Přejít na obsah

Vintage/retro


warann

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 226
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Asi ji mám....

 

Přátelé, pojal jsem úmysl uvést do provozu starý lustr. Protože je zde řada členů zajímající se o retro, zkusím zde poprosit o radu. Začal jsem očištěním stínítek, která byla dost zaprášená. Po umytí v teplá vodě ztratila lesk a na povrchu se vytvořila nějaké vrstva šedobílého prášku. Netuším, o jaký materiál, ze kterých jsou stínítka vyrobena, jde, měl jsem ho za sklo, ale asi jde o nějaký umělý kámen. Mohl být povrch něčím napuštěn či nalakován a vrstvu jsem smyl? Materiál je těžký, stínítka byla řezána a vrtána. Netušíte, jak vrátit stínítkům lesklý povrch? Dále na lustru chybí jedna objímka žárovky  Dá se takováto retro objímka někde dnes ještě koupit - mimo blešáky, a bazary. Díky za případné rady.    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ta je hodně super

 

 

tohle je verze oceněná grand prix na EXPO 58

 

http://expo58.blogspot.com/2007/01/elka-ikona-eskho-designu.html

 

Aha, tak já myslel tu na první fotce v odkazu zde - myslel jsem, že ta byla právě na Expu...sorry za mystifikaci...

http://expo58.blogspot.com/2009/10/cajovy-servis-elka-navrh-jaroslav-jezek.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Jsem byl na půdě pro prkna, všiml jsem si nějaký bedny a v ní objevil různý "poklady" , mimo jiné tyhle dva fullsety. Walkman jde, kalkulačka ne. Syn, 7, byl z walkmana paf, chvíli to zkoušel a pak se ptal jestli mu do toho můžu stáhnout nějakou jinou muziku.

post-29493-0-86444800-1571484339_thumb.jpg

post-29493-0-79459000-1571484362_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a a hraje teda komplet, čímž mám na mysli včetně rádia. A k tý kalkulačce je fakt parádní záčučák, takže pokud někdo nemůže sehnat hodinky z roku narození 1977, tak to má šanci to nahradit aspoň kalkulačkou, resp. kapesním počítacím strojem Polytron ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...