Přejít na obsah

Vintage/retro


warann

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 226
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Z jakého dřeva je převážně ostatní nábytek?

Bude křeslo v "centru" nebo "bokem"?

Jakou má povrchovou úpravu- lesk/mat?

Je nový, zrenovovaný, používaný?

Tady bych se snažil zakomponovat barvou (zestejnit).

Výhodou buku je že na něj můžeš téměř s čímkoliv a nedopadne to špatně.

Pokud si pani dala už tolik práce tak bych to neuspěchal, je mnoho možností (prohlédni katalog osmo) a výsledek radostí.

Upraveno uživatelem horal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém opravdu je, že určení ani přesný umístění není daný. Aktuálně by to chtěla žena jen nějak "ošetřit" s tím, že by to vizuálně zůstalo co nejvíc ve stávající podobě. A kdyby taková úprava ponechala vrátka pro nějaký následný "zásah", tak by to byl asi ideál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podívej se na toto:

https://www.plechovka-barvy.cz/osmo-dekoracni-vosk-transparentni-3102-0-375l-buk-lehce-pareny.html

Původní barva byl (dle foto) asi něco jako lodní lak, před broušením mohla být barva žlutého světlého medu..?

Lehce pařený je trochu nádech do růžové, ale to je původní barva buku, který aby se dal ohýbat se před tímpařil/vařil.

Není to levné, šel bych si to s paní někam omrknout-vzorník. Vyzkoušet nátěr na kousku spodní strany sedáku.

Případně konzultovat s výrobcem, ať křesílko dělá radost.

edt:

pro představu, ale 3102 je na asi smrkovém dřevu, opravdu jen pro představu, jsem debil, oni to tam píšou, spěchám abych stihl edt...odstín sedí.

post-1394-0-40103400-1539448830_thumb.jpg

Upraveno uživatelem horal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jednou díky, Manželce se líbí asi 3  varianty, naštestí prodávají vzorky, tak asi napřed "zainvestujeme" do nich.

 

Jinak původně to bylo překvapivě tmavé, fakt hodně tmavé. Ten žlutý světlý med je celkem klasika, ale tohle bylo úplně něco jinýho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem zvědavý.

Na zkoušku odstínu stačí např. buková parketa.

Buk je velmi tónově vstřícný, si na nic nehraje, podrží ledasco...

edt

Štětec je pro výsledný efekt také důležitý!

Upraveno uživatelem horal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Horal: to ma zaujima (ohladom vplyvu stetca na vysledny efekt). Mozes to rozviezt? Dik!

NEJSEM PROFESIONÁL a ani zástupce žádné firmy!!!!

....děda byl truhlář, strejda je truhlář, já mám jen průmyslovku a motám se kolem...

 

Jaká báze nátěrové hmoty by tě konkrétně zajímala?

...

Štětce s přírodními štětinami lze použít na jakékoliv barvy a štětce s umělými štětinami jsou vhodné jen pro vodou ředitelné barvy, protože při natírání syntetickými barvami či odstraňovači starých nátěrů by je vzájemné chemické reakce mohly poškodit. Neplatí to však doslova:

  • Na louhy, kyseliny i na odstraňovače starých nátěrů lze použít například štětce s polyamidovými štětinami.
  • K lazurování jsou vhodné štětce s umělými štětinami, které mají mikroskopické komůrky a tím oproti běžným štětcům umožňují nanášet větší množství lazury na jedno namočení a lépe ji roztírat.

edt:

https://www.osmo.cz/naradi-a-stroje/naradi-orig-osmo/stetce-ploche

http://www.dejmark.cz/anza

Upraveno uživatelem horal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Skvělá sbírka Wandere

Mám rád foťáky ze 30-40let ... u našich mám taky jeden v kompletu i dokonce s 10 roličkama filmu a ?dálkovým ovládáním?... Někdy si říkám, že bych to rád vyzkoušel ...

naposled se z něho fotilo těsně na konci války ... A je v něm založen od té doby film ... Ani nevím, jestli se na to bude dát ještě fotit a vyvolaj mi někde fotky ... Zajímalo by mě co na něm je zachyceno...

Upraveno uživatelem Lobber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco jsem podědil, něco jsem pořizoval ve studentských letech. Hlavně objektivy. Některými přístroji jsem prohnal stovky filmů, některými desítky. Fungují téměř všechny. Na ten Kiev jsem dost fotil, je to slušná mašina a pěkně kreslí.

 

Jinak občas na něco z toho fotím i teď, dobové snímky. Svitkové filmy se daly pořád koupit. Akorát ta "paměťová karta" je horší, na 6x9 jenom 8 snímků. :-)

 

Lobber: Fotit se na to určitě dá. S tím vyvoláním to lze taky, akorát je otázka, co tam bude vidět. Životnost exponovaného filmu je mnohem nižší, než vyvolaného. Ale určitě bych to zkusil. Laboratoře, co to zvládnou, pořád jsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem fotil na Kiev 6C (mimo jiné) objektiv kreslil jak žiletka, akorát to cool přetáčení pákou bylo u svitkáče hrozně vachrlatý, furt se to sralo.  Nakonec ho mám furt, je nádherně obrovskej, taková zrcadlovka na steroidech.

Zas když člověk věděl, že má 8 nebo 12 fotek, tak si dával víc záležet a holt musel víc přemejšlet, ne jako dneska, kdy vypálím za 3 vteřiny 90 fotek a jednu si pak vyberu. To pak výraz decision moment dostává úplně jiný význam. A k tomu nastavit ručně expozici a clonu...jo jo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

dva nový kousky, toho vajglu si prosím nevšímejte, to fotil spřátelený vetešník a pojal to poněkud volněji, než je obvyklé

 

post-953-0-29341500-1555498931_thumb.jpg

 

post-953-0-98084200-1555498949_thumb.jpg

 

post-953-0-64384600-1555498957_thumb.jpg

 

post-953-0-10085400-1555498966_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Přátelé, pojal jsem úmysl uvést do provozu starý lustr. Protože je zde řada členů zajímající se o retro, zkusím zde poprosit o radu. Začal jsem očištěním stínítek, která byla dost zaprášená. Po umytí v teplá vodě ztratila lesk a na povrchu se vytvořila nějaké vrstva šedobílého prášku. Netuším, o jaký materiál, ze kterých jsou stínítka vyrobena, jde, měl jsem ho za sklo, ale asi jde o nějaký umělý kámen. Mohl být povrch něčím napuštěn či nalakován a vrstvu jsem smyl? Materiál je těžký, stínítka byla řezána a vrtána. Netušíte, jak vrátit stínítkům lesklý povrch? Dále na lustru chybí jedna objímka žárovky  Dá se takováto retro objímka někde dnes ještě koupit - mimo blešáky, a bazary. Díky za případné rady.    

post-1908-0-68797400-1558079543_thumb.jpg

post-1908-0-09555300-1558079555_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...