Přejít na obsah

Vintage/retro


warann

Doporučené příspěvky

Jak by řekl klasik, nejprve by to chtělo určit v jaké rovině se pohybujeme. :)  Nazývat jednoskoka a chrchla motorkou mi přijde jako svatokrádež. To nikdy motorka nebyla a nebude. :D Např. El Nano v tom má jasno.

 

Ale jinak dobrý, koukám, že je to tu samej pacient.

 

Dneska přijel švagr z nějakého tuning srazu s nějakými cenami. Oktávku má tak ospojlerovanou, že se divím, že přejede přes přejezd. Na zimu si pořídil nějaké čtyřkolé přibližovadlo, protože Oktávky je škoda a navíc v téhle úpravě je to v zimě takřka nepoužitelné. A když na něj koukám, tak si říkám, že se svým retro postižením jsem na tom furt dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 226
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Sakra to jsi nemohl napsat dřív? Ve svém příspěvku už to nemůžu opravit. No teď se to semnou potahne. :)

  :)  Nazývat jednoskoka a chrchla motorkou mi přijde jako svatokrádež. To nikdy motorka nebyla a nebude. :D Např. El Nano v tom má jasno.

Upraveno uživatelem Jeronimo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo, no - tak sem asi taky patřím. Starých primek bych se asi nedopočítal, hudba - Led Zeppelin, Nazareth, Deep Purple a mnoho dalších rokových kapel z té doby a stará country. No a čtyři manty v rozpětí 1970 - 1981. A spousta starých krásných jiných věcí - válí se mi to skoro všude a je mi mezi tím fajn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo, no - tak sem asi taky patřím. Starých primek bych se asi nedopočítal, hudba - Led Zeppelin, Nazareth, Deep Purple a mnoho dalších rokových kapel z té doby a stará country. No a čtyři manty v rozpětí 1970 - 1981. A spousta starých krásných jiných věcí - válí se mi to skoro všude a je mi mezi tím fajn.

Nééé, jak jsem mohl zapomenout na Nazareth a Deep Purple, to už taky neopravým.. :giljotiini:  V 17 letech před eRkem jsem měl na půl se spolužákem také jednu Opel Mantu. To máš doma 4 kusy?  :eek:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nééé, jak jsem mohl zapomenout na Nazareth a Deep Purple, to už taky neopravým.. :giljotiini:  V 17 letech před eRkem jsem měl na půl se spolužákem také jednu Opel Mantu. To máš doma 4 kusy?  :eek:

Bohužel jo. Dvě víceméně jezdí a dvě jsou rozdělané a třeba je někdy dokončím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I já jsem postižen sympatiiemi k letům dávno nebo nedávno minulým. Pokud jde o hodinky tak mám Prim Sport I a II, Zenith, Omegy, Favre-Leuba nebo třeba Royce.

Pak třeba Fiat 600 z roku 1959, zatím v nedokončené renovaci (doufám, že na jaře už pojede).

No a pak mám doma takové malé vetšnictví, se kterým se mazlím, když mě chytne nějaká nostalgie: počínaje starými knihami, přes pár šavlí, album známek, dřevěné rádio s gramofonem, nebo zlaté pero po pradědečkovi. Doma mě moc nechápou, ale věci, které mají nějakou historii pro mě mají kouzlo, které nové věci nemají.

Tak snad to ještě není na Chocholouška  :oneeyed02:

Úplně mi to rve srdce. Můj modrej protivětrák- taky 1959- má už dlouho papíry v depozitu. Stojí rozmontovanej v dílně a není na něj čas :crying_anim: fňuk...

Jo, patřím sem. Už dlouho. Všechny ostatní Fiátky jsem už prodal, ale ty kýbly starých Primek se mě drží jako trus svrchního oděvu. A Favre-Leuba jsou moji miláčci už pár let, a taky staré Tissoty a Omegy a Zenithy a jiný...A starý filmy? Jojo, lepší western než třeba El Dorado nebo Hodný, zlý a ošklivý už asi nikdo nenatočí. Starej americkej historickej velkofilm byl taky úžasnej žánr. Muziku vzhledem ke svému zaměření beru ještě o pořádný kus starší.

Až budu velkej, koupím si Chevrolet Impalla :wub:

Obávám se že okamžik, kdy to ještě bylo na chocholouška, jsme beznadějně propásli...

Upraveno uživatelem straspol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kromě hodinek a sbírky CD+LP+kazet taky něco málo mám, samozřejmě festovní zesilovač, CD, tabe deck, tuner, gramec z 90. let (2 sestavy, jedna v kanclu a druhá doma).

Sbírám staré klíče a konečně budu stavět pořádnou velkou, teplou a suchou dílnu se dvěma ponky, takže Jawa Stadion S 11 dostane sourozence, který je zatím v bednách s náhradními díly a pustím se i do bicyklů. Nudit se nebudu...ještě moje velká slabost jsou VW Transportery...snad se dočkám nějakého z 2. generace...

Tak jsem si říkal, že sbírat starý klíče je dost uhozený. Pak jsem si uvědomil, že v obyváku máme taky něco :notworthy: . Btw ty kola jsou pěkný a starý transportéry se mi taky moc líbí, ale bohužel pokud bych do toho šel, tak bych raději něco pro běžný užití, což dvojka dle mého rozhodně není a u trojky si už dneska nejsem moc jistej.

post-29493-0-60719600-1379838589_thumb.jpg

post-29493-0-05247300-1379838601_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úplně mi to rve srdce. Můj modrej protivětrák- taky 1959- má už dlouho papíry v depozitu. Stojí rozmontovanej v dílně a není na něj čas :crying_anim: fňuk...

