Jump to content

Recommended Posts

• Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jojo, tam jsem magořil asi tři roky taky, dost se tam dozvíš. No teda- to jsi investoval slušně. Jak jsi ale prosím Tě čalounil VOLANT ? A kde to vázne, proč ještě nejede?

Kdyby někdo měl pěkný Brusel lustr, který se mu nehodí k novému nábytku, tak prosím mě do SZ. Potřebuju sehnat že čtyři pěkné.

"nezlobte se pane doktore ale také jste to nepochopil" :)

Asi ji mám....

Přátelé, pojal jsem úmysl uvést do provozu starý lustr. Protože je zde řada členů zajímající se o retro, zkusím zde poprosit o radu. Začal jsem očištěním stínítek, která byla dost zaprášená. Po umytí v teplá vodě ztratila lesk a na povrchu se vytvořila nějaké vrstva šedobílého prášku. Netuším, o jaký materiál, ze kterých jsou stínítka vyrobena, jde, měl jsem ho za sklo, ale asi jde o nějaký umělý kámen. Mohl být povrch něčím napuštěn či nalakován a vrstvu jsem smyl? Materiál je těžký, stínítka byla řezána a vrtána. Netušíte, jak vrátit stínítkům lesklý povrch? Dále na lustru chybí jedna objímka žárovky  Dá se takováto retro objímka někde dnes ještě koupit - mimo blešáky, a bazary. Díky za případné rady.    

• 2 months later...

Ta je hodně super

tohle je verze oceněná grand prix na EXPO 58

http://expo58.blogspot.com/2007/01/elka-ikona-eskho-designu.html

Aha, tak já myslel tu na první fotce v odkazu zde - myslel jsem, že ta byla právě na Expu...sorry za mystifikaci...

http://expo58.blogspot.com/2009/10/cajovy-servis-elka-navrh-jaroslav-jezek.html

• 1 month later...

Jsem byl na půdě pro prkna, všiml jsem si nějaký bedny a v ní objevil různý "poklady" , mimo jiné tyhle dva fullsety. Walkman jde, kalkulačka ne. Syn, 7, byl z walkmana paf, chvíli to zkoušel a pak se ptal jestli mu do toho můžu stáhnout nějakou jinou muziku.

post-29493-0-86444800-1571484339_thumb.jpg

post-29493-0-79459000-1571484362_thumb.jpg

Jo a a hraje teda komplet, čímž mám na mysli včetně rádia. A k tý kalkulačce je fakt parádní záčučák, takže pokud někdo nemůže sehnat hodinky z roku narození 1977, tak to má šanci to nahradit aspoň kalkulačkou, resp. kapesním počítacím strojem Polytron ;-)