Přejít na obsah

PRIM-kvalita


jacob

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 105
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Na druhou stranu Orlíky s ETA kalibrem jsou stejně kvalitní jako Omega Seamaster a stojí výrazně méně. Omegy v podstatě používají běžnou jen lehce upravou ETA.

Teda, já už jsem asi podlehl jejich marketingové masáži a začal si myslet, že ten koaxiál je něco převratnýho, ale proč teda Prim nedělá taky nějakou lehkou úpravu, když se to pak tak dobře prodává? ;-)

 

BTW: na Orlíkách a Primu obecně mi vadí i to, že neumí udělat pořádnou vodotěsnost. Myslím, že u hodinek se sportovními ambicemi je 100m minimum. Omega taky má chronometr a umí udělat kovový tah, pěkný plastický ciferník, vystouplé logo na korunce a sponě a tak. Takže bych to s tou srovnatelnou kvalitou neviděl tak jednoznačně ;-)

Částečně jsem čerpal z

http://www.chronomag.cz/clanek/2006-10-21/...a-se-vraci.html

"Mnohé diskuze vyvolává a jistě ještě bude vyvolávat jejich cena. Spoustě lidí se zdají hodinky předražené a rádi by jinou (rozuměj nižší) cenu. Ale diskutuje někdo o ceně hodinek Omega, které mají u některých modelů téměř shodné specifikace jako Orlíky, jako je safírové sklo, původní strojek ETA, atd.? "

Pro me je cena PRIM jednoducha matematika ... kdyz jsem si kupoval svoje Linea40, tak za mnou p. Prokop prijeli spolecne s p. Bouskou do Ostravy, dali jsme si veceri, pokecali, specifikoval jsem individualizace a bylo vystarano :-)

 

Takovy servis mi nenabidne asi zadny prodejce hodinek. A navice ... kdo dnes nabizi moznost individualizace typu "napis na rotoru" atd.?

A kdo Vam udela limitovanou edici dle Vaseho navrhu ... ? Asi malokdo :-)

 

Holt kazda sranda neco stoji a nekdo muze mit z drahych PRIMek vetsi radost nez z jeste drazsich Omega Seamasteru (viď grgo_pitici?) nebo levnych Seiko 5, ktere maji pouze 37mm :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O kvalitě asi nemá cenu diskutovat. Je tam švícarský strojek a spousty švícarských hodinek i "těch nejlepších značek" má zase pouzdra od Primu. Takže kvalita srovnatelná se švícary. A cena? Připadá mi, že se z toho snaží udělat luxusní značku u které se platí jméno. Je jen otázka, jestli na to tahle značka má, srovnávat se švícary, které jsou kolikrát ještě levnější. Každopádně pro nás, kterým se líbí, to není zrovna nejlepší tah.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OT Promiň buldocku,ale těch měkkých švýcarů jsem si nemohl nevšimnout.Švýcar je dycinky tvrdej =)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, musím říct, že i takového amatéra, jako jsem proti vám já, drbete pěkně pod bradičkou. S jakým potěšením se dívám na své levé zápěstí na krásné původní Prim Sport I gen. Ale zcela vážně. mě se moc líbí a jsem s nimi spokojen. A to musím se zahanbením přiznat, že než jsem začal navštěvovat Chronomag, tak jsem pyšně nosil fejky Rolex a ty Sporty ležely v šuplíku. Fuj hanba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Všem, chtěl by jsem se Vás všech zeptat co si myslíte o kvalitě hodinek Prim v dnešní době nebo i minulosti. Nemyslim omezené série jako Prim Orlik 55 l.e., ale myslim normální Prim hodinky z bězných kolekci (tim mám na mysli i dřívější Prim Sport I nebo II, i např. dnešní Sporty, Spartaky apod.) Nebo třeba když si vezmu kvalitu populárních hodinek Seiko 5 za 1300-1800Kč a kvalitu hodinek Prim Sport quartz 6950Kč a automaty za předpokládáných 24000Kč tak nevim jesli je cena odpovidajici, ale na to práve se chci zeptat Vás všech, co si o Primkách a kvalite myslite...

