Přejít na obsah

Luxury replicas


Lukáš

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 118
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Kdepak, já rozdíl nepoznám. Jasně, tady usuzuji podle provedení fotografie, odstínů barev a dalších vodítek. Ale pokud budu sedět s maníkem, který bude v sociálním žebříčku na takové výši, že nebudu mít pochybnost o tom, že by na originál hodinek dosáhl, nebudu mít pochybnost. Budete u prezidenta pochybovat o pravosti hodinek? ;-)

 

Pochopitelně, např. u pingla nebo dročkaře už pojmu podezření, že se jedná o fake. A přitom to může být zrovna obráceně. Človíček manželce oznámí, že si kupuje capo di tuti capi hodinky, které bezpodmínečně potřebuje k reprezentaci. Následně zakoupí ukazatel času v tržnici. Ušetřený rozdíl projede s děvkama. Všichni budou spokojeni! Pánové, nebuďme zbrklí v posuzování napodobenin, mohou být velmi užitečné :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám kamaráda který má sbírku faků... 200 kusů! Některé pozná teprve hodinář :(

To jsou takovy ty kecy, ze to pozná teprve hodinar. Garantuji komukoli, ze pokud bude vlastnit alespon tyden original, tak pozna fake toho originalu na metr. Fake je nejstupidnejsi opruz, a jeho nositele jsou sasci. Nechapu, o cem tu diskutujete?

pro jeho omluvu uvádím, žeje na ruce nenosí... má to něco jako sbírku modelů :D

 

On sám na rukou nosí originály...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já mám zase kamaráda, který si koupil fake Breitlingů a nosil je, pak mu to postupně docházelo, že je něco špatně a koupil pak ty samé, ale originály. Pak mám ještě jednoho známého (malíř, lakýrník), který se o hodinky vůbec nezajímá, nevyzná se moc ve značkách, byl v Číně, přivezl si fake Rolexů, také je nosí a toho vůbec nenapadlo, že by to bylo něco špatného nosit fake, protože pro něj jsou to prostě hodinky na ukazování času, nic víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

31682 - je to divné, ale já jsem se s fake (navíc mizernými s quartz strojkem) setkal i u výše postavených managerů větších firem (ve Španělsku). Nebýt trhaně poskakující ručičiky, také bych nepochyboval o pravosti těch IWC. Takže pan manager měl buďto nějaký psychický problém, nebo se firmě nedaří tak dobře, jak se snažili presentovat. Inu i to o lecčems svědčí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem prohlížel ty Omegy. U toho prvního obrázku nevím, takové členění čítačů a spodní víčko jsem u těchto hodinek ještě neviděl, ale při bočním pohledu tam jde vidět korekční tlačítko pro nastavení dne. Nevím, jestli by si s tím někdo u faků hrál, ale pokud ano, tak to tipuju na fake. Na tom druhém obrázku není nic moc vidět, ale členění číselníku je takové, jaké má být. Třetí obrázek bych viděl na originál. Na čtvrtý obrázek jsi (pokud se nepletu) vyfotil svoje miláčky, takže originál (to jsi je opravdu fotil loni, 20 min před Novým rokem?) a pátý bych podle odazu světla na číselníku taky viděl na originály (starší design se šestihrannou korunkou).

Jsem zvědavý na výsledky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k majitelům replik.Já bych to zase tak neodsuzoval,někomu se prostě líbí design a je mu jedno kdo je vyrobil.Kolik lidí má doma reprodukci obrazu a nic se neděje,ani není šašek.Prostě akorát nemá na originál.Já radši taky levnější originál ale někomu to prostě nevadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad Omega

fake jsou jen ty první (všimněte si nejjednoduššího znamení - levý subdial, který má u Valjoux 7751 být 24h ukazatel a vteřinovka, je tady den v týdnu)

Ostatní jsou pravé, jen různé odrůdy.. ty druhé jsou pozlacené, což podle mě na pravosti neubere (ačkoli by to spousta lidí považovala za barbarství)

:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono hodně záleží, v jakém postavení a při jaké příležitosti fake použiješ. I u toho obrazu bys s kopíí mohl být někdy za hlupáka.

Taky nemám rád pouťové repliky zbraní. Každopádně pokud to má někdo doma, nevystavuje se s tím a líbí se mu to, tak proč ne, každý má jiný vkus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víte v čem je největší fór? Že když tady popíšeme ještě další dvě stránky, tak ti co faky nosí, je budou nosit pořád. Předpokládám, že nikdo s fakama si tuto diskusi nečte (leda že by byl masochista) a i kdyby si ji četl, tak asi zítla nerozbije prasátko a nepůjde si koupit originály.

