Přejít na obsah

Luxury replicas


Lukáš

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 118
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

to Onion koukám,že máš vztah k Libni, já též, u Jarolímků to znám Jinak nevím k čemu bude stálému uživateli tohoto fora diskuse o fake. Když někdo nabízí hodinky věhlasné značky za směšnou cenu, tak je to fake, nebo čorka. To snad všichni víte. Breitling za 3000. A hodinky méně známých značek se nefalšují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Onion           koukám,že máš vztah k Libni,   já  též,  u Jarolímků to znám     Jinak nevím k čemu bude stálému uživateli  tohoto fora diskuse o fake. Když někdo nabízí hodinky věhlasné značky  za směšnou cenu, tak je to fake, nebo čorka.   To snad všichni víte. Breitling za 3000.   A hodinky méně známých značek se nefalšují.

A co když někdo nabízí hodinky věhlasné značky za adekvátní cenu, je to originál a neukradený? Jistě na to máš také jednoduché pravidlo. Pochlub se. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jestli se mohu počítat za stálého uživatele, ale mě to prostě zajímá. Zajímá mě, čím se faky liší od pravých, zajímá mě, jak poznám, co má někdo na ruce. Z hlediska kupujícího mě to tolik nedrásá, protože by mi Rolexy stejně nikdo nevěřil, i kdyby byly nakrásně pravé ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je bezva, že máme shodný názor. Tedy chceme si alespoň základní znaky pro rozeznání osvojit. Fake pokud je dlouhodobě nošené pozná většina lidí, ale já chci mít vodítko alespoň základní. Pokud se týká např. Omeg tak jejich povrchová úprava je nezaměnitelná. Zejména u oceli hraje velkou roli použitá technologie zpracování čímž je docílena ostrost hran. Hrany nepořežou majitele a ani nejsou oblé. Plošky pouzdra mají zachovanou rovinu. Není znát příliš dlouhá povrchova uprava s přílišným odebráním materiálu. Fakynemají pokud jsem měl možnost se přesvědčit (píši o těch levných) kvalitně obrobené pouzdro a už vůběc ne z materiálu použitého u originálu. Mimochodem faky, které nemají quartz, ale mechaniku maji většinou problém se synchronizací chodu hodinové a minutové ručičky ve vztahu k indexům.

Důležitější znaky u jednotlivých značek se dají najít na cifernících. ta která značka využívá speciální technologie, které nejsou jinde kopírovány, zpracování indexů, svítivost, délka závitu korunky apod.

Uvítám pokud máte k jednotlivým značkám konkrétní poznatky. Pomůckou je i zvláštnost u určité značky popř. typu známá pouze majitelům originálů např. chování ručiček při resetu chrono.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se připojím se svým názorem a postojem. Nebudu tady hodnotit postoje těch, co nosí fake hodinky. Spíše chci vyjádřit můj přístup. Fake si nekoupím, protože nechci šidit sám sebe. Raději si koupím za 4 tisíce Vostoky a holt hodinky od X tisíc nahoru budu platonicky obdivovat. Tenhle můj přístup se netýká jen hodinek.

 

Víc než fake hodinky mě spíš týrá noname produkce. Kdo se v tom má vyznat!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě noname produkce nijak nevadí. Dívám se na to asi takhle, všechno už bylo vymyšleno a nyní výrobci kopírují jeden od druhého. Odlišují se pouze firmy, které používají svůj vlastní strojek. U ostatních se nejedná o nic jiného než o jistou formu tuningu. Jestli stejný strojek zabalí do jedněch hodinek známá nebo neznámá firma, to ještě nemusí nic vypovídat o kvalitě výsledného produktu. Naopak, je zřejmé, že ta v mnoha případech bude srovnatelná a peníze navíc si platíme pouze za značku. Užitné vlastnosti budou shodné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To proof Když mi bude někdo bude nabízet věhlasnou značku za adekvátní cenu,dejme tomu 30000 tak než se rozhodnu je koupit tak se určitě poradím hodinářem. Chce to trochu rozvahy,nekupovat ukvapeně.nebo koupit od známého kde je jistota,že Tě nepodfoukne. Chamtivost se nevyplácí. Kolega před 20 lety koupil v Itálii na parkovišti video.Prodávající spěchal, furt pronto, pronto, v dálce se ozvala se policejní siréna, kolega ho koupil. Sony. Když ho doma zkoušel a nehrálo, objevil uvnitř 2 láhve .Střeva pochopitelně žádný. Mám doma katalog firmy Breitling.Viděl jsi ho?Při tom počtu modelů a variant které tam jsou musíš mít možnost porovnat model který kupuješ s originálem.Takže porada s hohinářem,či zkušeným odborníkem je nutná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdo nechápe, jak si někdo může koupit fake. Někdo jiný zase nemůže pochopit, že si někdo kupuje "blbé" hodinky za 60,000,- a více. Je to o přístupu k věci. Cca před třemi měsíci jsem také přemýšlel, esli mám jít do fake Vacheonů. Nešel jsem. Proč? Protože i ty "hloupý" Calvin Clein se swiss quartzem, co mám na ruce mají větší cenu. Nejde o to, že bych lhal někomu jinému, ale především sobě. Dokáži pochopit lidi, kteří faky zavrhují, stejně tak jako ty, kteří je obdivují. Já osobně jsem smířen s tím, že Vacherony nikdy mít nebudu a fake si kupovat nebudu - tím bych obelhával sám sebe!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To proof  Když mi bude někdo bude nabízet věhlasnou značku za adekvátní cenu,dejme tomu 30000 tak než se rozhodnu je koupit tak se určitě poradím hodinářem. Chce to trochu rozvahy,nekupovat ukvapeně.nebo koupit  od známého kde je jistota,že Tě nepodfoukne. Chamtivost se nevyplácí. Kolega před 20 lety koupil v Itálii na parkovišti video.Prodávající spěchal, furt pronto, pronto, v dálce se ozvala se policejní siréna, kolega ho koupil. Sony. Když ho doma zkoušel a nehrálo,  objevil uvnitř 2 láhve .Střeva pochopitelně žádný. Mám doma katalog firmy Breitling.Viděl jsi ho?Při tom počtu modelů a variant které tam jsou musíš mít možnost porovnat  model který kupuješ s originálem.Takže porada s hohinářem,či zkušeným odborníkem je nutná.

No vidíš, kolik toho k tématu dokážeš napsat. Takže už možná chápeš k čemu ta diskuse je. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U noname výrobků a to i u levných značek je to otázka zejména designu. je původem od značky, původem od značky se zahrnutím prvků od špičkových výrobců nebo prostě obšlehnutý. Kopírované prvky vidím mimo zde citované Sandoz, Poljoty v některých případech i u Seika. Pokud celkový dojem hodinek je vyvážený a originální nic proti tomu.

Rozhodně neodvrhuji levné popř. méně známé značky, zajímá mně desig hodinek a jejich kvalita a i partner u stolu ocení více zajimavé kvalitní hodinky než jen snahu o zařazení do rodiny majitelů "breitling". Loni mně neobyčejně vzali Citizen Promaster (velké, super zpracované) natolik, že i když netikají tak jsem musel koupit.

Nahoře zmíněný Calvin Clein je průnik značky zaměřené na módu do hodinářské průmyslu a pokud bude mít lepší zpracování a osadí mechaniku může získat spoustu zákazníků. Současná produkce bere hodinky jako sezónní doplňky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Manželka říká mimo jiné "chromag nechápu, ale tvůj zájem by mohl být ještě horší tak si hraj"

 

To Honza Sběratel není jenom ten co zná pouze hvězdy, ale ten co se snaží pochopit předmět své záliby. Ještě chvíli a budeme se zabývat sociální rolí v tržní společnosti ve vazbě na diktát těch úspěšných a preferovaných ovšem bez potvrzení, že jsou nejlepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Proof už jsem to psal katalog Breitlingu obsahuje hafo modelů,katalogy dalších značek které se kopírují další stovky modelů. A to si myslíš,že Tě někdo upozorní na všechny znaky podle kterých poznáš fake. Chce to rozvahu při nákupu,nic jiného.Dělám ve strojírenství a tak vím co je dnes možné pomocí moderních obráběcích strojů udělat. Co takhle radši napsat seznam značek kde je možnost fake.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Proof    už jsem to psal katalog Breitlingu obsahuje hafo modelů,katalogy dalších značek které se kopírují další stovky modelů. A to si myslíš,že Tě někdo upozorní na všechny znaky podle kterých poznáš fake. Chce to rozvahu při nákupu,nic jiného.Dělám ve strojírenství a tak vím co je dnes možné pomocí moderních obráběcích strojů udělat.  Co takhle radši napsat seznam značek kde je možnost fake.

Nejde jen o to, jak rozeznat originál od repliky. Mnoho lidí tady chce vědět, co vše na trhu je, jak se to liší od originálu atd. Prostě nemá smysl se proti těmto diskusím ohrazovat a pokoušet se je zastavit nebo dokonce shazovat jejich účastníky. Všem je myslím jasné, že zde nevznikne návod "Jak rozeznat v pěti minutách originální výrobek od napodobeniny krok za krokem pro začínající a mírně pokročilé". :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...