Pak tu je ještě jeden fígl, vezmeš staré sport I (cca 1500-2000) a necháš je v eltonu renovovat, nerez pouzdro, průhled na kalibr ... a výsledkem budou nové nerezové hodinky s manuálem a českým kalibrem za cenu cca 7 - 10 tis. ... (včetně nákupu starých)

Nebo totéž se sport II a vásledná cena je někde okolo 4 000,- (se vším všudy). A co se týká kvality, moje sportII po renovaci dělají cca 5 vteřin + denně, zažil jsem i sport II, kde jsem tu odchylku už nedoměřil, odhaduju ji tak na 3 vteřiny ... . Není to standardní přesnost, ale když má člověk kliku, jsou na tom líp než spousty moderních hodinek.

 

Add vodotěsnost - Prim se tváří, že když napíše 50 m, tak to není sprchovací index, ale ty hodinky reálně někdo vzal a potopil se s nima ... novodobá produkce si tedy za tou metráží poměrně stojí. Zkuste někdo jakou máte praktickou zkušenost ... měl jsem v rukou orlíky a těm bych po zašroubování těch 50 m věřil doslova.

 

Co na to PRIM? Někde jsem už četl o zkouškách vodotěsnosti ve středozemním moři ...?

 

 

Starší primky sporty jsem bral na bazén běžně a zvládaly bez problémů 4-6 metrů, na hlubší bazén jsem se s nima nedostal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsou seika jako seika. Jsou taky v podobných relacích. Tam ta kvalita bude taky jiná. Je třeba srovnávat srovnatelné. Srovnejte třeba také výrobní náklady. Jaké potom asi mají marže výrobci? Jaká je asi výplata českého, japonského nebo švýcarského hodináře?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celkově vzato pokud se chcete s hodinkama mazlit, tak vám Elton dá nějakou tu přidanou hodnotu, třeba večeři při svíčkách :-) Pokud chcete hodinky jako pěknou věc na měření času, tak můžete mít buď srovnatelnou kvalitu za menší peníze, nebo za stejně peníze i více.

 

Asi záleží, jestli v hodinkách od Eltonu vidíte něco víc než hodinky.

A jinak mám pocit, že nic jako "normální primky z běžných kolekcí" dnes Elton dělat nechce, aspoň mám ten pocit. Asi za tím jsou hlavně výrobní možnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Diskutér

PRIM... to je zkouška tvé vyspělosti.

 

Možná po večerch vystřihuješ z rozsáhlých katalogů světových velkovýrobců dokonalé chronografy a lepíš je na zápěstí, abys pak před zrcadlem zažíval prchavé okamžiky vládce světa v postavení poloBonda, James poloBonda... Tak bys měl vědět, že tvůj otec či děď pravděpodobně většinu života odrkroutil na primkách... a že se od nich, myslím od svých předků, máž jistě, co učit.

 

Ovšem, pravda také je, že jestliže děláš do hodinek, pak tě asi švýcarská produkce těžko nechá chladným, neb v posledních dvaceti letech švýcaři dokázali nejen to, že mechanické hodinky žijí, nýbrž i to, že ti dokázali velmi příjemnou cestou implantovat myšlénku, že je přece "musíš" mít... tedy dokonalý marketing, dokonalý tah na branku. Tak úplně nechápu, že se v Evropě najde někdo, koho nezajímá švýcarská produkce a vzhlíží někam daleko na východ, leč... svět... je prý velký...

 

Švýcarská produkce je dokonalá legenda, na níž se staví budoucnost. A hodinky bez legendy, to je jako bota bez podpatku... Buduj své ikony, budeš uvnitř bohatší.

