Přejít na obsah

IWC Aquatimer chronograph


Doporučené příspěvky

IWC aquatimer chronograph

 

Než jsem se dobral do stavu, kdy jsem chvilkovým vlastníkem těchto krásných hodinek, předbíhal tomu vývoj jaký tady měla většina..od klukovských primek, přes casio, automatů Seiko s náběhem a nárůstem rozpočtu k Ball a jejich řadám Master Engineer a Hydrocarbon, skokem k Longines a jejich Legend diverům..pak mě zasáhla vlna Damasko s jejich technickými vychytávkami mě chytnul a pustil po nějakých měsících.

IWC pro mě vždy byly meta, která byla nedosažitelná, kupodivu jsem se k ní dobral docela rychle i když mě profesionální deformace pořád nutí k zamyšlení zda je lepší mít peníze investované na spořících účtech, fondech, akciích či v hodinkách..

 

Můj zájem o IWC započal někdy počátkem tohoto roku, ale jen lehkým zájmem o oblekové typy, potápěčské šly kolem mě bez povšimnutí do jisté doby.  Ale to bych předbíhal. V letošním roce jsem si prošel cca 7-8 hodinkami  nicméně žádné mě nebavily tak dlouho, abych je po pár týdnech neposlal dál. Nějak jsem si nemohl vybrat. Březen byl prvním zlomem ? má návštěva bezcelní zóny ve Švýcarsku byla natolik okouzlující, že jsem si v záplavě značek neuměl vybrat dokud jsem v butiku Omega nenasadil limitovanou edici Omega speedmaster profesional Apollo XVII last man on the moon..měl jsem je v hlavě, ale takový prachy..to přece nedám, tak jsem poslal dál své Breitling steelfish a hledal dál, červen byl další zlomový, prošel jsem Pařížskou, stavil se v butiku Breitling (mimo Transocean se mi nic nelíbilo), pak Rolex a další, nikde mě nic moc nezaujalo mimo obligátního 1ks Omega viz výše, ale byli tam tak nepříjemní, že už tam nepůjdu.

 

2 měsíce jsem se v tom motal a nevěděl, přišla dovolená a na Dubajském letišti jsem byl u vytržení ze záplavy hodinek různých značek..vyzkoušel jsem jich x..rlx mě zklamaly, PAM mi přišly dědkovské, pak najednou z boku butiku byla vitrína s IWC..tady mi má žena řekla, ať si je vyzkouším a pochválila je..já si říkal na gumě..to snad ani ne..

 

Neuběhl ani týden a já měl svých Nautilů tak nějak dost  a chtěl to změnit..přišla nabídka, nejdříve na Omega speedmaster..to jsem začal váhat, že by to šlo, ale nebyly to 3570.50 a pak zčista jasna IWC Aquatimer chronograph, slovo dalo slovo a dohoda byla na světě. Víkendové čekání se vyplatilo a pošta mě mile překvapila.

Mé další, nicméně určitě né poslední, jsem sám zvědav, jak dlouho mi vydrží a za jak dlouho je pošlu na další cestu = je otázka za co..protože mě absolutně mimo explorerů nic nenapadá..:-(

 

IWC Aquatimer chronograph

Cal. 79320

e postaven na základě Valjoux 7750 s modifikací dle požadavků IWC, což znamená výměna některých součástek (už by se jim asi vyplatilo udělat si celý svůj strojek než ? dílů vyměnit a vyvinout ze svého a nahradit součástky 7750) tak,  aby se prodloužila životnost, zvýšila kvalita, odolnost a přesnost.(úpravy 7750 http://www.iwcforum.com/Uhrenjournal.html)

  • movement-type automatic-winding movement with integrated chronograph-mechanism
  • decoration circular graining and Geneva stripes
  • surface nickel-plated
  • movement ? in mm 30,00
  • movement ? in Lignes de Paris 13?
  • movement-height in mm 7,90
  • number of functional, artifical stones in the mvt. 25 rubies
  • impulse angle 52°
  • oscillating frequency in Hertz 4,00
  • oscillating frequency in half-beats per hour 28800
  • type of balance-spring flat spring
  • power reserve of the full winded movement circa 44 hours
  • second-indication at 9:00
  • date-indication at 3:00
  • weekday-indication at 3:00

Vlastnosti AT jako takových:

?         Mechanical chronograph movement

?         Self-winding

?         44-hour power reserve when fully wound

?         Date and day display

?         Stopwatch function with hours, minutes and seconds

?         Small hacking seconds

?         Mechanical external rotating bezel

?         Luminescent elements on hands, dial and external rotating bezel

?         Screw-in crown

?         Sapphire glass, convex, antireflective coating on both sides

?         Water-resistant 12 bar

?         Bracelet quick-change system**

?         Case height 15 mm

?         Diameter 44 mm

 

Subjektivní hodnocení

I na mé ruce jsou jak ulité, padnou, nejsou příliš velké ani příliš malé. Mají ostře řezané rysy. AR je naprosto dokonalý a kolikrát má člověk při pohledu pocit, že je bez skla.

Co se týká váhy..jsou cítit, ale není to žádná cihla.

Guma je pohodlná, dostatečně ohebná a myslím, že na standardní zápěstí je to bez problémů, zápěstí pod  17 cm a nebo nad nějakých 22 by asi byl už problém.

Vzhledově jsou hodně sportovní a pod manžetu se nevejdou, ale ani k obleku to není úplně špatný. Části pouzdra jsou leštěné, části broušené, působí to tak, že jen nožička má cca 7-8 plošek.

Nejsou to leštěnky typu Breitling, kde každý otisk prstu je na mašli, tady to jde..na leštění jen origo hadřík a v pohodě.

Přesnost jsem ani nezměřil, po týdnu nošení jsem vlastně ani odchylku nezměřil.

 

Konec cesty je v nedohlednu, ale budu muset promyslet co..kdybyste někdo měl Omega Speedmaster Moonwatch Apollo XVII ? 40th Anniversary Limited Edition tak napište..

Omlouvám se za dlouhý text..kdo dočetl sem, tomu díky. A teď fotky:

 

post-15935-0-60734300-1381667225_thumb.jpg

post-15935-0-35633400-1381667240_thumb.jpg

post-15935-0-55829600-1381667252_thumb.jpg

post-15935-0-20235500-1381667267_thumb.jpg

post-15935-0-06790700-1381667293_thumb.jpg

post-15935-0-45352700-1381667307_thumb.jpg

post-15935-0-63367300-1381667324_thumb.jpg

post-15935-0-44701500-1381667442_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to já taky...už mám zase cukání, ale musím to chvíli ještě nechat a vydržet, stejnak nevím co bych vybral jiného. Jinak díky všem za komentáře.

Jinak tah asi nezkusím..takovej balík za něj nedám.. takže super systém na výměnu tahů, gumy či řemene..ale asi nejsem ten správný koncák.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...