Takže bych to shrnul takto, kdo faky nosí, tomu to nevadí! Z toho plyne, že jediní komu to vadí jsou ti, kdo mají originály. A na rovinu - otázka proč nám to vadí? Protože někdo chodí na ruce s tím samým, za co jsme my zaplatili hromadu peněz. Ať mně nikdo z vás netvrdí, že mu jde o snížení zisků hodinářských firem!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vasco
Z toho plyne, že jediní komu to vadí jsou ti, kdo mají originály. A na rovinu - otázka proč nám to vadí? Protože někdo chodí na ruce s tím samým, za co jsme my zaplatili hromadu peněz. Ať mně nikdo z vás netvrdí, že mu jde o snížení zisků hodinářských firem!

Souhlasím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z toho plyne, že jediní komu to vadí jsou ti, kdo mají originály. A na rovinu - otázka proč nám to vadí? Protože někdo chodí na ruce s tím samým, za co jsme my zaplatili hromadu peněz. Ať mně nikdo z vás netvrdí, že mu jde o snížení zisků hodinářských firem!

Souhlasím...

Nesouhlasím

 

Pokud přijde za mnou třeba obchodní partner s fejkama, který se bude chlubit úspěchy, minimálně si dám na něj pozor. Jinak bych to popsal takto.

Pokud někoho potkám s fake hodinek, neřeknu si, že dal méně peněz a výsledek je stejný, ale že navenek se to chová stejně, jen ten nešťastník neví, o jaký minimálně pocit přichází. (pokud nepočítám např. rozdíl v tom, jak vypadá originál po 5-ti letech nošení a fake). A pokud nosí fake záměrně z důvodů "aby se ukázal" je to pro něj vnitřně určitě frustrující, že to není originál, takže celkově pocit asi moc pěkný mít nebude, pokud to tedy není úplný magor, který si myslí, že je opravdu stejné jako origoš, jen on s tím pěkně vyjebal, že nemusel platit tolik.

 

"snížení zisků hodinářských firem" tak to by mne ani nenapadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nesouhlasím.

Sám jsem faky taky měl, vcelku kvalitní, a uvažoval tehdy podobně.. proč za totéž dávat 10 i 100krát víc za užitnou hodnotu, která je na první pohled vyšší jen drobet.

No právě - pokud za užitnou hodnotu považujeme to, že ukazují čas a ze dvou metrů pro "normálního člověka" vypadají stejně, pak máte pravdu.

Jenže mně se čase právě ta užitná hodnota změnila - ve chvíli kdy jsem se rozhodl koupit si Breitlingy. Ač to zní neuvěřitelně, tak i vedle kvalitního fake vypadaly jako nablejskanej mercedes vedle zablácený škodovky. Přesnost (další pro mě tehdy "nová" užitná hodnota) byla naprosto nesrovnatelná.

Vodotěsnost, nepoškrabatelnost, kvalita tahu.. Navíc pak doopravdy z nějakého iracionálního důvodu doopravdy poznáte i cizí fake.

.. no a navíc mám pocit, že prostě "něco" z nich cítit je.. co z těch fake není.. Takže fake jsou někde na dně posledního šuplíku a vždycky když ho otevřu, tak je mi líto, že jsem těch pár korun radši neprojedl v nějaké fajnové restauraci.

 

Takže můj užitek k ceně je nyní možná podobný jako tehdy u těch fake.. Akorát že ten užitek se zmnohonásobil. Ale je můj subjektivní, takže mají Jumbo a vasco ze svého pohledu možná pravdu. :-)

Ale z mého ne.

 

 

_____________________

Ale tak mě napadá, že jsem ty pravé hodinky doopravdy ocenil až po zkušenostech s nepravými. Po měsíci pokusů o seřízení faků jsem najednou měl hodinky, které rovnou šly skvěle a u kterých poprvé začalo platit, že jsou "jako hodinky".

Takže je to možná jen jedna z cest ke kvalitě - vyzkoušet si pátou ligu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vasco

možná jsem svůj pocit špatně vyjádřil. Souhlasil jsem s Jumbem s tím, že mě faky vadí coby majiteli originálu. Opravdu už mě nebaví odpovídat stále na dotazy jesli moje Rolexy jsou originál, nebo made in Trznice. Takže když jdu s někým na pivo, radši si vezmu jiný hodinky, protože pingl co mě to pivo přinese, bude mít s velkou pravděpodobností na ruce fake.

 

Majitele faků nesoudím, spíš lituju.

Znám lidi, kteří koupili faky v dobré víře že kupují originál a vyhodili desetitisíce.

Znám samozřejmě i exota co se svýma falešnýma Breitlingama machruje kudy chodí.

Znám i lidi, co koupili fake vědomě protože na originál nemají.

(Kdyby četli Chronomag, tak si koupí místo fake Rolexů Sandoze a jsou vysmátý :-)

 

Uff,to jsem se rozkecal. A teď do mně :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...