Přejít na obsah

Porucha zapínání kovového tahu


Tavicz

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

asi před půl rokem jsem si koupil hodinky Archimede Klassik s kovovým tahem. Fungují bezvadně. Ale dnes v noci se bohužel stalo, že jsem si jako obvykle dal hodinky na noc na poličku v kuchyni a manželka omylem shodila hodinky na zem. Hodinky jdou, ale zřejmě se stalo něco s kovovým tahem.

 

Zapínají se na dvě přezky. Prve klasicky velkou a pak se překlopí takovou malou příklopkou. Ta příkopka funguje dobře, ale ta velká, když se zakopí, tak skoro vůbec nedrží. Zapnutí/rozepnutí jde velmi lehce - skoro samo - a kdyby tam nebyla ta malá příklopka, tak v podstatě nedrží.

 

Nosit se dají, ale dost mě znervózňuje, co se s tím mohlo stát a jestli to půjde opravit. Na pohled vypadá vše OK a ani z toho nic nevypadlo, jen prostě teď ta jedna zákopka nedrží.

 

Nevíte, jestli je to vážné? Zítra po práci s tím půjdu k hodináři. Ale rád bych věděl pro klid duše co nejdřív, jestli se to dá lehce opravit, nebo ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

asi před půl rokem jsem si koupil hodinky Archimede Klassik s kovovým tahem. Fungují bezvadně. Ale dnes v noci se bohužel stalo, že jsem si jako obvykle dal hodinky na noc na poličku v kuchyni a manželka omylem shodila hodinky na zem. Hodinky jdou, ale zřejmě se stalo něco s kovovým tahem.

 

Zapínají se na dvě přezky. Prve klasicky velkou a pak se překlopí takovou malou příklopkou. Ta příkopka funguje dobře, ale ta velká, když se zakopí, tak skoro vůbec nedrží. Zapnutí/rozepnutí jde velmi lehce - skoro samo - a kdyby tam nebyla ta malá příklopka, tak v podstatě nedrží.

 

Nosit se dají, ale dost mě znervózňuje, co se s tím mohlo stát a jestli to půjde opravit. Na pohled vypadá vše OK a ani z toho nic nevypadlo, jen prostě teď ta jedna zákopka nedrží.

 

Nevíte, jestli je to vážné? Zítra po práci s tím půjdu k hodináři. Ale rád bych věděl pro klid duše co nejdřív, jestli se to dá lehce opravit, nebo ne.

opravit to jistě půjde, v případě pochybností nebo problémů doporučuji kontaktovat Chronoshop zdejšího člena Kubson

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Už to asi není aktuální, ale s tou možností opravy to nemusí být tak jisté. Nevím, jak je to u tahů archimede, ale zavírací mechanismus je většinou do spony zalisovaný. Pokud dojde k nějaké závadě na "packách", které drží trn překlápěčky, nedá se dovnitř dostat a buď se to musí přežít (jako u mě) nebo koupit novou sponu. Ale samo záleží, kde se to pokazilo. Tož tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oprava je naprosto jednoducha. Spona se sklada z dvou plechu, ktere se prekryvaji. Kdyz ten horni, priohlnes rukou, tak se zkrati o par desetin a spona bude zase drzet, jako nova.

Ze zacatku to delej s citem, at to neohnes moc. Vzdy jen trochu a vyskouset.

P.S. horni plech je myslen ten, co je u spony ne, co je na ruce.

Upraveno uživatelem Slevin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...