze presne cislo nikde neni, muj soukromy odhad je 1000-1500 ks.

Co je ale zahada doposud nevyresena, jsou tzv destro modely, tedy modely jak se vetsinou tvrdi, sestaveny omylem obracene (korunka vpravo). Coz je ovsem blbost, pac pokud by to nejakej Lojza fakt udelal omylem, hned si vsimne, ze nesedi datovej venec... Takze ano, jde to predelat, ale je treba vymenit i datovy venec na hodinky s korunkou vpravo....
Prave modely se neobjevujui v zadnych katalozich, ale treba tady JIrka me kdysi rikal, ze u AD maji v servisni manualu pravou i levou verzi, coz by odpovidalo tomu, ze to (mozna na prani) sestavovali i obracene fabricky.
Hadame se kvuli tomu leta na forech, ale nikdo nevi nic 100%.
Treba to kniha jednou rozlouskne...

Ja teda mel za to, ze si to pak lidi otaceli sami ten cifr, ale nikdy jsem to nestudoval, takze na to ani nazor nemam :) 

Jinak muj kus je Movement N: 31.245.xxx a maj Production December 1, 1971 a Delivered to Germany. Nebo si to myslel tak, ze ten batch byl poslanej do Nemecka az leden 72?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, ja si to blbe zapamatoval:)

Nemyslim, ze by si nekdo menil ciferniky… proste je to maglajz z fabriky😎

Trebas blackburnv D2 cifr bych cekal spis na tvych. Zaroven jeho SN je nizsi nez moje, i kdyz jsou vyrobeny o 4 mesice pozdeji. 
Pak lunety…. Proste borcus😁 

Obecne mam zkusenost, ze cim vetsi pocty hodinek se vyrobily, tim to jakoby vic sedi, protoze ty prechodovy obdobi se odehravaly na mensim casovem useku, jestli je to pochopitelny jak to myslim🙃

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Seamaster napsal:

Ja myslim ze presne cislo nikde neni, muj soukromy odhad je 1000-1500 ks.

Co je ale zahada doposud nevyresena, jsou tzv destro modely, tedy modely jak se vetsinou tvrdi, sestaveny omylem obracene (korunka vpravo). Coz je ovsem blbost, pac pokud by to nejakej Lojza fakt udelal omylem, hned si vsimne, ze nesedi datovej venec... Takze ano, jde to predelat, ale je treba vymenit i datovy venec na hodinky s korunkou vpravo....
Prave modely se neobjevujui v zadnych katalozich, ale treba tady JIrka me kdysi rikal, ze u AD maji v servisni manualu pravou i levou verzi, coz by odpovidalo tomu, ze to (mozna na prani) sestavovali i obracene fabricky.
Hadame se kvuli tomu leta na forech, ale nikdo nevi nic 100%.
Treba to kniha jednou rozlouskne...

😎skoro taková limitka na dnešní poměry.

Ty převrácený verze jsou celkem divný…už to nebude tak pohodlný díky tomu výstupku s korunkou. Ale známe lidi 😎

Doufám že ta knížka o který se zmiňují na omegaploprof bude👍

Co se týká cifru u těch mých, je celkem možný že měly původně taky D3 a pak se nechal vyměnit kvůli korozi za D2 jak uvádějí..

 

This additional pigment is believed to have contributed to the much higher rate of corrosion seen on these dials and thus dial D3 was regularly swapped out at service with the more impermeable dial D2 hence accounting for the appearance of the D2 dial on much later watches thus creating the invalid assumptions made about the timeline of the dial."

Ty moje jsou podle ser.č. 31.509…. z května 72 ale nevím jestli to jsou ješte mark I nebo už II, spíš bych se klonil k II kvůli tomu datu..jen luneta B1 odkazuje na dřívější provedení 🤔

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau kluci,
koukám, že konverzace se tady pěkně rozeběhla, to mám radost...tak když tady mluvíte o těch různých nuancích, třeba o verzi otočený o 180°, tak jak psal Pavel, u Dušáka na Příkopech se mi serviceman "dušoval", že ta verze je normálně v jejich manuálech uvedená, ale na vlastní oči jsem to neviděl, možná bych se mohl možná zeptat Rudy z Onyxu, jestli by nám to nepotvrdil, nebo nevyvrátil. A abych trochu naředil tu záplavu písmen, tak sem dávám fotku další zvláštnosti a to Ploprof jednoruček.

20230505_120326.thumb.jpg.935fc62e0ac51453a644ba269a90fcaa.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...