Přejít na obsah

IWC Portuguese Hand-Wound Eight Days


kloubik

Doporučené příspěvky

Návštěvník Alda

Urazkama si nepomuzes, to dela jen slaboch :-) Denodenne nerejpu, zkus to dohledat. Takze lzi a demagogie jako vždy. Sbohem!

Ja to na tvou adresu za urazku nepovazuji. Nazdar.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 111
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já se omlouvám kluci, nečekal jsem takovej mazec pouze tím, že zmíním své myšlenky nahlas, že značky Iwc a Damasko co se hodinařiny týká, jsou od sebe na míle daleko :-) Tak jsem si to začal a rád bych to vzájemné napadání sám ukončil. Vraťme se k velkému Iwc a technologicky velmi pokročilé Damasko budeme probírat k vlakně jemu určenému' Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Africane, přečetl sis vůbec můj dlouhý příspěvek, který jsem ti psal? Chtěl jsem porovnat technologie použité v kalibru. Přece je jasné, že technologie v P85 se samozřejmě porovnávání s technologiemi v eGolfu. A to i bez toho, že by někdo říkal, že Tesla Motors a VW je totéž.

Snažil jsem se normálně, hodinkově reagovat na dotaz Bandiho, který se zase normálně snažil rozproudit diskuzi o novém kalibru a chtěl se něco dozvědět. Chtěl jsem k tomu kalibru napsat ještě více, vyhledal jsem si další detaily. Jenže pak přijde někdo a začne vykřikoval a určovat, co se smí psát a co ne, jaká srovnání jsou povolena, jaká ne a začne po sto prvé rozdmýchávat další flame. Nevím, co k tomu ty lidi vede. Mindrák? Nevím.

Jsem fanda IWC, což je myslím známo, a myslím, že k nim mam i co málo říct. A myslím, že bychom se z plánované debaty s Bandim dověděli víc, než z těch následujících příspěvků místních kádrováků. Věci použité v kalibrech Konrádem byly použity jako srovnání v debatě o novém kalibru IWC. To je vše. Až budu vlastnit a budu mít nastudované detaily o co-axialu od Omegy, tak třeba budu srovnávat s tím. A někdo jiný třeba srovná se svým JLC inhauzem. A stále to bude debata o IWC. I tvůj prvotní údiv byl vlastně normální příspěvek do debaty, na který jsem reagoval vysvětlením co a jak bylo myšleno. Takže žádná omluva není vůbec třeba. Potud pohoda. No, a pak přišli místní rowdies.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Četl jsem Hasňo a to je stále to co mě nesedí. Nezlob se, ale já tohle srovnávání prostě nedávám, každý sobě rovnýmu, klidně. Ale mě se to všechno podobá tomu, jako když mě kámoš v obchodě říká, že jsem blbej, když dávám za Red Bull pade, když on má něco lepšího za devět korun. Na jednu stranu má pravdu, má levnější produkt a pravděpodobně i kvalitnější, ale Red Bull je stále jenom jeden. Chápeš co tím myslím? Každá značka má svoji historii a dělá určité věci, kvůli které ji máš rád. Když jsem nosil IWC, neviděl jsem pouze hodinky, ale celý odkaz té firmy. Líbí se mě, co dělá tato značka pro přírodu, lidí atd. a je úplně jedno, že za vším stojí peníze. Snad mě chápeš, proč nesrovnávám nesrovnatelné. Je to všechno pouze můj názor :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dlubix

Četl jsem Hasňo a to je stále to co mě nesedí. Nezlob se, ale já tohle srovnávání prostě nedávám, každý sobě rovnýmu, klidně. Ale mě se to všechno podobá tomu, jako když mě kámoš v obchodě říká, že jsem blbej, když dávám za Red Bull pade, když on má něco lepšího za devět korun. Na jednu stranu má pravdu, má levnější produkt a pravděpodobně i kvalitnější, ale Red Bull je stále jenom jeden. Chápeš co tím myslím? Každá značka má svoji historii a dělá určité věci, kvůli které ji máš rád. Když jsem nosil IWC, neviděl jsem pouze hodinky, ale celý odkaz té firmy. Líbí se mě, co dělá tato značka pro přírodu, lidí atd. a je úplně jedno, že za vším stojí peníze. Snad mě chápeš, proč nesrovnávám nesrovnatelné. Je to všechno pouze můj názor :-)

 

Chlape, těm dvěma to nevysvětlíš... ti mají o špici pelotonu jasno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Afričane, vůbec nejsme v rozporu a zcela s tebou souhlasím. Do písmene! Protože mluvíš o úplně jiných věcech, než o čem šla diskuze. Ta šla o novém kalibru a co je v něm jiného, nového, neobyčejného . O kalibru, ne o odkazu, image, podpoře sportu, nebo o značce IWC jako takové. Tedy, není mezi námi žádný spor. Značku IWC vnímám úplně stejně, jako ty.

 

Jenom škoda, že rowdies mají pořád nutkání plakátovat tohle fórum stále dokola "přínosnými" příspěvky, jako je třeba tento. Asi i jim došlo, že už je to trapné, tak byl editován jen to posmešku.

post-606-1423506235,1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dva pérovníky místo jednoho a keramický Pellaton natahovací mechanismus. Do teď to byly jen ty kotvy, teď už i to kolo. Tady je vidět, jak je ten křemík v hodinkách složitá technologie a jak musel Konrad zamakat, aby uměl vyrábět ty svoje inhauzy. I takový oddíl, jako IWC, jde krok po kroku. Jinak ještě mají jiné nožky.

Nevidím souvislost mezi použitím keramických dílů v kalibru IWC a křemíkových dílů v kalibru Damaska. Stejně tak nechápu, proč by měla absence křemíkových dílů v kalibrech jiných výrobců znamenat, že se jedná o složitou technologii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žádná tam není. Spletl jsem se a hned v dalším příspěvků jsem to korigoval.

 

Použití křemíku v kalibrech mechanických hodinek má zásadní výhody proti oceli v souvislosti s mazáním, tvrdostí a chováním v magnetickém poli. Výrobci si toho jsou vědomi a všichni by rádi takové vlásky a součástky ve svých krocích měli. Někteří je již mají. Těch je hodně málo. Kdyby bylo jednoduché jejich výrobu zavést, dávno by je používali všichni. Odtud plynula má úvaha o složitosti výroby.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...