Jump to content

Vostok Amphibia

travex
 Share

Recommended Posts

Co se korunky týče,tak jsem si vzpomněl, že na starých Amfibiich,byla opravdu bez hran.Vypadala jakoby ji už někdo intenzivně používal min.5let.Ta nová mi přijde konečně lepší.A taky pokud vím,korunky a lunety se nevyrábějí v Rusku, ale je to dovoz.Asi Čína, či Litva.

Guest LONGINES

:eek:  fakt? No, popravdě ty nový na mě tak působí. Protože barevný odstín pozdra a korunky je trochu jiný, zatímco u starých je stejný. Taky styl frézování by mi Čínu napovídal. Že by i ty starý? A to sem si do teď říkal, jaká je to bambule poctivá Ruská :lol2: Jak je vidět, hodně toho ještě stále nevím :)

Edited by LONGINES

Tak jsem objednal černýho date scuba dude a napsal si o starý pouzdro, i když jak se dívám, tak je to asi úplně zbytečný, ale tak nic mě to nestojí a aspoň bude moment překvapení :D

Jsem zvědav, jestli to může reálně dorazit před vánocema, poslední dobou mi pošta zadrbává balíky z Číny v Praze klidně přes měsíc a pak se další týden válí na lokálním SPU, takže bych byl hodně překvapenej. Moc ten zvrat nechápu, ještě v srpnu všechno se sledovačkou chodilo typicky do 14 dnů, obyč tak 3 týdny, od září je se sledovačkou štěstí, když to vůbec dojde za 2 měsíce... 

Guest LONGINES

Tý jo, a všichni 710, jo? 090 vám jako není dost dobrý, jo :) ? Asi se naučím fotit :) 

Ba ne, sranda :)

Jinak to je poslední dobou slušná smršť nákupu Amfibií. To se mi líbí.

:eek:  fakt? No, popravdě ty nový na mě tak působí. Protože barevný odstín pozdra a korunky je trochu jiný, zatímco u starých je stejný. Taky styl frézování by mi Čínu napovídal. Že by i ty starý? A to sem si do teď říkal, jaká je to bambule poctivá Ruská :lol2: Jak je vidět, hodně toho ještě stále nevím :)

Longi, to i ty staré korunky. Tedy nechci aby to bylo nějak ultimátní, jen cca před půl rokem jsem se hrabal na Meranomu v Amfibiích Classic a nějaký domestik tam kladl otázku, tam dole jak je diskuze pod hodinkama, kladl otázku na Meranom, jestli jsou celé hodinky vyráběné tam. Dmitrij mu odpověděl, že kromě korunky a lunety, které se dovážejí, tak vše ostatní ano. tak asi tak. Víc nevím a nezjištoval dál.

Guest LONGINES

Ta nová Dokusanova korunka se strašně málo blýská, no ne?

Hezký! Tak nějak si říkám, že na to, kolik je tam málo tý lumi, tak že to nesvítí ale přece zas tak špatně. Jasně, slábne, ale před spaním nasvítím a během noci i ráno v pohodě odečtu čas...

Každopádně mě překvapilo, že ta čísla nesvítí. Tuším, že Favinov inzeruje +/- stejný ciferník a na něm svítí i čísla. Ale to jsou detaily, stejně jako korunky nebo hranka na pouzdru 710 ;)

Našel jsem to: https://www.ebay.ca/itm/WATCHES-PARTS-HAND-PAINTED-SUPERLUMIA-358-DIAL-VOSTOK-AMPHIBIA-GREEN-LUME/322586208852?hash=item4b1ba2ea54:g:ue0AAOSwfIxZY4yC

Ještě k těm novým korunkám - měl jsem taky cukání objednat tu s hrubým drážkováním. Pak jsem ji někde viděl na fotce nasazenou a šel jsem od toho. Přijde mi, že by potřebovaly obě nové korunky trochu zapracovat na povrchové úpravě. Zatím zůstávám u původní. Jinak svoje Amfibie ve stovkovém pouzdru dost nosím a po cca 2 letech pořád spokojenost. Přibyly trochu šrámy na skle, ale to se dalo u plastu čekat. Přesnost výborná, lumi ucházející, spolehlivost zatím taky bez problémů. Zajímalo by mě, jestli fakt vydrží jít 10 let, jak píšou v návodu. Ještě dotaz na případnou zkušenost - nezkoušel jste někdo objednávat v Meranomu náhradní strojky? Potřeboval bych do starých Amfibií ručně natahovaný strojek, typ 2414 myslím. V nabídce ho mají a píšou, že je to úplně stejný jako tam byl od začátku výroby. Tak jestli to opravdu sedí. Jak je vidět u korunek a pouzder, změny nastávají bez ohlášení  :) .

