Přejít na obsah

Máte hodinky z roku svého narození?


financ

Doporučené příspěvky

Frostie: Tak sehnat se asi dají, ale na eBay se jedny prodaly nedávno za 9 tis. USD, tak nevím, jak dalece je ještě chceš shánět...

to jsem měl přesně na mysli, 9000 USD není suma, kterou bych byl ochoten za ně dát. To si radši koupím GS Quartz...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlásím další přírůstek ze svého roku výroby, po nákupu Datejustů jsem doma sundal tah a číslo na pouzdru 399 xxxxx říká, že je to rok 1973

Vypadají parádně, jako nové. 

 

Vypadají parádně, jako nové nikoliv..., což jim spíše přidává na kráse. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Josef01: Na ty GMTčka si pamatuju, když si je kupoval. Už se tu dlouho neobjevily, jsou fantastické. Já jsem kdysi koupil Moonwatche, u kterých prodejce deklaroval výrobu z roku mého narození, a nakonec byly o dva roky mladší (spletl se). Tak mě to nakrklo, že jsem je odservisoval a prodal tady na fóru :). Dlouho jsem taky na ebayi očumoval klasické Submarinery s kyklopem z mého roku narození v výborném stavu. Tehdy před 2 lety byly za USD4500 s papírama. Ale neměl jsem koule je kupovat z ebaye. Teď toho trochu lituju. Tak si to nahrazuju třemi levnějšími vintage kousky ze 60. a 70.let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadají parádně, jako nové nikoliv..., což jim spíše přidává na kráse. :)

 

Ano, uznávám, to byla nahrávka na smeč. Kdybych měl něco podobného a v takovém stavu z roku 1971, byl bych naprosto šťastný. Gratuluju. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bojím se přesně toho, co se stalo Josefovi..sháním hodinky z roku 1971 ...takové mají papíry málokdy..a tak se obávám, že se pak zjistí, že jsou z jiného roku...mimochodem, lze to nějak zjistit ještě před koupí zjistit/prověřit u AD (mám na mysli značky typu IWC, Rolex či Omega) ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U toho mého konkrétního případu - Moonwatch - máš rok výroby pouzdra zevnitř na dýnku - viz příklad 145.012-67 jsou z roku 1967, plus podle čísla strojku jsi schopnej učit +- rok výroby. U Omegy ze 60 a 70 let je to tak plus mínus dva roky. Nebo pak extract from the archives, kde ti řeknou datum výroby na den.

Dobře to má vymakaný Seiko, tam se dozvíš i měsíc a rok. Dobrý je taky koukat na tahy, zase vintage Moony mají číslované tahy, např, 1/71 znamená první kvartál 1971.

 

Upraveno uživatelem organic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám teď na cestě jedny Můny, na dýnko ale asi od 80. roku už ročník Omega neuváděla, odhadoval jsem ho teda z výrobního čísla, je to ale tak na hraně, přelom 82/83, takže se nechám překvapit, extrakt už je objednanej, při nejhorším budu mít hodinky z roku, kdy si mě naši vyrobili  :lol2:

Zrovna ten osmdesátej třetí ročník je mezi můnama nějakej raritní, za cca rok a půl jsem narazil na 3 schopný kousky, který by se daly vzít, zbytek spíš skládačky nebo došvihaný jak sviňa. Jinak mi Speedy přijdou jako ideální kousek za tímhle účelem, je jich ještě celkem dost, ročník se dá taky dobře zjistit, ten extrakt je super věc. A na ročníky 84, 85 jsem za dobu svýho hledání narazil několikrát a i v komplet balení s krabicí,papírama a účtenkou, to jsem se tloukl do hlavy, že nejsem o rok mladší...jinak u Seika je to s tou identifikací roku paráda, proto taky mám ty televize..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U toho mého konkrétního případu - Moonwatch - máš rok výroby pouzdra zevnitř na dýnku - viz příklad 145.012-67 jsou z roku 1967, plus podle čísla strojku jsi schopnej učit +- rok výroby. U Omegy ze 60 a 70 let je to tak plus mínus dva roky. Nebo pak extract from the archives, kde ti řeknou datum výroby na den.

Dobře to má vymakaný Seiko, tam se dozvíš i měsíc a rok. Dobrý je taky koukat na tahy, zase vintage Moony mají číslované tahy, např, 1/71 znamená první kvartál 1971.

f9f0be7c.jpg

Taky moc dekuji za cenne informace. Taky shanim rok 1971...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Využiji Davidova vlákna, které už dlouho leží ladem. :)

 

Kroužím kolem roku 88, obstřeluji ho, ale trefil jsem se zatím akorát do roku narození partnerky - TUDOR PRINCE OYSTERDATE SUBMARINER (1989).

 

97e9975673c440a1b8ebb0361e02984f.jpg

 

 

Zato mám kompletní Moonwatche (papíry, rodný list z Omegy, návod, všechny krabice, atd..). Jsou datovány na rok 1980, tak pište. :D Dělám si samozřejmě srandu, tyhle z domu nepůjdou. Podruhé už stejnou chybu neudělám...

ODKAZ NA INFO ZDE

 

post_21738_0_09890300_1425044868.jpg

 

Co se týče Davidových Autavií z roku 73, tak dle ref. mám stejný model 1163V z roku 1972, a ten mám zase spojený s propuknutím chronohorečky a počátkem vztahu s mou drahou, takže je taky nepustím (vlastním je téměř 3 roky). Snad nám to vydrží, nerad bych je prodával (musím zaklepat). :)

 

post_21738_0_17313800_1441788172.jpg

 

Někdo tady zmiňoval rok 1969, to mám jedny Autavie 7863MHK VIDĚNÍ A INFO I ZDE (Inspirace na pořízení)

 

post_21738_0_85857500_1430419178.jpg

 

Mám vysněný kousek z roku 1988, ale na ten si ještě počkám, takže odpověď na TOPIC, jestli mám hodinky z roku mého narození, tj. 1988, zní zatím ne, ale chystám se na nákup, tak snad brzo. Držte mi prosím palce.  :)

Upraveno uživatelem VintageLover
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...