 

Proto, veleb PRIM... byť absence kovových tahů je neodpustitelná, profilace Primu je přesně to, co to chce. Tedy již nikoliv hodinky pro "15 miliónů" nýbrž malá česká ikona za pořádné prachy. Ikona s dokonalou nadstavbou... jo, precizace modelu, osobní přání... logo své milenky na korunce... zářezy ulovených rejnoků... na dýnku.... výběr řemínků... co chceš víc? A kolegovo srovnání Orlíku s Omegou... to těší, ne?

 

Vizualita nosného modelového portfolia PRIMU je poměrně konzervativní. A to je dobře. Vedle toho, PRIM stvořil vizuálně takřka dokonalé a veskrze moderní hodinky (model Sport) a čeká se jen na osazení strojkem. Takže je znát, že Prim nespí na spartaku, je znát, že Prim velmi usilovně pracuje.

 

Z hlediska potenciálního zákazníka jsem velmi rád, že v Česku je výrobce hodinek, které jsou důstojnou a kvalitní ozdobou levých zápěstí, že je tu výrobce, který pracuje s legendární značkou, a že je tu výrobce, který se netočí jen v kruhu minulosti. Jsem přesvědčen, že PRIM, resp ten, kdo tuto značku vlatní jde správnou cestou.

 

Neboť... mít v Česku na ruce "primky"... je vlastně... možná... i... tak trochu... povinnost, kterou máme sami k sobě. Nemyslíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PRIM... to je zkouška tvé vyspělosti.

 

Možná po večerch vystřihuješ z rozsáhlých katalogů světových velkovýrobců dokonalé chronografy a lepíš je na zápěstí, abys pak před zrcadlem zažíval prchavé okamžiky vládce světa v postavení poloBonda, James poloBonda... Tak bys měl vědět, že tvůj otec či děď pravděpodobně většinu života odrkroutil na primkách... a že se od nich, myslím od svých předků, máž jistě, co učit.

 

Ovšem, pravda také je, že jestliže děláš do hodinek, pak tě asi švýcarská produkce těžko nechá chladným, neb v posledních dvaceti letech švýcaři dokázali nejen to, že mechanické hodinky  žijí, nýbrž i to, že ti dokázali velmi příjemnou cestou implantovat myšlénku, že je přece  \"musíš\" mít... tedy dokonalý marketing, dokonalý tah na branku. Tak úplně nechápu, že se v Evropě najde někdo, koho nezajímá švýcarská produkce a vzhlíží někam daleko na východ, leč... svět... je prý velký...

 

Švýcarská produkce je dokonalá legenda, na níž se staví budoucnost. A hodinky bez legendy, to je jako bota bez podpatku... Buduj své  ikony, budeš uvnitř bohatší.

 

Proto, veleb PRIM... byť absence kovových tahů je neodpustitelná, profilace Primu je přesně to, co to chce. Tedy již nikoliv hodinky pro \"15 miliónů\" nýbrž malá česká ikona za pořádné prachy. Ikona s dokonalou nadstavbou... jo, precizace modelu, osobní přání... logo své milenky na korunce... zářezy ulovených rejnoků... na dýnku.... výběr řemínků... co chceš víc? A kolegovo srovnání Orlíku s Omegou... to těší, ne?

 

Vizualita nosného modelového portfolia PRIMU je poměrně konzervativní. A to je dobře. Vedle toho, PRIM stvořil vizuálně takřka dokonalé a veskrze moderní hodinky (model Sport) a čeká se jen na osazení strojkem. Takže je znát, že Prim nespí na spartaku, je znát, že Prim velmi usilovně pracuje.

 

Z hlediska potenciálního zákazníka jsem velmi rád, že v Česku je výrobce hodinek, které jsou důstojnou a kvalitní ozdobou levých zápěstí, že je tu výrobce, který pracuje s legendární značkou, a že je tu výrobce, který se netočí jen v kruhu minulosti. Jsem přesvědčen, že PRIM, resp ten, kdo tuto značku vlatní jde správnou cestou.

 

Neboť... mít v Česku na ruce \"primky\"...  je vlastně... možná... i... tak trochu... povinnost, kterou máme sami k sobě.  Nemyslíte?

