Přejít na obsah

Poštovné na Slovensko -- poraďte prosím.


miracolo.cz

Doporučené příspěvky

Nic, řekneš že na Slovensko a balík do ruky, vyplníš dva papíry, pojistíš na kolik chceš a hotovka. Možná teoreticky velikost balíku, měl by se tam vejít ten štítek - nemělo by to bejt úplně prťatý. Stát to může 150 - 200.

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hlavne nech ta nenapadne skusat kurierske sluzby....to sa nedoplatis.

To není tak úplně pravda- pokud posíláš z ČR do SR tak za PPL pojištěné automaticky na 100tis. zaplatíš nějakých 350,-Kč... Opačným směrem už je to ale dost velký problém, slovenská pošta pojistuje do 1000EUR a DHL chce za balík pojištěný na 100tis "jen" asi 100EUR...docela velkej rozdíl oproti českým cenám, a největší paradox je že vlastně české PPL je pod DHL group a na Slovensku jejich balíky dorucuje právě DHL

 

Edit- uvedl jsem to jenom pro porovnání, třeba to někomu pomůže

Upraveno uživatelem sashator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není tak úplně pravda- pokud posíláš z ČR do SR tak za PPL pojištěné automaticky na 100tis. zaplatíš nějakých 350,-Kč... Opačným směrem už je to ale dost velký problém, slovenská pošta pojistuje do 1000EUR a DHL chce za balík pojištěný na 100tis "jen" asi 100EUR...docela velkej rozdíl oproti českým cenám, a největší paradox je že vlastně české PPL je pod DHL group a na Slovensku jejich balíky dorucuje právě DHL

 

Edit- uvedl jsem to jenom pro porovnání, třeba to někomu pomůže

skusim poopravit. nedavno som tento problem riesil. slovenska posta do zahranicia poistuje len do vysky 500 eur (bohuzial).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja posilal v pondeli do kosic rolady za 130, kuryr PPL nabral v jednu odpo, ve ctyri bylo nacteny v systemu, v deset rano v utery DHL dorucilo v Kosiciach. Pojisteny automaticky do 100tis, cena 285+DPH..

..mate supr ceny, opacnym smerom je to drahsie. do germanie (v tejto kategorii je aj CR) je to od 45,-eur, 100,-eur pytala UPS (info stara 3 tyzdne, expedovali sme bohuzial za tychto podmienok)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja posilal v pondeli do kosic rolady za 130, kuryr PPL nabral v jednu odpo, ve ctyri bylo nacteny v systemu, v deset rano v utery DHL dorucilo v Kosiciach. Pojisteny automaticky do 100tis, cena 285+DPH..

Tak to byli opravdu rychlíci- když mi franta posílal Milgy, tak to podal v pondělí v 9 ráno a mně byly doručeny ve středu asi v 1 odpoledne...ale i tak super, PPL na posílání z ČR na Slovensko je asi fakt nejlepší a nejlevnější způsob (myslím u hodinek 60tis + )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je pravda, že jsem tak nikdy neposílal, ale na stránkách mají možnost poslat balík 1. třídy pojištěný na 1000EUR a i jeden člen z Košic mi to potvrdil

 

 

Tak tak je to pravda. Uz som tak posielal. Ak to je nad 500 EUR da sa to len 1. triedou, maximalne poistne do 1000EUR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...