Jo, patřím sem. Už dlouho. Všechny ostatní Fiátky jsem už prodal, ale ty kýbly starých Primek se mě drží jako trus svrchního oděvu. A Favre-Leuba jsou moji miláčci už pár let, a taky staré Tissoty a Omegy a Zenithy a jiný...A starý filmy? Jojo, lepší western než třeba El Dorado nebo Hodný, zlý a ošklivý už asi nikdo nenatočí. Starej americkej historickej velkofilm byl taky úžasnej žánr. Muziku vzhledem ke svému zaměření beru ještě o pořádný kus starší.

Až budu velkej, koupím si Chevrolet Impalla :wub:

Obávám se že okamžik, kdy to ještě bylo na chocholouška, jsme beznadějně propásli...

Ten můj (taky protivítr) má zatím vyvařenou kastli, nový lak, nastříkaný spodek, nově očalouněné sedačky a volant, vyčištěný motor, ale konec zatím v nedohlednu.

Jo a přihlásil jsem se do f600 klubu, abych nasbíral nějaká moudra, a abych se potkal se stejně postiženými.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I já se hlásím do klubu, starejma krámama jsem obklopenej kompletně, jeden čas jsem se věnoval i autům, ale pak jsem všechna prodal, protože to zabere jak hodně času, tak hlavně místa, když jsem chtěl jet na nějaký sraz, tak zrovna pršelo a to mi pak bylo líto vytáhnout ho z garáže. Protože mi naši v patnácti nechtěli koupit Pionýra, tak jsem si ho koupil sám asi v pětačtyřiceti i s revmaplechama, dobovou helmou a brejlema s vixlajvantem na gumě, nesouhlasím tedy s Wandererem, protože pro mě to motorka je! Jinak ujíždím na Queen a Freddiem Mercury. nasbíral jsem za leta celou jejich tvorbu, mám různé jejich raritky atd. a hraje nám to všude. Hodinky mám a nosím téměř výhradně vintage a když si to tak uvědomím, tak vintage je vlastně už i moje žena. Tak asi tak :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I já se hlásím do klubu, starejma krámama jsem obklopenej kompletně, jeden čas jsem se věnoval i autům, ale pak jsem všechna prodal, protože to zabere jak hodně času, tak hlavně místa, když jsem chtěl jet na nějaký sraz, tak zrovna pršelo a to mi pak bylo líto vytáhnout ho z garáže. Protože mi naši v patnácti nechtěli koupit Pionýra, tak jsem si ho koupil sám asi v pětačtyřiceti i s revmaplechama, dobovou helmou a brejlema s vixlajvantem na gumě, nesouhlasím tedy s Wandererem, protože pro mě to motorka je! Jinak ujíždím na Queen a Freddiem Mercury. nasbíral jsem za leta celou jejich tvorbu, mám různé jejich raritky atd. a hraje nám to všude. Hodinky mám a nosím téměř výhradně vintage a když si to tak uvědomím, tak vintage je vlastně už i moje žena. Tak asi tak :)

 

 

S tou vintage zenou to vysvetli:-)Jako ze si ji tim svym staromilstvim nakazil,nebo ze uz neni nejmladsi:-)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a ještě jsem si uvědomil, že jsem vrazil peníze v hodnotě velice slušných hodinek do renovace "vintage" fasády našeho domu. Dvacáté roky ve stylu art deco. Hodně lidí si ťukalo na čelo, proč to neoklepu a neobložím polystyrenem (což bych navíc pořídil tak za třetinu). Ale výsledek mě těší a myslím, že jsem udělal dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I já se hlásím do klubu, starejma krámama jsem obklopenej kompletně, jeden čas jsem se věnoval i autům, ale pak jsem všechna prodal, protože to zabere jak hodně času, tak hlavně místa, když jsem chtěl jet na nějaký sraz, tak zrovna pršelo a to mi pak bylo líto vytáhnout ho z garáže. Protože mi naši v patnácti nechtěli koupit Pionýra, tak jsem si ho koupil sám asi v pětačtyřiceti i s revmaplechama, dobovou helmou a brejlema s vixlajvantem na gumě, nesouhlasím tedy s Wandererem, protože pro mě to motorka je! Jinak ujíždím na Queen a Freddiem Mercury. nasbíral jsem za leta celou jejich tvorbu, mám různé jejich raritky atd. a hraje nám to všude. Hodinky mám a nosím téměř výhradně vintage a když si to tak uvědomím, tak vintage je vlastně už i moje žena. Tak asi tak :)

Takových nás tu bude asi víc ...  :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to spočetl, ale byla to fuška :-)))- vlastním 1162 kazet ( všech druhů, žánrů,.... ), 467 desek na gramec ( totéž- všehochuť ) a dokonce jsem vyhrabal i páskovej magneták, kterej už ale asi neumím spustit s 9 páskama ( většinou nahrávky toho, jak mě jako malýho naši přemlouvaj, ať zarecituju a já tvrdošijně odmítám- to mě k nálezu řekla mamka ). A v hudbě u mě naprosto vede Beatles.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to spočetl, ale byla to fuška :-)))- vlastním 1162 kazet ( všech druhů, žánrů,.... ), 467 desek na gramec ( totéž- všehochuť ) a dokonce jsem vyhrabal i páskovej magneták, kterej už ale asi neumím spustit s 9 páskama ( většinou nahrávky toho, jak mě jako malýho naši přemlouvaj, ať zarecituju a já tvrdošijně odmítám- to mě k nálezu řekla mamka ). A v hudbě u mě naprosto vede Beatles.

Zírám jak máš všechny kazety, desky a pásky hezky zpočítané :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...