S většinou toho se dá souhlasit. Co Primu schází je vlastní kvalitní kalibr. Ale zase nabízí individuální přístup a to se velmi cení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať žije slovní masturbace, a v Diskutérově podání obzvláště :-)!! Švýcarská produkce je stejná legenda jako švýcarské banky, švédská ocel, turecká káva, finská sauna a mnoho dalších. Prostě nomen omen :-).

Nevím, zda si lepíš po nocích fotky hodinek na ruku - já švýcary jednoduše nosím. A to že můj děda a táta odkroutily svůj čas zde na Primkách moc dobře vím a moje výstavka rodinných primech mi dělá velkou radost. To ale neznamená, že si všichni musí kupovat předražené Primky. Jestliže nazýváš model Sport vizuálně dokonalým, pak je to pouze tvé vnímání, které je ovšem velmi pokroucené, protože nové modely Prim mají k dokonalosti veeeeeelmi daleko :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Diskutér

Ať žije slovní masturbace, a v Diskutérově podání obzvláště :-)!! Švýcarská produkce je stejná legenda jako švýcarské banky, švédská ocel, turecká káva, finská sauna a mnoho dalších. Prostě nomen omen :-).

Nevím, zda si lepíš po nocích fotky hodinek na ruku - já švýcary jednoduše nosím. A to že můj děda a táta odkroutily svůj čas zde na Primkách moc dobře vím a moje výstavka rodinných primech mi dělá velkou radost. To ale neznamená, že si všichni musí kupovat předražené Primky. Jestliže nazýváš model Sport vizuálně dokonalým, pak je to pouze tvé vnímání, které je ovšem velmi pokroucené, protože nové modely Prim mají k dokonalosti veeeeeelmi daleko :-)

Koukám na ten tvůj onanozní příspěvek... tak jestli jsem se dotknul tvého poloboha, pardon, polobonda wink.gif tak to přejdi, jako by nic a dál trénuj zrcadlové pózy... díky za velkorysost... Frantíku. P.S. Předražené jsou, abych byl aktuální k tvému seznamu, především Omegy... to ty ale víš, viď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou národní hrdostí bych to tolik nepřeháněl. Nejdřív je třeba seznámit se s historií této značky.

Ze stránek www.prim.cz

"Od roku 1889 se píše historie hodinářské výroby ve východních Čechách. Toho roku založila dolnoslezská firma Gustav Becker v Broumově svoji filiálku na výrobu budíků a jiných velkých hodin. Závod byl v roce 1930 odkoupen firmou Junghans a v roce 1945 zestátněn.

 

Již v roce 1946 začal vznikat na troskách původních německých továren moderní hodinářský průmysl. Za tím účelem byl založen národní podnik Chronotechna se sídlem ve Šternberku. V Novém Městě nad Metují byl v roce 1949 otevřen pobočný závod národního podniku Chronotechna, který byl pověřen zavedením výroby českých náramkových hodinek."

 

Historicky bych to například s Omegou moc nesrovnáva. A kdo ví, jestli by byla vůbec nějaká firma PRIM, nebýt našich rudých bratrů.

 

Tímto nijak nespochybňuji kvalitu Primek. Za jinou cenu bych o nich taky uvažoval a nosil bych raději "český" výrobek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O PRIMkách mám dost dobré mínění. Jedny starý PRIMky, který sem mimochodem koupil zde za 150 Kč, sem seřídil na neuvěřitelných 0,5 sec. za den a vzhledem k tomu, že způsob nošení mám pořád stejnej (přes den na ruce, v noci leží), tak se ta odchylka taky nemění. Přeřizuju si je jednou za měsíc, což je docela luxusní smile.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

PRIM... to je zkouška tvé vyspělosti.