post-40489-0-47272500-1511423599_thumb.png

lumi je slabá, ale výdrž má. ráno dovedu čas odečíst, aniž bych večer nasvěcoval.

korunka mi víc vyhovuje ta nová, dík ostřejším zubům se s ní líp manipuluje. ale míň ladí k lesklému pouzdru.

koupil jsem náramek za 8babek/dvě stovky na aliexpresu, tak jesi doje, tak se pochlubim.

ráno fkanclu

post-5667-0-83393400-1511425800_thumb.jpg

Guest LONGINES

Zajímalo by mě, jestli fakt vydrží jít 10 let, jak píšou v návodu. 

Mno, myslím, že i mnohem víc. Ten strojek k tomu má všechny potřebné parametry, jako robustnost, řekl bych že i dost kvalitní materiály ( odchylka je furt stejná), konstrukční jednoduchost, a 31 rubínů. Ono těch průměrných 10 let chodu se do manuálů uvádělo už za SSSR, a ty hodinky běhaj směle dál a zatím nic nenaznačuje, že by měly přestat. A stejně nejvíc záleží na tom, jak se k hodinkám kdo chová. Není problém odkráglovat jak Vostok tak Rolex :)

V tom to asi bude nejvíc, jak se k nim kdo chová. Já spíš myslel, jestli to neuvádějí jako interval (přibližný) pro servis - čištění, mazání, popř. výměna opotřebených dílů. Myslel jsem si, že dnešní mazací prostředky a technický pokrok znamenaly prodloužení servisních intervalů, ale asi to nebude tak žhavé. Mám Seiko 6R15 z roku 2009 a letos šly na servis. Už to potřebovaly. Takže v Rusku asi ten pokrok taky nebude úplně světový. Proto jsem to nadhodil, jak to vlastně mysleli s těmi 10 lety - životnost nebo servisní interval?

"Average term of service" mluví asi za vše. Každopádně byť se nevyjádřím k současné ruské produkci, tak mám doma jedny 26 jewels twin-barrel sovetske Slavy, ktere nikdy servis nevidely a nejen, ze krasne jdou (byt s tikotem pripominajicim zvuk pasu ruskeho tanku), ale po serizeni chodi uz nekolik mesicu do 2 sekund denne :D 

Guest LONGINES

Tak v Rusku bych žádný inovace nečekal (pro mě s těma našema Amfibiema bohudík)  . Vmanuálu uvádějí něco jako ??????? ???? ??????, což bych si přeložil jako střední doba služby. Ale na to kašli z vysoka, něco tam napsat musí. Já mám ten názor, že já už tady nebudu a oni jo :) Spousta lidí hodinky vymění mnohem častěji. Spíš to tam je, aby si lidi nemysleli, že si koupili nějaký šmejdy na jedno použití.

A k tomu mazání, nevím. Můj známý hodinář mi řekl, že se o tom moc nemluví, ale co fungujou hodinky, tak neotvírat. A že čím větší počet rubínů, tím je ten strojek vlastně téměř věčnej a potažmo se nemusí mazat. Ale zase Rusové sem četl doporučují čistit a mazat Amfibie co 3 roky. Babo raď :) Já je budu otvírat, až by něco bylo, ale nemyslím, že to nastane :)

Mám jedny hodinky se 17 rubíny, rok max 1960, nikdy neotvírané, neservisované, a předou jak koťátko, chod rotoru suverénní, a po celou dobu stabilní a neměnná odchylka -5 sec\24h. A měl bych je nechat otevírat, čistit, mazat? Dokonce i vodotěsnost po těch všech desetiletích mají :) Asi je to na každém, ale pokud se mi hodinky nezastaví, nebo se nijak nezmění pravidelná odchylka, tak nedávám otevřít. Myslím, že Amfibie sou držáci ještě ze starý školy. Proto sem je taky chtěl.

Guest LONGINES

...ale po serizeni chodi uz nekolik mesicu do 2 sekund denne :D

...tvl, tohle bych tu nahlas raději moc neříkal, ne sice v tomhle vlákně, ale jinde. Tam sem napsal, že otcovy Rakety s 18 rubínovým strojkem z devadsátýhoprvního za pár set korun si taťka behem týdne sešteloval sám pomocí párátka na zuby tak, že mu udělají čtvrtletně tak ani ne sekundu do plusu. Málem mě ukamenovali, hlavně Seikaři  :lol2: