Přejít na obsah

Mühle-Glashütte Marinus GMT


McStinger

Doporučené příspěvky

Zajimavy udaj je hmotnost. Vazil jsem jsem SAR na kaucuku, ktere jsou o 2mm mensi v prumeru, vysledek 149g.

 

Možno je to plným dnom u S.A.R.

 

Ahoj. Gratulujem ku hodinkam, vzdy ma potesia pribehy spojene s nimi. Myslim, ze si si vybral velmi dobre a urcite ti budu dobre sluzit. Ak ti mozem odporucit, zajdi dakedy do Glasshutte pri Drazdanoch a navstiv muzeum Lange & Sohne a skus si vybavit aj exkurziu po fabrike Muhle Glasshutte. Myslim, ze by to malo ist. 

 

Dík za tip, pozvanie už mám dávnejšie, len sa neviem kopnúť do zadku a vyštartovať :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3. Na ruke

 

Práce kvapná, málo platná :). Wristshoty mi moc nevyšli, natrieskal som ich narýchlo a už sa mi to nechce fotiť znovu. Každopádne, aby som prešiel k veci. Už som spomínal, že Marinusy sú pocitovo veľké hodinky, hlavne kvôli dlhším nožičkám. Na ruke z nich mám dobrý pocit, drobným kameňom úrazu je ale guma, na ktorej ich mám. Nie som s ňou stále úplne vyrovnaný. Vyzerá fajn, je z kvalitného materiálu. Za rok na nej nie sú žiadne známky používania. Dokonca je veľmi efektná kvôli kĺbu, na ktorom je pripojená k puzdru.

 

Kĺb je ale tým, čo spôsobuje drobné nepohodlie pri nosení. Guma je pomerne tuhá, aj keď nie tvrdá. Ťažšie sa teda ohýba. Kĺb nekladie odpor a tak guma presne nekopíruje ruku, ale má tendenciu tlačiť do hrany ruky a zároveň zdvíhať hodinky. Tie sú pomerne ťažké a tak sa chcú pretáčať k vonkajšej hrane ruky. Z fotiek to je všetko vidieť. Na väčšej ruke sa to môže chovať inak, na menšej asi celé hodinky nebudú už vyzerať moc dobre a asi nebudú pohodlné. Ale neskúšal som, nemám menšiu ruku, než tú moju (18,5 cm, pomerne plochú).

 

Znie to ako úplná tragédia, ale nie je to v praxi až také zlé. Napriek tomu mi stále vŕta v hlave, či neskúsiť kovový náramok, alebo kožu. K náramku sa neviem odhodlať, nie je zrovna lacný a nie som úplným fanúšikom kovu. Koža bude problematická, mám obavu z veľkej diery medzi puzdrom a remeňom. Uvidím časom.

 

Korunka je perfektná, absolútne netlačí ani pri zohnutom zápästí, pekne sa schová kamsi do zhrnutej kože ;)

 

Aby som to uzavrel, Mainusy sa ku mne určite hodia :). Mám 193 cm a 108 kíl, nestratia sa na mne, ale ani nebijú do očí. Tak akurát.

 

Na ruke

post-957-0-89233100-1380244630_thumb.jpg

post-957-0-49571800-1380244638_thumb.jpg

post-957-0-97267600-1380244829_thumb.jpg

 

Guma a hrana ruky

post-957-0-61038400-1380244802_thumb.jpg

 

Guma a odtláčanie hodiniek od ruky

post-957-0-50259000-1380244894_thumb.jpg

 

Korunka a zápästie

post-957-0-06052600-1380244694_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Štyri palce hore. Príbeh je pútavý, zhltol som celú recenziu bez mihnutia oka. Hodinky a aj samotná značka sú naozaj na vysokej úrovni. Fotky to celé len podtrhujú. Začínam mať k týmto nemcom pod vplyvom fóra veľké sympatie. Ďakujem, že si sa s nami podelil o svoje pocity.

Nech slúžia aj naďalej!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Palacký? Opravdu? Já bych to viděl spíš na Janko Kráľa nebo Sládkoviče...

 

Ale abych nebyl jen OT, tak tyhle M-G Marinus mě sakra berou.

A to nemusím GMT a to tak, že vůbec a aby toho nebylo málo, tak datumovky na půl páté se děsím...

U téhle strojovny mi to nějak nevadí. Moc povedené a majiteli gratuluji a je vidět, že ho to správně chytlo, o takových lidech je chronomagforum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sedia ti perfektne :smile_anim: gumka casom chyti radius, mam podobny problem s origo gumkou a je to lepsie a poddajnejsie kazdym dnom ;) a tah rozhodne kup, nielen ze budes mat zas dalsie hodinky, ale je to pohodlne neboj, tiez som kedysi nemusel tahy, no kvalitny tah je velmi dobra vec! a nepochybujem ze MG bude mat dobry tah ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

wawrik: nie je to verneovka :)

misoo: tie hodinky mám rok, hodinky ak nie sú na ruke, tak sú vo winderi a guma žiadny výrazný rádius nechytá. MG má dobrý ťah, jeden mám na 29er a taký, ako je na Marinusoch viem skúšať každý deň. Ale si nie som istý, či by som si naň zvykol.

marosh: jasné, budú aj fotky luminovy, jedno po druhom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4. ČItateľnosť

 

Tu nemám moc čo popisovať. Čitateľnosť je jedným z dôvodov, prečo som si ich kúpil. Tie obrovské ručičky bleskovo zaostrím aj so svojím zhoršujúcim sa zrakom. Pokiaľ je svetlo, ručičky sa lesknú. Ak nie je čo odrážať, ručičky splynú s ciferníkom a vytvoria kontrastnú plochu pre výplň z luminovy. Dobre to je vidieť na prvej dvojobrázkovej fotke, kde som polarizačným filtrom prakticky úplne zrušil odrazy na druhom zábere. Ak sa ešte svetelné podmienky zhoršia, pridá sa aj superluminova, čo je vidieť na ďalšej fotke. Na ďalších fotkách sú rôzne ďalšie fotky pri meniacich sa svetelných podmienkach, ďalší komentár asi netreba. Podotýkam iba, že foťák samozrejme vidí lepšie, aj superluminovu, aj hrany ručičiek.

 

Porovnanie čitateľnosti

post-957-0-96425300-1380327895_thumb.jpg

 

Superluminova

post-957-0-34099200-1380327914_thumb.jpg

 

Rôzne

post-957-0-72369900-1380327904_thumb.jpg

post-957-0-12217200-1380327922_thumb.jpg

Upraveno uživatelem McStinger
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paráda. Je to veľká pomôcka pre prípadných záujemcov. O origo gume a tom napojení pri nožičkách sa tu už písalo a myslím s rovnakým poznatkom ako je tvoj. Marinusy boli moje veľké nádeje pre ďalší krok s GMT, ale ako to čítam...no neviem neviem, mám o cenťák menšie zápästie ako ty. Inak v porovnaní s Fortis B42, čo mám, pôsobia cca rovnako (s lunetou 44mm, výška cca rovnaká a vzdialenosť od nožičiek je 53mm). A trochu mi vadí absencia lumi na sekundovke.

 

Fotky sú výborné pre predstavu :smile_anim: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stano, aby nedošlo k omylu, nehovorím, že človek s menšou rukou ich nemôže nosiť, určite aj tvar ruky zohrá úlohu. Všetky moje dojmy sú čisto subjektívne a samozrejme najlepšie je vyskúšať ich osobne. Absencia lumi na sekundovke mi pôvodne vadila tiež, teraz mi to ani na rozum nepríde. S tým kĺbom som mal poznámku kedysi ja, takže zatiaľ som zrejme jediný, kto sa k veci vyjadroval.

 

Zajtra snáď zase malé pokračovanie recenzie, dnes iba dve foto z archívu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5. Balenie

 

Hodinky si jedinec po zaplatení príslušného obnosu domov prinesie v bielej kartónovej krabičke s logom výrobcu. Vo vnútri sa ukrýva ďalšia krabička, zabalená ešte v netkanej textílii. Krabička má takú akurátnu veľkosť, aby človek nemal pocit, že kupuje nejaký podradný tovar. Nie je však prehnane veľká, takže si šťastný majiteľ nemusí kvôli jej skladovaniu prenajať ďalšiu pivnicu.

 

Krabička je drevená, lakovaná, na veku logo firmy. Pôsobí slušným dojmom. Nemá priehľad, videl som ale aj s priehľadným vrchom. Po jej otvorení už žiadne ďalšie obaly, iba v béžovom polstrovaní uložený predmet našej túžby. Vo viečku malá kapsička, v ktorej je zasunutý návod na použitie a záručná karta. Bodka.

 

post-957-0-42057400-1380477537_thumb.jpg

post-957-0-07603900-1380477549_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6. Guten Tag. Sprechen Sie Englisch?

 

Takto priamo som sa spýtal postaršieho pána v stánku Nautische Instrumente Mühle-Glashütte/SA na minuloročnej výstave Viennatime, mávajúc v lufte mojimi Marinusmi. Aby bolo jasné, ku komu patrím. Pánko si ma premeral a bez akéhokoľvek náznaku emócií mi povedal "Nein". No, hovorím si, to bude zábava. Po nemecky rozumiem perfektne, ale hovoriť neviem. Tak som sa s ním začal baviť rečou podobnou nemčine o ich hodinkách, kadečo sa vypytoval a tak, veď si to viete predstaviť.

 

Našťastie mi po chvíli prišiel na pomoc mladý obchodník, ktorý, ako sa zistilo, rozumel dobre po anglicky, ale hovoriť nevedel. Tak ja po anglicky, on po nemecky. Bavili sme sa o Marinusoch, rozprával som im, čo je fajn a čo mi vadí. Bol som prekvapený, že ich to zaujímalo, sami sa vypytovali. Starší pán javil o našu konverzáciu veľký záujem, mladý mu musel prekladať do nemčiny, tak celá debata trvala pomerne dlho. Poukazovali mi všetko, o čo som mal záujem, dokonca prišlo nevynútené pozvanie do fabriky. Bol som veľmi milo prekvapený prístupom, na výstave nie zrovna štandardným.

 

Nakoniec som sa začal lúčiť a spýtal som sa, či sa náhodou neobjaví aj pán Mühle. Mladý na mňa vypleštil oči. "Veď toto je pán Mühle", hovorí mi. Tá moja tragická pamäť na tváre... Veď som ho x-krát videl na fotke, dokonca v katalógu, ktorý som držal v ruke. Po chvíli prekvapeného habkania som sa spýtal, či by mi nepodpísal kartičku z balenia Marinusov. Teraz zase zostal v pomykove Hans-Jürgen Mühle, ktorý netušil, čo mi má napísať. Nakoniec z rozmýšľania vzniklo "Viel Freude, Mühle". Ešte mi z ruky zobral katalóg a napísal pár slov aj doňho.

 

 

post-957-0-15233500-1380480528_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nadherny hodinky s krasnym pribehem a fotky taky nemaji chybu!

Osobne mi na hodinkych nesedi jenom rucky, prijde mi ze se trochu ztraci, ale soudim jen z fotek a taky jsem zvykly na neprehlednutelny cerveno-bily semafor z U1 ;)

Rikal jsem si, ze kdyz GMT/UTC, tak jedine Sinn 857, ale tyhle mne berou jeste vic :goof:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nadherny hodinky s krasnym pribehem a fotky taky nemaji chybu!

Osobne mi na hodinkych nesedi jenom rucky, prijde mi ze se trochu ztraci, ale soudim jen z fotek a taky jsem zvykly na neprehlednutelny cerveno-bily semafor z U1 ;)

Rikal jsem si, ze kdyz GMT/UTC, tak jedine Sinn 857, ale tyhle mne berou jeste vic :goof:

 

Ver mi, že tie ručičky nie sú viditeľné iba v tuneli cez zváračskú kuklu. Bežná viditeľnosť ako na týchto fotkách. Hmm, 857 UTC by som bral, ale človek nemôže mať všetko.

 

Tohle se dobre cte.

 

Tak to som rád, lebo som si nebol istý, či to niekoho baví. Okrem toho sa bojím písať viac, lebo si SCIFI bude myslieť, že chcem niečo predávať :D. To stretnutie bolo fajn. Ochota poukazovať, vysvetliť, ale aj sa niečo dozvedieť. Jednoznačne vo mne zanechali pocit, že ich zaujíma názor každého zákazníka. Už som spomínal, že taký prístup nebol na výstave zrovna bežný. Ešte u Hanhartu a Ressence bol veľmi fajn pokec. Opačným extrémom bol stánok Seika, kde nejakí dvaja panáci stáli bez pohnutia a bez ochoty čokoľvek v okolí registrovať. Korunou bol smutný pohľad na stojace modely spring drive. Ale to len tak, na doplnenie už napísaného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...