 

Možná po večerch vystřihuješ z rozsáhlých katalogů světových velkovýrobců dokonalé chronografy a lepíš je na zápěstí, abys pak před zrcadlem zažíval prchavé okamžiky vládce světa v postavení poloBonda, James poloBonda... Tak bys měl vědět, že tvůj otec či děď pravděpodobně většinu života odrkroutil na primkách... a že se od nich, myslím od svých předků, máž jistě, co učit.

 

Ovšem, pravda také je, že jestliže děláš do hodinek, pak tě asi švýcarská produkce těžko nechá chladným, neb v posledních dvaceti letech švýcaři dokázali nejen to, že mechanické hodinky  žijí, nýbrž i to, že ti dokázali velmi příjemnou cestou implantovat myšlénku, že je přece  \"musíš\" mít... tedy dokonalý marketing, dokonalý tah na branku. Tak úplně nechápu, že se v Evropě najde někdo, koho nezajímá švýcarská produkce a vzhlíží někam daleko na východ, leč... svět... je prý velký...

 

Švýcarská produkce je dokonalá legenda, na níž se staví budoucnost. A hodinky bez legendy, to je jako bota bez podpatku... Buduj své  ikony, budeš uvnitř bohatší.

 

Proto, veleb PRIM... byť absence kovových tahů je neodpustitelná, profilace Primu je přesně to, co to chce. Tedy již nikoliv hodinky pro \"15 miliónů\" nýbrž malá česká ikona za pořádné prachy. Ikona s dokonalou nadstavbou... jo, precizace modelu, osobní přání... logo své milenky na korunce... zářezy ulovených rejnoků... na dýnku.... výběr řemínků... co chceš víc? A kolegovo srovnání Orlíku s Omegou... to těší, ne?

 

Vizualita nosného modelového portfolia PRIMU je poměrně konzervativní. A to je dobře. Vedle toho, PRIM stvořil vizuálně takřka dokonalé a veskrze moderní hodinky (model Sport) a čeká se jen na osazení strojkem. Takže je znát, že Prim nespí na spartaku, je znát, že Prim velmi usilovně pracuje.

 

Z hlediska potenciálního zákazníka jsem velmi rád, že v Česku je výrobce hodinek, které jsou důstojnou a kvalitní ozdobou levých zápěstí, že je tu výrobce, který pracuje s legendární značkou, a že je tu výrobce, který se netočí jen v kruhu minulosti. Jsem přesvědčen, že PRIM, resp ten, kdo tuto značku vlatní jde správnou cestou.

 

Neboť... mít v Česku na ruce \"primky\"...  je vlastně... možná... i... tak trochu... povinnost, kterou máme sami k sobě.  Nemyslíte?

S většinou toho se dá souhlasit. Co Primu schází je vlastní kvalitní kalibr. Ale zase nabízí individuální přístup a to se velmi cení.

Ano, podle mého názoru má pravdu "safi i diskutér, želbohu, jak je již diskutérovi vlastní :/ , je to napsáno s určitou nadsázkou, rasancí, dávkou ironie a to tak, aby to mnohé z nás lehce či těžce iritovalo. Mrzí mě, že kvůli jeho osobě, zde vzniklo nové vlákno, které nám pokládá otázku mazat/nemazat, ignorovat/neignorovat, na tuto věc by si měl především odpovědět každý SÁM. Je mi líto, že za tu krátkou dobu, kdy mám možnost nějakým způsobem do diskusí zasahovat, se Chronomag svým způsobem odklání od svého původního záměru a to přinášet nové informace ze světa nám určitě nejbližšího ( pokud by tak nebylo, pak bychom sem nelezli ), nebýt např. "safiho smile.gif s jeho nehynoucím elánem smile.gif v oblasti japonské produkce a několika dalších stává se Chronomag burzou nákup/prodej, Hyde parkem, dotazy na faky rolleyes.gif , odkazy na podivné aukce na Aukru a jednou velkou třenicí :/ , viz.třeba tento nevinný dotaz na oblast kvality Primek se už začíná opět hrotit. Těším se nový Chronomag o kterém se zmiňoval Kamil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...